مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

واکسیناسیون شهر با 89 غرفه در دولت و بیمارستان های خصوصی ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld آغاز می شود

1 min read

دهلی: واکسیناسیون شهر با 89 غرفه در بیمارستان های دولتی و خصوصی آغاز می شوددهلی نو: واکسیناسیون علیه Covid-19 در پایتخت از 16 ژانویه فقط در 89 غرفه واقع در 40 بیمارستان دولتی و 49 بیمارستان آغاز می شود. به گزارش Alok KN Mishra ، در میان 51 نفر نامزد لیست کوتاه ، کارمندان مراقبت های بهداشتی اولین کسی هستند که عکس می گیرد.

از جمله بیمارستان های دولتی که اولین غرفه ها در آن راه اندازی شده اند ، AIIMS ، Safdarjung ، Lok Nayak و Hindu Rao و از جمله بیمارستان های خصوصی می توان به Max ، Fortis ، Apollo و Sir Ganga Ram اشاره کرد. اجرای خشک در روز جمعه شامل 150 غرفه بود و مقامات می گویند که این برنامه در نهایت داشتن 1000 نقطه واکسیناسیون در سراسر پایتخت است.

دلیل شروع واکسیناسیون درایو در تعداد محدودی از غرفه ها این است که اطمینان حاصل شود دولت قادر به مدیریت موثر شرایط نامطلوب است ، در صورت گزارش موارد بعد از واکسیناسیون.

دولت در انتظار ورود محموله
مقامات کلیه کارمندان بهداشت پایتخت را از دولت و بخشهای خصوصی ، در کل حدود 2.25 لک ، برای دریافت تلقیح ثبت نام کرده اند.

دولت دهلی واکسن ها را به تمام مراکز عرضه می کند و عکس ها به صورت رایگان به جمعیت هدف 51 لک داده می شود.

“برای مرحله اول واکسیناسیون ، دولت دهلی 89 بیمارستان را نهایی کرده است. دولت دهلی همچنین به همراه 2،25،000 کارمند مراقبت های بهداشتی که از آنها عکس گرفته می شود ، معلمانی را نیز شامل خواهد شد که در طول بیماری همه گیر کوید به عنوان کارگر در خط مقدم کار کرده اند. “

وزیر بهداشت گفت دولت دهلی یک سیستم ذخیره سازی قوی برای واکسن ها تهیه کرده است. در بیمارستان فوق تخصصی راجیو گاندی ، یکی از بزرگترین بیمارستانهای دولتی دهلی در باغ دلشاد در شمال شرقی دهلی ، انبار واکسیناسیون در منطقه ای به وسعت بیش از 4700 فوت مربع واقع شده و به هشت اتاق بزرگ تقسیم شده است ، جایی که همه کارهای مربوط به تخمگذار زیرساخت سردخانه هفته گذشته با نصب تمام تجهیزات مورد نیاز برای اطمینان از ایمنی مطلوب واکسن ها به پایان رسید. این در حال حاضر به بخش بهداشت و رفاه خانواده تحویل داده شده است.

دولت دهلی تأسیسات ذخیره سازی اضافی واکسن را در Civil Lines در نظر گرفته است ، اما مقاماتی که تمرین واکسیناسیون را انجام می دهند ، اظهار داشتند که مرکز RGSSH برای تعداد واکسن های مورد نیاز پایتخت کافی است. آنها گفتند كه تسهیلات Civil Lines مورد نیاز نخواهد بود. واکسن ها به 603 نقطه زنجیره سرد ایجاد شده در 11 منطقه با وانت های ویژه منتقل می شوند. از نقاط زنجیره سرد ، واکسن ها به غرفه های واکسیناسیون در حامل های واکسن منتقل می شوند.

“دولت مرکزی حدود 5000 سایت را در سراسر کشور نهایی کرده است. طبق دستورالعمل های مرکز ، دولت دهلی این 89 سایت را آماده کرده است. در هر مرکز ، هشت و نه هندل وجود دارد که درایو را اداره می کند. “

“کل سیستم آماده است و ما برای شروع درایو کاملا آماده هستیم. در حال حاضر ، ما فقط منتظر ورود واکسن ها هستیم. به محض رسیدن این ، درایو شروع می شود ، “گفت جین.

پس از چند روز ، تعداد غرفه ها افزایش می یابد و کارگران خط مقدم و افراد بالای 50 سال (بخشی از 51 نفر جمعیت هدفمند در فاز یک) نیز شروع به دریافت عکس های Covid می کنند. قبل از شروع واکسیناسیون ، احتمالاً یک دوره خشک دیگر نیز انجام می شود.

آرویند کجریوال ، وزیر ارشد ، از دولت مرکزی خواسته است که واکسن های رایگان را برای همه افراد در شهر فراهم کند.

دهلی: واکسیناسیون شهر با 89 غرفه در بیمارستان های دولتی و خصوصی آغاز می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *