مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

هکرها داده های سرقت شده Covid vax را دستکاری کردند تا “اعتماد را تضعیف کنند” ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

هکرها داده های سرقت شده Covid vax را دستکاری کردند تا لندن: در یک افشاگری حیرت انگیز ، آژانس دارویی اروپا (EMA) گفته است که هکرها داده های واکسن سرقت شده Covid-19 را برای “تضعیف اعتماد” به واکسن ها دستکاری کرده اند.

تحقیقات مداوم درباره حمله سایبری به EMA نشان داد که برخی از اسناد دسترسی غیرقانونی مربوط به داروها و واکسن های Covid-19 در اینترنت فاش شده است.

آخرین به روزرسانی EMA گفت: “برخی از مکاتبات قبل از انتشار توسط عاملان دستکاری شده است به گونه ای که می تواند اعتماد به واکسن ها را از بین ببرد.”

EMA ماه گذشته مورد نقض داده قرار گرفت و آن را فاش کرد.

اطلاعات لو رفته Covid-19 شامل نامه های الکترونیکی داخلی / محرمانه ای است که مربوط به ماه نوامبر است و مربوط به مراحل ارزیابی واکسن ها است.

این خبر در حالی منتشر می شود که واکسیناسیون گسترده در چندین کشور از جمله هند آغاز شده است.

“EMA در بیانیه ای گفت:” آژانس به طور كامل از تحقیقات جنایی در مورد نقض داده ها پشتیبانی می كند. اقدامات لازم توسط مقامات اجرای قانون در حال انجام است. “

مرکز ملی امنیت سایبری انگلستان ، مایکروسافت و سازمان بهداشت جهانی (WHO) هشدارهایی را درباره مجرمان سایبری که سازمان های بهداشتی و دارویی را درگیر تولید و توزیع واکسن Covid-19 هدف قرار داده اند ، صادر کرده اند.

پس از ارزیابی علمی مستقل ، دو مجوز بازاریابی اتحادیه اروپا برای واکسن Covid-19 در پایان دسامبر / اوایل ژانویه صادر شد.

در ماه دسامبر ، EMA اعلام کرد که مورد حمله سایبری قرار گرفته و به اسناد مربوط به واکسن ویروس کرونا دسترسی یافته است.

BioNTech که یکی از واکسن ها را با مشارکت Pfizer تولید می کند ، گفت که در هنگام حمله به تنظیمات نظارتی آن دسترسی پیدا شده است.

دکتر ردی که آزمایشات بالینی واکسن Sputnik را انجام می دهد نیز هدف حمله سایبری قرار گرفته است.

در ماه نوامبر ، مایکروسافت حملات سایبری بازیگران دولت ملی را هدف گرفت که هفت شرکت برجسته را که مستقیماً در تحقیق درباره واکسن ها و درمان های Covid-19 شرکت داشتند ، از جمله در هند ، هدف قرار دادند.

این اهداف شامل شرکت های داروسازی برجسته و محققان واکسن در کانادا ، فرانسه ، هند ، کره جنوبی و ایالات متحده است و از استرونتیوم ، بازیگری از روسیه و دو بازیگر بد از کره شمالی به نام های Zinc و Cerium آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *