مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

واکسن AstraZeneca Covid-19 نویدبخشی در افراد مسن را نشان می دهد ، نتایج آزمایش تا کریسمس ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

واکسن AstraZeneca Covid-19 در افراد مسن نتایج آزمایش را تا کریسمس نوید می دهدلندن: واکسن بالقوه Covid-19 AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد پاسخ بزرگ ایمنی را در بزرگسالان مسن تر ایجاد کرد ، داده های منتشر شده در روز پنجشنبه نشان داد ، محققان انتظار دارند نتایج آزمایشی مرحله آخر را تا کریسمس منتشر کنند.

این داده ها که ماه گذشته گزارش شد اما روز پنجشنبه به طور كامل در ژورنال پزشكی لانست منتشر شد ، حاكی از آن است كه افراد بالای 70 سال كه در معرض خطر بیشتری از بیماری جدی و مرگ ناشی از Covid-19 هستند ، می توانند ایمنی قوی ایجاد كنند.

مهشی راماسامی ، مشاور و محقق اصلی در واکسن آکسفورد ، گفت: “آنتی بادی قوی و پاسخ سلول های T نشان داده شده در افراد مسن در مطالعه ما دلگرم کننده است.”

“ما امیدواریم که این بدان معناست که واکسن ما به محافظت از آسیب پذیرترین افراد جامعه کمک خواهد کرد ، اما قبل از اطمینان از تحقیقات بیشتری لازم است.”

به گفته محققان ، آزمایشات مرحله آخر یا مرحله III برای تأیید یافته ها ادامه دارد و آزمایش اینکه آیا واکسن در برابر عفونت با SARS-CoV-2 در طیف وسیعی از افراد ، از جمله افرادی که دارای شرایط سلامتی زمینه ای هستند ، محافظت می کند.

اندرو پولارد ، مدیر گروه واکسن آکسفورد ، گفت که نتایج این آزمایشات قطعاً باید توسط کریسمس شناخته شود ، و اضافه کرد که خیلی زود است که بدانیم آیا این واکسن در جلوگیری از بیماری Covid-19 و چگونه کار می کند.

وی به خبرنگاران گفت: “ما هنوز منتظریم تا به نقطه ای برسیم كه بتوانیم تجزیه و تحلیل را انجام دهیم تا ببینیم كه این واكسن چقدر می تواند از مردم محافظت كند و ما هر چه بیشتر به این مسئله نزدیك می شویم.”

“ما خوش بین هستیم که می توانیم قبل از کریسمس چنین کاری را انجام دهیم ، و بدیهی است که در آن مرحله ، آن را با شما در میان خواهیم گذاشت.”

نامزد واکسن Oxford-AstraZeneca Covid-19 ، به نام AZD1222 یا ChAdOx1 nCoV-19 ، در تلاش جهانی برای تولید عکس برای محافظت در برابر عفونت با ویروس کرونا ، یا SARS-CoV-2 ، از پیشگامان پیشرو بوده است.

اما تولیدکنندگان داروی رقیب Pfizer Inc ، BioNTech و Moderna Inc در 10 روز گذشته پیش رو هستند و داده های آزمایشات واکسن Covid-19 را در اواخر مرحله منتشر می کنند که بیش از 90٪ کارایی را نشان می دهد.

Pollard از آکسفورد گفت: “ما عجله ای نداریم. و این رقابت با سایر توسعه دهندگان نیست” و افزود که AstraZeneca قبل از انتشار در یک مجله دانشگاهی ، اطلاعات اثر بخشی را منتشر می کند.

دانشگاه آکسفورد هدف 53 عفونت را تعیین کرده است تا تجزیه و تحلیل موقت نتایج آزمایشی در مراحل آخر را آغاز کند ، اگرچه “موارد زیادی” در بازوهای آزمایش خود در انگلیس ، آفریقای جنوبی و برزیل نشان می دهد تعداد دقیق عفونت های گزارش شده ممکن است متفاوت باشد.

برخلاف عکسهای Pfizer-BioNTech و Moderna ، که هر دو از فناوری جدید موسوم به RNA پیام رسان (mRNA) استفاده می کنند ، AstraZeneca یک واکسن ناقل ویروسی است که از نسخه ضعیف ویروس سرماخوردگی موجود در شامپانزه ها ساخته شده است.

آزمایش فاز II گزارش شده در لانست در مجموع 560 داوطلب سالم را شامل می شود ، 160 نفر از 18 تا 55 سال ، 160 نفر از سن 56 تا 69 سال و 240 نفر از آنها 70 ساله یا بیشتر.

به گفته محققان ، داوطلبان دو دوز واکسن یا دارونما دریافت کرده اند و هیچ عارضه جانبی جدی مربوط به واکسن AZD1222 گزارش نشده است.

AstraZeneca چندین قرارداد خرید و تولید با شرکت ها و دولت های سراسر جهان منعقد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *