مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

واکسن آکسفورد “70٪ موثر” ، ممکن است هند را تا پایان سال تحریک کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

واکسن آکسفورد روپالی. موکرجی

بمبئی: مجهز به یافته های موقت آزمایشات واکسن AstraZeneca-Oxford Covid-19 – که 70٪ اثربخشی در جلوگیری از ابتلا به افراد را نشان می دهد – موسسه سرم هند مستقر در پون (SII) قصد دارد تصویب مقررات اضطراری را اعلام کند و امیدوار است یک پایان کار تا پایان سال.
داده های “مثبت” امید به سریعتر شدن واکسن در هند را افزایش می دهد ، زیرا داده های AstraZeneca بیش از 50٪ نقطه اولیه اثر اولیه است که توسط تنظیم کننده داروی هند DCGI به عنوان بخشی از پیش نویس دستورالعمل های واکسن Covid-19 تعیین شده است.

“ما خیلی زود برای مجوز اضطراری متقاضی خواهیم شد و امیدواریم ظرف یک ماه دیگر آن را دریافت کنیم. تصویب نهایی به تصمیم DCGI بستگی دارد. “آدار پونوالا مدیر عامل SII به TOI گفت. وی افزود که این شرکت تاکنون حدود 4 کرور دوز ذخیره کرده و تا ژانویه حدود 10 دوز کرور خواهد داشت. اکثر این موارد به عنوان اولویت هند مشخص می شوند.

Covishield با قیمت 500 تا 600 روپیه در هر دوز و با قیمت 220 تا 300 روپیه (3-4 دلار) برای دولت در دسترس خواهد بود. دو دوز واکسن مورد نیاز خواهد بود.
واکسن آکسفورد ‘آکسفورد واکس ارزان تر ، حمل و نقل آسان تر است’

انتظار می رود که واکسن های رقابتی Pfizer و Moderna قیمت بالاتری داشته باشند. هزینه واکسن Moderna ممکن است در هر دوز 37 دلار یا 2775 روپیه باشد ، در حالی که Pfizer می تواند قیمت پیشنهادی خود را حدود 20 یا 1500 روپیه ارائه دهد.

“در این مرحله ، من خوشحالم که Covishield ، یک واکسن Covid-19 با هزینه کم ، از نظر لجستیکی قابل کنترل و به زودی در دسترس خواهد بود ، تا 90٪ در یک نوع رژیم دوز و 62٪ در دوز دیگر ، محافظت می کند. رژیم ، “او گفت.

اگرچه کارایی واکسن بسیار کمتر از حدود 95٪ حاصل شده توسط Pfizer و Moderna است ، اما واکسن بیشتر بخاطر قیمت ، زنجیره تأمین ساده و سیستم مقیاس پذیر ، نوید بیشتری را برای هند می دهد. این واکسن را می توان در دمای طبیعی یخچال نگهداری کرد (2-8 درجه سانتیگراد) ، و نیازی به ایجاد زنجیره خنک کننده زیر صفر نیست ، که حمل و نقل ، ذخیره و توزیع آن حتی در مناطق دورتر را آسان می کند ، برخلاف دو نفر دیگر آزمایشات بالینی فاز -3 Covishield بر روی 1600 شرکت کننده در سراسر هند ادامه دارد و انتظار می رود تا اواسط دسامبر تکمیل شود. پونوالا گفت ، داده های موقت آزمایشات امیدوار کننده است.

“اثر و ایمنی این واکسن تأیید می کند که در برابر Covid-19 بسیار موثر خواهد بود. همچنین ، زنجیره تأمین ساده واکسن و تعهد و تعهد غیر انتفاعی ما برای دسترسی گسترده ، عادلانه و به موقع به معنای مقرون به صرفه بودن و در دسترس بودن در سطح جهانی است و صدها میلیون دوز را در صورت تأیید تأمین می کند. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *