مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

هکرهایی که عملیات توزیع واکسن را هدف قرار می دهند ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

تصویر نماینده
تصویر نماینده

محققان امنیتی IBM می گویند که آنها با استفاده از ایمیل های هدفمند فیشینگ تلاش برای سوion استفاده از سایبر را کشف کرده اند تا تلاش کنند اطلاعات حیاتی را در مورد ابتکار WHO برای توزیع واکسن Covid-19 به کشورهای در حال توسعه جمع آوری کنند. محققان اظهار داشتند که نمی توانند مطمئن باشند که عامل این کمپین که از سپتامبر آغاز شده است یا موفقیت آمیز بوده است. پنجشنبه در یک پست وبلاگ گفتند ، اما هدف گذاری دقیق و تلاش دقیق برای رها کردن “ویژگی های برجسته تجارت-دولت ملی” نیست.

اهداف این کمپین ، در کشورهایی از جمله آلمان ، ایتالیا ، کره جنوبی و تایوان ، احتمالاً با توسعه “زنجیره سرماخوردگی” لازم است تا اطمینان حاصل شود که واکسن های کرونا ویروس بدون توقف را در یخچال دریافت می کنند و برای تقریباً 3 میلیارد نفری که لازم است موثر باشد IBM گفت که در جایی که ذخیره سازی با کنترل دما کافی نیست زندگی کنید. کلر زابوئوا ، تحلیلگر IBM درگیر در کشف ، گفت: “فکر کنید این به عنوان یک خط خون است که حیاتی ترین واکسن ها را در سراسر جهان تأمین می کند.”

نیک روسمن ، رهبر اطلاعات تهدید جهانی تیم IBM ، گفت: هر کسی که پشت این عمل باشد ، می تواند انگیزه این را داشته باشد که یاد بگیرد چگونه واکسن ها به بهترین شکل حمل و ذخیره می شوند – کل فرایند سردخانه -. وی افزود ممکن است بخواهند مشروعیت یک واکسن را تضعیف کنند یا حمله ای مخرب یا مخرب انجام دهند.

در این ترفند ، مدیران گروه هایی که احتمالاً با ابتکاری موسوم به Covax در ارتباط بودند – ایجاد شده توسط اتحاد واکسن گاوی ، WHO و سایر آژانس های سازمان ملل – ایمیل های جعلی ارسال شد که به نظر می رسد از طرف مدیر Haier Biomedical ، یک شرکت چینی جهان شناخته شده است تحلیلگر گفت: اصلی ترین تامین کننده زنجیره سرد. ایمیل های فیشینگ پیوست های مخربی داشتند که گیرندگان را وادار به وارد کردن شناسنامه هایی می کردند که می توانستند برای جمع آوری اطلاعات حساس در مورد شرکای حیاتی برای سیستم عامل واکسن استفاده شوند. این اهداف شامل اداره کل مالیات و اتحادیه گمرکی کمیسیون اروپا و شرکتهایی است که برای تأمین انرژی یخچالهای قابل حمل واکسن صفحات خورشیدی تولید می کنند. زابوئوا گفت ، اهداف دیگر شرکت های پتروشیمی بودند ، احتمالاً به دلیل تولید یخ خشک ، که در زنجیره سرد استفاده می شود.

ماه گذشته ، مایکروسافت اعلام کرد که تلاش های اغلب ناموفق هکرهای روسی و کره شمالی برای سرقت اطلاعات شرکت های داروسازی برجسته و محققان واکسن را مورد حمایت دولت قرار داده است. هیچ اطلاعاتی در مورد موفقیت و میزان جدی این تخلفات ارائه نداد. ایالات متحده در اعلام جرایم جنایی در ماه ژوئیه اعلام کرد ، هکرهای مورد حمایت دولت چین سازندگان واکسن را نیز هدف قرار داده اند. AP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *