مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

واکسن Covid-19 در 28 ، 29 دسامبر در آسام ، آندرا ، گجرات ، پنجاب ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld اجرا شد

1 min read

واکسن Covid-19 در 28 ، 29 دسامبر در آسام ، آندرا ، گجرات ، پنجاب اجرا شدگواتاتی: مرکز به عنوان مرحله ای برای آمادگی برای تزریق واکسن و ارزیابی آمادگی فعالیت های برنامه ریزی شده ، واکسیناسیون Covid-19 را در 28 و 29 دسامبر در آسام ، گجرات ، آندرا پرادش و پنجاب اجرا خواهد کرد.

طبق بیانیه وزارت رفاه خانواده و بهداشت ، برای دوره خشک ، هر ایالت آن را در دو منطقه و ترجیحاً در تنظیمات مختلف (پنج جلسه) از جمله بیمارستان منطقه ، CHC / PHC ، سایت شهری ، مرکز بهداشت خصوصی برنامه ریزی خواهد کرد. ، ارتباط روستایی و غیره

“این همچنین تجربه عملی در اختیار مدیران برنامه در سطوح مختلف قرار می دهد. این فعالیت دو روزه در تاریخ 28 و 29 دسامبر 2020 برنامه ریزی شده است و شامل فعالیت هایی از اطلاعات لازم در Co-WIN برای دریافت واکسن و تخصیص به اعزام اعضای تیم ، تمرین ساختگی سایت های جلسه با ذینفعان آزمون برای گزارش و عصر است ملاقات. این همچنین شامل آزمایشات مربوط به ذخیره سازی سرما و ترتیب حمل و نقل برای واکسن Covid-19 ، مدیریت جمعیت در مکانهای جلسه با فاصله فیزیکی مناسب خواهد بود. “

“تمرکز مهم در اجرای خشک ، مدیریت هرگونه عوارض جانبی احتمالی متعاقب ایمن سازی (AEFI) خواهد بود. علاوه بر این ، پیگیری و مدیریت روشهای کنترل عفونت در محل جلسه ، برای جلوگیری از انتقال بیماری. این تمرین آزمایشی شامل نظارت و بازبینی همزمان در سطح بلوک و منطقه و تهیه بازخورد برای توزیع با وزارت بهداشت ایالتی و اتحادیه خواهد بود. “

در ادامه آمده است که 2360 جلسه آموزش مربیان برگزار شده است و بیش از 7000 کارآموز منطقه ای در طول دوره آموزش ملی مربیان متشکل از افسران ایمن سازی دولت ، افسران زنجیره سرد ، مقامات کمیسیون مستقل انتخابات ، شرکای توسعه و غیره آموزش دیده اند.

طبق تاریخ ، آموزشهای سطح ایالت با مشارکت بیش از 7000 کارآموز سطح منطقه ، به جز لاکشادویپ که در 29 دسامبر برگزار می کند ، در همه ایالت ها و دانشگاه های علوم پزشکی تکمیل شده است.

برای تسهیل جبران مجدد س ofالات مربوط به واکسیناسیون Covid-19 و پرسش های مرتبط با پورتال Co-WIN ، ظرفیت 1075 و ایالت 104 راهنمای ملی نیز برای رسیدگی به سeriesالات فراتر از پشتیبانی معمول آنها تقویت شده است.

گروه متخصص ملی تجویز واکسن Covid-19 (NEGVAC) سه گروه اولویت دار جمعیت را شامل کارگران بهداشت (HCW) (حدود 1 کرور) ، Frontline Workers (FLWs) (حدود 2 کرور) و گروه سنی اولویت دار (حدود 27) توصیه کرده است. کرور)

از آنجا که واکسن ها به دما حساس هستند و باید در دماهای خاص نگهداری شوند ، سیستم زنجیره سرد فعلی متشکل از 85،634 دستگاه برای ذخیره سازی واکسن ها در حدود 28947 نقطه زنجیره سرد در سراسر کشور برای استفاده در زنجیره سرد استفاده خواهد شد. زنجیره سرد فعلی قادر به ذخیره مقادیر اضافی واکسن Covid-19 مورد نیاز برای 3 جمعیت اولویت اول کرور یعنی کارگران مراقبت های بهداشتی و کارگران خط مقدم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *