مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

هند و چین می توانند علت این امر را ریو ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld بدانند

1 min read

رقبای تصادفی: هند و چین می توانند ریو را مقصر بداننددهلی نو: هند و چین ، ناخواسته ، در یک طرفه درگیر یک رقابت سیاسی داغ در برزیل هستند ، یک مسابقه با شرکت Covishield توسط م byسسه سرم و Coronavac توسط Sinovac چین.

رئیس جمهور برزیل ، جائر بولسونارو ، که بارها و بارها تهدید Covid را مورد تمسخر قرار داده است ، بیش از حد در تهیه واکسن برای مردم خود تمرکز نکرد ، حتی اگر برزیل مانند هند ، یکی از برترین کشورهای تولید کننده واکسن در جهان باشد.

با این حال ، وقتی فرماندار سائو پائولو ، جوآو دوریا ، رقیب بولسونارو و رقیب ریاست جمهوری در سال 2022 در دسامبر سال 2020 اعلام کرد که 44 میلیون نفر از ساکنان استان خود را با Coronavac واکسینه می کند که توسط Sinovac چین ساخته شده بود ، همه چیز جدی شد. این واکسن در آزمایشات فاز 3 در موسسه بوتانتان سائوپائولو بوده است و توسط داروی دارویی برزیل Anvisa پاک شده است. بر اساس گزارش ها ، برنامه واکسیناسیون در نظر گرفته شده توسط دوریا از 25 ژانویه آغاز می شود. آزمایش های واکسن چینی در برزیل به دلیل چند “حادثه ناگوار” کمی بحث برانگیز شد.

بولسونارو واکسن چینی را رد کرده و امیدوار است که واکسن Astra Zeneca را که در آزمایشات فاز 3 در موسسه معتبر Fiocruz برزیل بود و توسط دولت مرکزی کنترل می شود ، امیدوار کند. گزارش ها می گویند ، اما آنها دیر شروع کردند ، بنابراین همه چیز ، از تصویب تا خرید ، باید عقب برود. برخی دیگر از فرمانداران نیز از دولت بولسونارو طرحی برای واکسیناسیون خواسته اند که هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

سپس برزیل به موسسه سرم هند مراجعه كرد كه در اینجا واكسن Astra-Zeneca را تولید می كند. برخلاف سایرین ، SII خطر تولید میلیون ها دوز واکسن را قبل از تأییدها پذیرفت. برزیل قبل از پایان این ماه دو میلیون دوز درخواست کرده است.

آدار پونوالا ، مدیر عامل SII ، هفته گذشته هنگامی که گفت دولت هند می تواند صادرات را محدود کند ، اضطراب ایجاد کرد. اما مرکز اعلام کرد که چنین حرکتی در نظر گرفته نشده است. به غیر از برزیل ، کشورهای دیگری مانند عربستان سعودی ، مراکش ، بنگلادش ، میانمار و آفریقای جنوبی معاملات پیش خرید این واکسن را انجام داده اند.

گزارش کامل در سایت www.toi.in

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *