مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

هکرهای مشکوک کره شمالی سازنده واکسن Covid را AstraZeneca ، Health News ، ET HealthWorld هدف قرار دادند

1 min read

هکرهای مشکوک کره شمالی سازنده واکسن Covid AstraZeneca را هدف قرار دادندتوسط جک استابز

لندن: هکرهای مظنون کره شمالی در هفته های اخیر تلاش کرده اند تا به سیستم داروسازی انگلیسی AstraZeneca نفوذ کنند ، دو نفر از دانشمندان در این مورد به رویترز گفتند ، در حالی که این شرکت برای استقرار واکسن خود برای ویروس Covid-19 مسابقه می دهد.

منابع گفتند که هکرها به عنوان استخدام کننده در سایت شبکه LinkedIn و WhatsApp ظاهر شده اند تا با پیشنهادات جعلی کار به AstraZeneca نزدیک شوند. آنها سپس اسنادی را ارسال کردند که ادعا می شود شرح شغل است و دارای کد مخربی است که برای دسترسی به رایانه قربانی طراحی شده است.

یکی از این منابع گفت ، تلاش های هک کننده “مجموعه گسترده ای از مردم” را شامل می شود از جمله کارکنان مشغول تحقیق روی Covid-19 ، اما تصور نمی شود که موفقیت آمیز باشد.

مأموریت کره شمالی در سازمان ملل در ژنو به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. پیونگ یانگ پیش از این انجام حملات سایبری را انکار کرده بود. هیچ ارتباط مستقیمی برای رسانه های خارجی ندارد.

AstraZeneca ، که به عنوان یکی از سه تولید کننده اصلی واکسن Covid-19 شناخته شده است ، از اظهار نظر خودداری کرد.

این منابع که خواستند نامشان فاش نشود و در مورد اطلاعات غیر عمومی صحبت کنند ، گفتند که ابزارها و تکنیک های مورد استفاده در این حملات نشان داد که آنها بخشی از یک عملیات هکری است که مقامات آمریکایی و محققان امنیت سایبری به کره شمالی نسبت داده اند.

این کمپین قبلاً به شرکتهای دفاعی و سازمانهای رسانه ای متمرکز بوده است ، اما طبق گفته های سه نفر که این حملات را بررسی کرده اند ، در هفته های اخیر اهداف مربوط به Covid متمرکز بوده است.

حملات سایبری علیه ارگان های بهداشتی ، دانشمندان واکسن سازی و تولیدکنندگان دارو در طی همه گیری Covid-19 چنان افزایش یافته است که گروه های هک تحت حمایت دولت و جنایت برای دست یابی به آخرین تحقیقات و اطلاعات در مورد شیوع ، درگیر می شوند.

مقامات غربی می گویند هرگونه اطلاعات سرقت شده می تواند برای سودآوری فروخته شود ، برای اخاذی قربانیان استفاده شود یا به دولت های خارجی یک مزیت استراتژیک ارزشمند بدل شود زیرا آنها برای مهار بیماری مبارزه می کنند که باعث کشته شدن 1.4 میلیون نفر در سراسر جهان شده است.

مایکروسافت در این ماه اعلام کرد که دو گروه هک کره شمالی شاهد توسعه دهندگان واکسن در چندین کشور بوده اند ، از جمله با “ارسال پیام با شرح وظایف ساختگی”. مایکروسافت از هیچ یک از سازمانهای مورد نظر نام نبرد.

قانون گذاران کره جنوبی روز جمعه گفتند که آژانس اطلاعاتی این کشور برخی از این تلاش ها را خنثی کرده است.

رویترز پیش از این گزارش کرده بود که هکرهای ایران ، چین و روسیه تلاش کرده اند امسال به داروسازان برجسته و حتی سازمان بهداشت جهانی نفوذ کنند. تهران ، پکن و مسکو همه این ادعاها را رد کرده اند.

یکی از منابع گفت ، برخی از حساب های استفاده شده در حملات به AstraZeneca در آدرس های ایمیل روسیه ثبت شده است ، در تلاش برای گمراه کردن محققان.

دادستان های آمریكا كره شمالی را به دلیل جسورترین و مخربترین حملات سایبری جهان از جمله هك و درز ایمیل از سونی پیكچرز در سال 2014 ، سرقت 81 میلیون دلاری از بانك مركزی بنگلادش و آزاد كردن باج افزار Wannacry مقصر دانسته اند. ویروس در سال 2017.

پیونگ یانگ این ادعاها را بخشی از تلاش های واشنگتن برای مخدوش کردن چهره خود توصیف کرده است.

(گزارش اضافی توسط استفانی اولمر-نباهی در ژنو ؛ ویرایش فیلیپا فلچر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *