مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

واکسن Covid: سازندگان واکسن هندی – سرم و Gennova

1 min read

واکسن سازهای هندی - سرم و گنوا - در این هفته میزبان بیش از 20 دیپلمات خارجی هستندبمبئی: دیپلمات های برتر بیش از 20 کشور از روسیه تا استرالیا این هفته در حالیکه هند یک طرح بین المللی دیپلماسی واکسن را برای به نمایش گذاشتن ظرفیت های تولیدی کشور آغاز می کند ، از تاسیسات تولید کننده واکسن هندی م Instituteسسه سرم هند و داروهای زیستی Gennova در پونا بازدید خواهند کرد. مقامات آگاه از این پیشرفت به ET گفتند.

روز جمعه ، 27 نوامبر ، سفیران و کمیساریای عالی دهلی نو برای “بازدید آشنایی” از تاسیسات تولیدی این شرکت ها وارد می شوند. هدف این است که سری به تولید و مجموعه علمی تولیدکنندگان واکسن در هند بزنیم.

این اقدام در حالی صورت گرفته است که دولت هند فکر می کند دوز کافی واکسن برای جمعیت خود دارد و همچنین می تواند به سایر کشورهایی که ممکن است در مسابقه واکسن Covid-19 کنار گذاشته شوند ، تأمین شود زیرا کشورهای اروپا و ایالات متحده دوزهای خود را تأمین می کنند ، رسمی

هند یکی از بزرگترین تولیدکنندگان واکسن در جهان است و شرکتهای هندی یکی از بزرگترین تامین کنندگان واکسن برای سازمانهایی مانند GAVI و UNICEF هستند که آنها را در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​توزیع می کنند.

برای واکسن های Covid-19 ، هند به بیش از سه میلیارد دوز ، یکی از بزرگترین دوزها در جهان ، به لطف مشارکت های تولیدی که توسط سازندگان واکسن هندی منعقد شده است ، دسترسی دارد. موسسه سرم هند توافق کرده است تا حداکثر 2 میلیارد دوز واکسن AstraZeneca-Oxford و سازنده داروی آمریکایی Novavax تولید کند.

واکسن سازهای هندی - سرم و گنوا - در این هفته میزبان بیش از 20 دیپلمات خارجی هستند
شرکت هایی مانند Biological E با تولیدکننده داروی آمریکایی Johnson و Johnson با ظرفیت تولید بیش از 100 میلیون دوز همکاری می کنند. آزمایشگاه های دکتر ردی مستقر در حیدرآباد سرمایه گذاری مشترکی با موسسه بیماری های عفونی Gamaleya روسیه برای تولید 100 میلیون دوز Sputnik V دارند. واکسن ها. این علاوه بر تولید واکسن توسط شرکت های هندی مانند بهارات بیوتک است که در حال مذاکره با کشورهای آمریکای لاتین و آسیای جنوبی برای تهیه واکسن Covid-19 بومی خود است.

موسسه سرم هند گفته است که می تواند تا آوریل 2021 تا 400 میلیون دوز واکسن AstraZeneca-Oxford تولید کند و تا پایان سال جاری می تواند 100 میلیون دوز تهیه کند. این شرکت قبلاً یک JV با دولت بنگلادش برای تهیه واکسن امضا کرده است. این علاوه بر تعهدی است که وی برای تأسیسات Covax سازمان بهداشت جهانی که 20٪ از آسیب پذیرترین جمعیت کشورهای با درآمد متوسط ​​پایین (LMIC) را پوشش می دهد ، متعهد شده است.

بازدید از تاسیسات Gennova نیز در این سفر گنجانده شده است زیرا دولت هند می خواهد کشورها با فناوری mRNA که توسط شرکت بیوتکنولوژی مستقر در پون در حال توسعه است آشنا شوند. فناوری mRNA همان بستر واکسن است که سازندگان داروهای آمریکایی Pfizer ، Biontech و Moderna در حال ساخت آن هستند. این یکی از سیستم عامل های جدید واکسن است و در آزمایشات بالینی تصادفی 95٪ کارایی را نشان داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *