مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

“هیچ کس نمی تواند آزمایشات واکسن و ارزیابی آنها را تسریع کند” ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

HYDERABAD: KI Varaprasad Reddy به عنوان بنیانگذار Shantha Biotechnics ، یکی از اولین شرکتهای هندی که بومی سازی واکسن را تولید می کند و تنها واکسنی است که به طور مستقل تولید کرده است ، بینش منحصر به فردی در مورد رقابت جهانی برای راه اندازی واکسن Covid-19 دارد. در مصاحبه ای با Swati Bharadwaj ، جایزه پادما بوشن در مورد چالش های پیش رو صحبت می کند.

جهان برای خنثی سازی واکسن های Covid به دنبال هند و پایتخت واکسن حیدرآباد است. سازندگان واکسن هندی با چه چالش هایی روبرو هستند؟

بگذارید در یک نکته روشن باشیم. هند به جز وبا توسط Shantha Biotech تاکنون واکسن اصلی تولید نکرده است. آنچه در اینجا داریم زیرساخت های قوی برای تولید عمده واکسن است. اگر کسی واکسن خوبی به ما تحویل دهد ، می توانیم آنها را در مقادیر زیاد با هزینه مقرون به صرفه تولید کنیم تا حتی کشورهای جهان سوم نیز بتوانند آن را خریداری کنند. چالشی که تولیدکنندگان واکسن هندی با آن روبرو هستند این است که چگونه تولید واکسن های مداوم دیگر را با همان زیرساخت ادامه دهند ، در حالی که سعی دارند میلیاردها دوز واکسن Covid را در یک بازه زمانی کوتاه تولید کنند.

شرکت ها در سطح جهانی در حال رقابت برای تولید واکسن Covid-19 هستند. آیا ایمنی به خطر می افتد؟

همه می دانند که هیچ واکسنی به این سرعت و حتی قبل از یافتن داروی مناسب ساخته نشده است. سرعت همیشه هیجان انگیز است اما باید شرایط دیگر را نیز در نظر بگیریم. یک ماشین می تواند طوری طراحی شود که با سرعت 300 کیلومتر در ساعت حرکت کند. هنوز هم ، ما سرعت مجاز 100/120 را در حالی که در جاده های هند است برطرف می کنیم زیرا آزمایش های جاده ای ما چنین اثبات کرده است. به همین ترتیب ، آزمایشات به تنهایی می توانند ایمنی این واکسن را نشان دهند.

آیا یک سال یک جدول زمانی واقعی برای تولید واکسن است؟ خطرات چیست؟

زمان واقعی برای واکسن وجود ندارد. واکسن سل 28 سال طول کشید ، ابولا 5.5 سال طول کشید. ایدز ، گرچه 40 سال است شناخته شده است ، اما هنوز واکسن ندارد. بله ، پیشرفت فن آوری در ویروس شناسی و آزمایش های انجام شده با واکسن های مجدد ، سرعت تولید واکسن را تسریع کرد. اما هیچ کس نمی تواند آزمایشات بالینی و ارزیابی آنها را تسریع کند. خطر مربوط به هر واکسن متفاوت خواهد بود و هنگامی که برای واکسیناسیون دسته جمعی مراجعه می کنند ، مشخص خواهد شد.

واکسن سازها برای تحویل واکسن تحت فشارهای عمومی و سیاسی هستند.

آیا در این عجله جنبه های اساسی تولید واکسن نادیده گرفته می شود؟

فشارها از طرف دولتها آشکار است. دانشمندی از نظر کیفیت سازش نمی کند یا جنبه های اساسی تولید واکسن را نادیده می گیرد ، اما نمی تواند از اثر بخشی و ایمنی زایی اختراع خود اطمینان داشته باشد مگر اینکه آن را در یک زمان معقول مورد تجزیه و تحلیل و مشاهده قرار داده و توسط همکار بررسی شود. اما دولت ها مشتاق هستند مهر تایید را تحت عنوان “مجوز اضطراری استفاده” ، حتی بدون این فرآیند اساسی قرار دهند. من می ترسم سازندگان واکسن در این شرایط با خطر مواجه شوند زیرا تصویر آنها به خطر می افتد.

هنگامی که واکسن Covid-19 در دسترس قرار گرفت ، چه چالش هایی را پیش بینی می کنید؟

از هم اکنون ، ما از داشتن واکسن مناسب ، به معنای واقعی آن ، فاصله داریم. به طور معمول ، پس از تأیید واکسن ، ما پنج دسته واکسن سازگار تولید می کنیم و آنها را برای آزمایش به آزمایشگاه آزمایشگاه ملی برای استریل ، آزمایش قدرت می فرستیم و تولید انبوه را فقط پس از ترخیص انجام می دهیم. در مورد واکسن Covid ، تولید مقیاس بزرگ حتی قبل از پایان یافتن آزمایشات بالینی مرحله سوم آغاز شد. در این شرایط ، درست از تعیین ماندگاری تا دوره ای که برای توسعه ایمنی زایی در بدن طول می کشد ، هر مرحله یک چالش ایجاد می کند. بزرگترین چالش این است که ببینیم عموم مردم به کل فرآیند واکسیناسیون اعتقاد خود را از دست نمی دهند ، در صورت وجود هرگونه عوارض جانبی ناشی از این واکسن.

چقدر آماده ایم که 1.3 میلیارد هندی را واکسینه کنیم؟

یک چیز ، ممکن است همه سرخپوستان ، طبق آخرین تفاهم دولت ، به واکسیناسیون احتیاج نداشته باشند. سیستم تحویل تعدادی از مشکلات را ایجاد می کند ، به ویژه هنگامی که PHC ها در شرایط نامناسبی قرار دارند. هیچ واکسنی در جهان به این میزان تقاضا ندارد و ما باید در کمترین زمان ممکن افراد بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم. دولت باید از این به عنوان فرصتی برای توسعه تدارکات برای تقویت سیستم مراقبت های بهداشتی در کشور استفاده کند.

دکتر مایکل یدون ، رئیس دانشمند ارشد سابق Pfizer و اخیراً گفته است که برای پایان دادن به همه گیری ، نیازی به واکسن نیست. اظهار نظر.

نمی توان چنین اظهار نظری گسترده کرد زیرا افراد دارای سطح مختلفی از ایمنی و حساسیت به بیماری هستند. و بسیاری از موارد دیگر مانند بهداشت ، عادات غذایی ، همبودی و قرار گرفتن در معرض خطر باید قبل از تصمیم گیری در مورد نیاز و عدم نیاز به واکسیناسیون مورد توجه قرار گیرد.

بسیاری از کشورهای پیشرفته در حال حاضر بخش بزرگی از خط تولید واکسن را در گوشه ای قرار داده اند. پیامدهای آن برای کشورهای در حال توسعه چیست؟

در اینجا ظرفیت تولید مهم نیست. آنچه مهم است این است که چه کسی تحقیق را تأمین مالی کرده و دارای فناوری مدرن است. دولت های متوالی هند تحقیق و توسعه را در این کشور تشویق نمی کنند و اکنون ما به نوآوری های دیگران وابسته هستیم. کشورهای توسعه یافته مبالغ هنگفتی را پرداخت کردند تا از تولید آنها جلوگیری کنند. هند چنین کاری نکرد و ما نمی توانیم غر بزنیم. دولت هند اجازه 100٪ سرمایه گذاری مستقیم خارجی در صنعت بهداشت و درمان را داده است. بنابراین ، حتی کارآفرینان با آگاهی اجتماعی مانند من نیز دست خود را بسته اند تا تلاش خود را در این زمینه انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *