مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

واکسن کرونا ویروس | Adar Poonawalla: هزینه واکسن ویروس کرونا برای دولت 3-4 دلار است. 6-8 دلار در بازار خصوصی: SII ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

هزینه واکسن کرونا ویروس برای دولت 3-4 دلار.  6-8 دلار در بازار خصوصی: SIIواکسن کرونا ویروس ساخته شده توسط AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد هزینه ای معادل 3-4 دلار برای دولت (219-292 روپیه) برای دولت خواهد داشت و با دو برابر نرخ در بازارهای خصوصی از جمله فروش های این چنینی قیمت گذاری می شود ، مدیر عامل شرکت هندی آن گفت تولید کننده در روز دوشنبه. موسسه سرم هند ، بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان ، مجوز تولید شات را دارد و در حال حاضر نزدیک به 50 میلیون دوز تولید کرده است.

مدیر عامل آن Adar Poonawalla گفت که این شرکت فروش Covishield را به دولت هند و کشورهای GAVI در مرحله اول و به دنبال آن بازار خصوصی آغاز می کند.

تنظیم کننده مواد مخدر هند روز یکشنبه Covishield و Bharat Biotech’s Covaxin را برای استفاده اضطراری محدود در این کشور تأیید کرد.

وی گفت: “ما می خواهیم این واكسن مقرون به صرفه و در دسترس همگان باشد. دولت هند این واكسن را با قیمتی مقرون به صرفه تر 3-4 دلار دریافت خواهد كرد ، زیرا آنها در حجم بیشتری خریداری خواهند كرد.”

پوناوالا ، که با شروع آشکار شدن بیماری همه گیر ، با تعمیر اساسی خط مونتاژ سرم و “قربانی کردن” محصولاتی که قرار بود برای اروپا و امریکا پیش بینی شود واکسن COVID-19 ، قمار بزرگی کرده بود ، گفت که مواد اولیه برای هند خواهد بود و ملت های GAVI (اتحاد جهانی برای واکسن ها و ایمن سازی).

وی گفت ، تنها پس از تأمین نیازهای آنها ، “بازار خصوصی در جایی باز می شود كه قیمت گذاری برای هر كدام 6-8 دلار باشد.”

سرم در هر ماه 100 میلیون دوز دارد و احتمالاً تا آوریل دو برابر می شود.

دولت اعلام کرده است که ممکن است قبل از ژوئیه 2021 به 300 میلیون دوز نیاز داشته باشد ، در حالی که کارکنان بهداشت و درمان و افراد مسن در اولویت هستند.

پوناوالا گفت که سرم برای تهیه این واکسن با دولت در تماس است.

وی افزود: “در ابتدا ، ما 50 میلیون دوز را تأمین خواهیم كرد و در طی چند روز آینده تأییدهای بیشتری خواهیم گرفت.”

بعد از تکان دادن تنظیم کننده ، سرم انتظار دارد که مراحل تشریفات طی 7 تا 10 روز آینده برای شروع پخش به پایان برسد.

پونوالالا در پاسخ به این س askedال که آیا کنترل کننده داروی عمومی هند (DCGI) از SII برای جلوگیری از صادرات واکسن تا زمانی که از جمعیت آسیب پذیر در هند محافظت نشود ، منع شده است ، پونوالا گفت: “صادرات واکسن را پس از تصویب دولت آغاز خواهیم کرد و گفتگوها ادامه دارد. ”

وی افزود: “لیست اولویت های ما ، ابتدا ما را به بازار هند و سپس به كشورهای COVAX برسانیم. خوش بینانه ، تا مارس-آوریل باید مجوزهای لازم را داشته باشیم.”

پونوالا در پاسخ به این س askedال که آیا این شرکت با سایر کشورها نیز برای واکسن مذاکره می کند ، گفت: “ما با کشورهایی مانند بنگلادش ، میانمار ، مراکش و غیره مشارکت دوجانبه داریم”.

وی درباره کارآیی کوویشیلد ، وی خاطرنشان کرد که این شرکت در آزمایشات خود ثابت کرده است که 100 درصد در بستری بودن در بیمارستان تأثیر دارد ، و این بدان معناست که در افرادی که واکسن را در سطح جهانی دریافت کرده اند بستری در بیمارستان وجود دارد.

Poonawalla گفت: “نتایج حاصل از واکسن در صورتی که در دو دوز در فاصله 2 تا 3 ماه تجویز شود ، بسیار بالا است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *