مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

هند در فهرست 10 بازده برتر شاخص تغییرات آب و هوایی ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

هند در فهرست 10 عملکرد برتر در شاخص تغییرات آب و هواییدهلی نو: هند برای دومین سال متوالی در آخرین شاخص جهانی عملکرد تغییرات آب و هوا (CCPI) که روز دوشنبه در آلمان منتشر شد ، در فهرست 10 برتر است. بزرگترین عامل انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) در چین در رتبه سی و سوم قرار دارد در حالی که بزرگترین آلاینده تاریخی ، ایالات متحده آمریکا ، در انتهای لیست قرار دارد.

اگرچه هند از مقام نهم در سال 2019 به رتبه دهم در این سال کاهش یافت ، اما سفر این کشور به سمت حفاظت از آب و هوا با بهبود رتبه خود از 31 در سال 2014 مطابقت دارد.

هند در فهرست 10 عملکرد برتر در شاخص تغییرات آب و هوایی

در سطح جهانی ، هیچ یک از کشورهایی که برای گزارش سالانه CCPI ارزیابی شده اند ، در تلاشند تا به تعهدات خود در پاریس برای حفظ گرمایش جهانی زیر 2 درجه سانتیگراد تا پایان قرن و در واقع تلاش برای محدود کردن آن به 1.5 درجه برسند. افزایش سانتیگراد

این لیست با ارزیابی عملکرد 57 کشور و اتحادیه اروپا (به طور کلی) در چهار دسته – انتشار گازهای گلخانه ای (40٪) ، انرژی های تجدید پذیر (20٪) ، استفاده از انرژی (20٪) و سیاست های آب و هوایی (20٪) تهیه شده است. این 57 کشور و اتحادیه اروپا در مجموع مسئول حدود 90٪ از انتشار گازهای گلخانه ای جهانی هستند.

CCPI توسط م notسسات غیرانتفاعی Germanwatch و موسسه NewClimate (آلمان) همراه با شبکه اقدام آب و هوا (CAN International) ساخته شده است. این یک ابزار مهم برای افزایش شفافیت در سیاست های بین المللی آب و هوا است و مقایسه تلاش های حفاظت از آب و هوا و پیشرفت های صورت گرفته توسط هر کشور را امکان پذیر می کند.

CCPI 2021 ، که سال 2020 را پوشش می دهد ، نشان می دهد که تنها دو کشور G20 – انگلیس و هند – در میان رتبه های بالا هستند در حالی که شش کشور دیگر – ایالات متحده آمریکا ، عربستان سعودی ، کانادا ، استرالیا ، کره جنوبی و روسیه (52) – پایین فهرست این دومین بار پیاپی است که ایالات متحده آمریکا عقب را پایین تر از عربستان سعودی قرار می دهد.

استفان سینگر ، مشاور ارشد ، سیاست های جهانی انرژی در شبکه اقدام آب و هوا ، با اشاره به بزرگترین کشورهای صادر کننده و تولید کننده سوخت های فسیلی مانند ایالات متحده ، روسیه ، عربستان سعودی و استرالیا ، گفت: “آنها در میان بالاترین آلاینده های کربن و بالاترین انرژی هستند مصرف کنندگان هیچ یک از آنها برای کاهش آلودگی کربن سیاست آب و هوایی فدرال مفیدی در نظر ندارند. این نشان دهنده قدرت تأثیرگذار صنایع سوخت فسیلی در این کشورها است. “

این گزارش ، شامل CCPI ، نشان می دهد که به طور کلی ، انتشار گازهای گلخانه ای کمی افزایش یافته است ، اما در واقع در بیش از نیمی از کشورها (32) مورد بررسی کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *