مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

هند وردان ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld می گوید هند سالانه 70 لک مصدومیت در اثر سوختگی با نرخ مرگ و میر 1.4 لک دارد.

1 min read

هند واردهان می گوید هند هند سالانه 70 مصدومیت در اثر سوختگی را با نرخ مرگ و میر 1.4 لک دارددهلی نو: هند حداقل سالانه 70 مورد جراحت سوختگی با نرخ مرگ و میر به میزان 1.4 لک در سال با بیماران اضافی 2.4 لک که در نهایت دچار ناهنجاری شدید می شوند ، دارد ، وزیر اتحادیه دکتر هارش روز دوشنبه هنگام افتتاح ساختمان تازه ساخت سوختگی و جراحی پلاستیک از موسسه علوم پزشکی هند (AIIMS) ، دهلی.

“آسیب دیدگی در اثر سوختگی یکی از بزرگترین دلایل از دست دادن نیروی کار است و این مسئله نگران کننده کشورهایی مانند هند است. این کشور گزارش می دهد که سالانه 70 لک مصدومیت در اثر سوختگی با نرخ مرگ و میر به 1.4 لیک در سال و 2.4 مورد دیگر نیز رسیده است. بیماران لاک در نهایت دچار ناهنجاری های شدید می شوند. به دلیل جمعیت زیاد ، بیشتر مراکز مراقبت از سوختگی بیش از حد سنگین هستند و مراقبت های پیشرفته برای سوختگی بسیار ناچیز است. نیاز مبرم به یک مرکز مراقبت های بهداشتی وجود دارد که بتواند مراقبت های با کیفیت برای بخش بزرگی از جمعیت. بلوک جدید جراحی سوختگی و پلاستیک با هدف ارائه مراقبت های پیشرفته در زمینه مدیریت و تحقیقات سوختگی تصور شده است. “وردهان در مراسم تحلیف گفت.

وی گفت که این ابتکار عمل توسط دولت مرکزی شکاف بین این نیاز و در دسترس بودن را از بین خواهد برد.

وزیر بهداشت توضیح داد که سوختگی های اختصاصی و بلوک های جراحی پلاستیک تعداد مرگ های ناشی از سوختگی را کاهش می دهد. “در حال حاضر میزان مرگ و میر 1.4 لک ، یک سال ناشی از سوختگی وضعیت مطلوبی نیست. مهمترین عامل تعیین کننده مرگ در بیماران سوختگی عفونت است. این مرکز اختصاصی دارای اتاقکهای مجزا در بخش مراقبت های ویژه (ICU) برای 30 بیمار و 10 تخت عایق خصوصی برای جلوگیری از عفونت متقاطع. “

“دوم ، این موسسه قادر خواهد بود تعداد افرادی را که در نهایت دچار تغییر شکل می شوند کاهش دهد. ثالثاً ، هزینه ها را کاهش می دهد ؛ مدیریت سوختگی شامل هزینه های مستقیم و غیرمستقیم است.”

واردان افزود: هزینه مستقیم شامل مواردی است که صرف مراقبت های پزشکی می شود و ضرر غیرمستقیم آن تأثیر اقتصادی ناشی از از دست دادن شغل ، دستمزد ، بهره وری و آموزش است.

لازم به ذکر است که سوختگی و جراحی پلاستیک مجهز به مقابله با تقریباً 15000 مورد اضطراری سوختگی و 5000 پذیرش سوختگی در سال است. مرکز پزشکی می تواند با تبدیل بیمار در منطقه دریافت کننده بیمار به بخش اورژانس ، بر حسب نیاز ، به طور مثر با تلفات جانی مقابله کند.

مرکز بهداشت همچنین کارکنان و پرسنل لازم را آموزش خواهد داد. این دستگاه به پیشرفته ترین تکنیک ها و تجهیزات مدیریت زخم مانند اتاق های اکسیژن VAC و هایپرباریک مجهز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *