مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

واکسن MMR ممکن است در برابر Covid-19 محافظت کند ، می گوید ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

واکسن MMR ممکن است در برابر Covid-19 محافظت کند ، می گوید:واشنگتن: بر اساس مطالعه ای که همچنین می تواند دلیل مرگ و میر کودکان در کودکان نسبت به بزرگسالان باشد ، واکسن سرخک-اوریون- سرخچه (MMR) ممکن است از Covid-19 محافظت کند.

واکسن MMR برای محافظت در برابر Covid-19 نظریه پردازی شده است ، و اکنون مطالعه منتشر شده در مجله mBio ، با اثبات این موضوع که عناصر IgG اوریون یا سطح آنتی بادی IgG با شدت در بهبودی رابطه معکوس دارد ، اثبات بیشتری از این موضوع ارائه می دهد. بیماران Covid-19 قبلاً با واکسن MMR II واکسینه شده بودند.

محققان گفتند: MMR II حاوی سویه سرخک ادمونستون ، سویه اوریون جریل لین (سطح B) و سویه سرخچه Wistar RA 27/3 است.

جفری ای گلد ، رئیس سازمان جهانی در جورجیا ، ایالات متحده ، گفت: “ما از نظر آماری ارتباط معکوس و معناداری بین سطح تیتر اوریون و شدت کووید -19 در افراد زیر 42 سال که واکسن MMR II داشته اند ، یافتیم.”

گلد گفت: “این به انجمن های دیگری که نشان می دهد واکسن MMR ممکن است در برابر Covid-19 محافظت کند ، اضافه می شود. همچنین ممکن است توضیح دهد که چرا کودکان دارای Covid-19 بسیار بیشتر از بزرگسالان هستند و همچنین میزان مرگ و میر بسیار پایین تر است.” اضافه كرد كه اكثريت كودكان اولين واكسن MMR را در حدود 12 تا 15 ماهگي و يكي ديگر را از 4 تا 6 سالگي انجام مي دهند.

محققان 80 نفر را به 2 گروه تقسیم کردند. گروه MMR II متشکل از 50 فرد متولد آمریکا بود که در درجه اول آنتی بادی MMR از واکسن MMR II داشتند.

یک گروه مقایسه ای 30 نفره هیچ سابقه واکسیناسیون MMR II را نداشته و در درجه اول آنتی بادی های MMR از منابع دیگر ، از جمله بیماری های قبلی سرخک ، اوریون و / یا سرخچه دارند.

محققان رابطه معکوس و معناداری بین عناصر اوریون و شدت Covid-19 در گروه MMR II پیدا کردند.

آنها گفتند که هیچ تفاوتی معنی داری بین عناصر اوریون و شدت بیماری در گروه مقایسه ، بین عناصر اوریون و سن در گروه MMR II ، یا بین شدت و عناصر سرخک یا سرخچه در هر دو گروه وجود ندارد.

به گفته محققان ، در گروه MMR II ، عناصر اوریون 134 تا 300 AU / ml فقط در کسانی یافت می شود که از نظر عملکرد ایمنی یا بدون علامت داشته باشند. همه افراد با علائم خفیف Covid-19 دارای عناصر اوریون زیر 134 AU / ml بودند.

همه کسانی که علائم متوسط ​​داشتند ، عناصر اوریون زیر 75 AU / ml داشتند. همه افرادی که در بیمارستان بستری شده و اکسیژن مورد نیاز داشتند ، عناصر اوریون زیر 32 AU / ml داشتند.

“این اولین مطالعه ایمونولوژیکی است که رابطه بین واکسن MMR II و Covid-19 را ارزیابی می کند. همبستگی معکوس آماری معنی دار بین عناصر اوریون و Covid-19 نشان می دهد که رابطه ای وجود دارد که تحقیقات بیشتری را می طلبد.” نویسنده David J. Hurley استاد و میکروب شناس مولکولی در دانشگاه جورجیا.

“واکسن MMR II یک واکسن ایمن و با عوارض جانبی بسیار اندک در نظر گرفته می شود. اگر این مهمترین مزیت جلوگیری از عفونت Covid-19 ، جلوگیری از شیوع Covid-19 ، کاهش شدت آن یا ترکیبی از هر یا همه آنها ، این یک پاداش بسیار بالا است که نسبت خطر کم مداخله می کند ، “هرلی گفت.

وی افزود: “حداكثر میزان مثبت بودن خون از طریق دو واكسیناسیون با فاصله حداقل 28 روز حاصل می شود. بر اساس مطالعه ما ، احتیاط واکسیناسیون افراد بالای 40 سال بدون توجه به اینکه آیا آنها از قبل عنوان MMR بالایی در سرم دارند ، احتیاط است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *