مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

واکسن های جعلی ویروس کرونا ویروس تاریک را غرق می کنند ، به قیمت 250 دلار ، Health News ، ET HealthWorld به فروش می رسانند

1 min read

واکسن های جعلی ویروس کرونا ویروس تاریک را غرق می کنند ، به قیمت 250 دلار فروخته می شوندبنگالورو: با داشتن یک واکسن که تنها راه غلبه بر بیماری همه گیر است ، شبکه تاریک مملو از صدها دامنه شده است که “واکسن ها” را با قیمت قول می دهند – در برخی موارد تا 250 دلار.

Check Point Research ، یک شرکت امنیت سایبری جهانی ، در آخرین گزارش خود ، جریان پستی در اینترنت را از منابعی پیدا کرده است که ادعا می کنند دامنه ای از “واکسن های ویروس کرونا” یا داروهای درمانی را برای فروش دارند.

از “واکسن کرونا ویروس موجود 250 دلار” تا “Say bye by Covid-19 = Chloroquine Phosphate” و “خرید سریع. واکسن Coronavirus اکنون خارج شده است. ”دامنه داروهای تبلیغاتی گسترده است.

یافته ها از اواخر یوروپول ، آژانس اجرای قانون اتحادیه اروپا ، در هفته گذشته با صدور یک اخطار هشدار دهنده نزدیک می شود. “وقتی واکسن Covid-19 در دسترس قرار گیرد ، احتمالاً برای فروش آنلاین در دسترس نخواهد بود. با این حال ، محصولات دارویی تقلبی که ادعا می شود Covid-19 را درمان یا جلوگیری می کنند ، هم بصورت آفلاین و هم بصورت آنلاین در حال فروش است. ”

گزارش Check Point خاطرنشان می کند: “تمام فروشندگانی كه ما پیدا كردیم اصرار به پرداخت بیت کوین دارند زیرا احتمال ردیابی را به حداقل می رساند و در مورد اصالت داروهایی كه می فروشند بیشتر تردید ایجاد می شود. در ارتباط با یک فروشنده ، آنها پیشنهاد دادند که واکسن Covid-19 مشخص نشده را به قیمت 0.01 BTC (حدود 300 دلار) بفروشند و ادعا کردند که 14 دوز لازم است. این توصیه با اعلامیه های رسمی مبنی بر اینکه برخی از واکسن ها برای هر نفر به دو بار و با فاصله 3 هفته نیاز دارند ، مغایرت دارد. “

1k + دامنه های جدید

در این گزارش آمده است که اخبار مثبت ماه نوامبر در مورد آزمایشات واکسن و در دسترس بودن قریب الوقوع منجر به افزایش دامنه های وب جدیدی شده است که مربوط به Covid-19 یا واکسن ها هستند. چک پوینت گفت که از ابتدای ماه نوامبر ، 1062 دامنه جدید ثبت شده است که حاوی کلمه “واکسن” است. از این تعداد ، 400 مورد نیز حاوی “covid” یا “تاج” هستند.

در این گزارش آمده است: این ارقام معادل اعداد سه ماه گذشته (آگوست ، سپتامبر و اکتبر) است. این همچنین دریافت که مجرمان اینترنتی علاوه بر تلاش برای فروش واکسن های جعلی ، از اخبار مربوط به واکسن نیز به عنوان طعمه ای برای فعالیت های فیشینگ استفاده می کنند.

برخی از نامه های الکترونیکی که “فایل های .exe” مخرب را با نام “Download_Covid 19 New تایید شده واکسن. 23.07.2020.exe” ارائه می دهند ، یک InfoStealer را نصب می کند که قادر به جمع آوری اطلاعات ورود به سیستم ، نام های کاربری و رمزهای عبور است تا عوامل تهدید را قادر به گرفتن حساب ها کند.

درک تهدید سال 2021

این شرکت با بیان اینکه همه گیری همه گیر یک رویداد فوق العاده نادر و در عین حال با تأثیر زیاد است که تجارت را از ریل خارج کرده است ، گفت: تحقیقات جداگانه نشان داد 58٪ از متخصصان امنیتی از افزایش تهدیدات سایبری از زمان اعمال قفل قفل گزارش شده اند.

در این گزارش هکرها همچنین تلاش کرده اند تا از اختلالات ناشی از بیماری همه گیر استفاده کنند و “شرکت های داروسازی که واکسن تولید می کنند همچنان مورد حملات سو مجرمان یا کشورهای ملی قرار خواهند گرفت که به دنبال بهره برداری از وضعیت هستند.”

گذشته از این ، طیف وسیعی از فعالیتهای فیشینگ ، از جمله هدف قرار دادن والدین با یادگیری از راه دور و افزایش حملات بدافزار پیش بینی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *