مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

واکسیناسیون میلیاردها به معنای یافتن راه هایی برای بن بست ثبت اختراع ، Health News ، ET HealthWorld است

1 min read

واکسیناسیون میلیاردها به معنای یافتن راه هایی برای بن بست ثبت اختراع استتوسط هوگو میلر و سوزان دکر

به نظر می رسد واکسن های Covid-19 طی ماه های آینده از میلیون ها شهروند ثروتمندترین کشورهای جهان محافظت کند. اما تلقیح مابقی جمعیت کره زمین ممکن است به معنای یافتن راهی برای ایجاد بن بست در مالکیت معنوی باشد.

نمایندگان تمام 164 کشور عضو سازمان تجارت جهانی هفته گذشته در ژنو دیدار کردند تا درباره پیشنهاد هند و آفریقای جنوبی مبنی بر چشم پوشی از بخشهای گسترده قوانین مالکیت معنوی WTO و تلاش برای ایجاد توافق در مورد چگونگی ایجاد اختراع ثبت شده در رقابت با Covid-19 باید شناخته شود.

این جلسه بدون اجماع به پایان رسید و کشورهای فقیرتر که این پیشنهاد را حمایت می کردند ، حمایت ناامید کننده و قانونی از واکسن ها دست نخورده باقی ماند. این ممکن است یک پیروزی برای طرفداران حمایت از حق ثبت اختراع باشد ، اما فشار برای تغییر تنها در صورتی افزایش خواهد یافت که میلیاردها نفر در کشورهای فقیرتر واکسینه نشوند در حالی که جهان ثروتمند شروع به دریافت دوزهای مداوم از Pfizer Inc. و BioNTech SE ، Moderna Inc و AstraZeneca می کند. Plc

طاهر امین ، مدیر اجرایی ابتکار داروها ، دسترسی و دانش گفت: “با بزرگترین بحران بهداشتی که ما تجربه کرده ایم ، ما هنوز قادر به یافتن راه های جایگزین برای مقابله با مسائل IP نیستیم.” ، سازمانی که دسترسی بهتر به مواد مخدر را ارتقا می دهد. “شما مدافعانی را دارید که می گویند” بیایید دیوار را بریزیم “، و سپس سرمایه گذاران را دارید که می گویند” اگر در را باز کنیم مثل دروازه های سیل است. ” ما باید هوشمندتر از آن باشیم. “

یک حق ثبت اختراع به تولیدکننده دارو حق تولید واکسنی را که تولید کرده است می دهد و همچنین قدرت شارژ قیمتی را که هزینه های تحقیق و توسعه را پوشش می دهد ، به او می دهد. حاشیه سود آنها در هر دوز ، بستگی به فوریت شرایط دارد و در میان یک بیماری همه گیر ، گرفتن هر چیزی بیش از هزینه های توسعه بحث برانگیز است. پیشنهاد هند مستلزم آن است که تا زمانی که واکسیناسیون گسترده صورت نگیرد و اکثریت جمعیت جهان مصونیت ایجاد نکنند ، این معافیت همچنان برقرار باشد.

اینکه آیا آشتی امکان پذیر است فقط با گسترش همه گیر مشخص خواهد شد. اتحادیه اروپا و ایالات متحده ، که محل تولید داروخانه های برجسته است ، به شدت با این پیشنهاد مخالف هستند ، اگرچه قیمت گذاری ممکن است فرصتی برای مذاکره فراهم کند.

Pfizer و شریک آن BioNTech گفته اند كه هزینه دوز واكسن آنها در آمریكا 19.50 دلار است. این احتمال وجود دارد كه برای بسیاری از كشورهای فقیرنشین بیش از حد مجاز باشد ، حتی در صورت تخفیف ، به ویژه با توجه به هزینه های مورد نیاز برای نگهداری واکسن در یخ زدگی عمیق. اما دوز واکسن AstraZeneca 4 تا 5 دلار است و امید بزرگ برای کشورهای در حال توسعه در حال حاضر است.

اتحاد Covax ، تلاشی با حمایت بیش از 90 کشور ثروتمند که می خواهد دسترسی به واکسن ها را در حدود 90 کشور فقیر افزایش دهد ، با AstraZeneca توافق نامه ای برای خرید و توزیع واکسن منعقد کرده است.

ماه گذشته ، Covax اظهار داشت كه 2 میلیارد دلار سرمایه جمع كرده است اما این شاید كافی نباشد زیرا در سال آینده برای تهیه 2 میلیارد دوز به 5 میلیارد دلار دیگر نیاز دارد. روز سه شنبه ، اتحادیه اروپا و بانک سرمایه گذاری اروپا 500 میلیون یورو (608 میلیون دلار) بودجه را برای کمک به واکسیناسیون 1 میلیارد نفر به عنوان بخشی از این تلاش اعلام کردند.

فرد ابوت ، استاد دانشکده حقوق دانشگاه ایالتی فلوریدا گفت: “ما یک جهان یکپارچه هستیم.” “همه می دانند که شما می توانید همه افراد را در ایالات متحده واکسینه کنید ، اما اگر همه افراد را در سراسر جهان واکسینه نکنید ، باز هم مشکلی خواهید داشت.”

فشار کشورهای در حال توسعه فقط در صورت رها شدن در بلاتکلیفی در سال آینده افزایش می یابد. UNAIDS ، آژانس سازمان ملل در مبارزه با ویروس نقص ایمنی ، آن را انتخاب بین “واکسن مردم یا واکسن سود” می نامد.

شما می توانید همه افراد را در ایالات متحده واکسینه کنید ، اما اگر همه افراد دنیا را واکسینه نکنید ، باز هم مشکلی خواهید داشت.فرد ابوت ، استاد کالج حقوق دانشگاه ایالتی فلوریدا

به گزارش آکسفام ، در حالی که اولین واکسن ها در روزهای اخیر در انگلیس توزیع شده است ، از هر 10 نفر در کشورهای فقیر 9 نفر واکسن را در سال 2021 از دست می دهند. وینی بیانیما ، مدیر اجرایی UNAIDS ، گفت که این همان روزهای اولیه پاسخ به ایدز است ، وقتی “درمان فقط برای ثروتمندان در دسترس بود در حالی که کشورهای فقیرتر باید سالها صبر کنند.”

فدراسیون بین المللی تولیدکنندگان و انجمن های دارویی معتقد است که تعلیق حق ثبت اختراعات با خطر همراه است. توماس کوئنی مدیر کل گفت: اگر این بار از حق ثبت اختراع چشم پوشی کنید ، به کل زیرساخت های پزشکی آسیب می رسانید که اجازه تولید واکسن Covid را در زمان رکورد می دهد.

او در مقاله اخیر نیویورک تایمز با اشاره به توسعه پیام رسان RNA ، نوآوری اساسی مشترک در واکسن های Pfizer و Moderna ، نوشت: “فرسایش حمایت از حق ثبت اختراعات عواقب گسترده ای دارد.” “دانشمندان مشتاق کاوش در آینده در استفاده از mRNA در صورت ربوده شدن حمایت از مالکیت معنوی در صورت لزوم ربودن حمایت از مالکیت معنوی ، در تلاشند تا سرمایه گذاری کنند.”

تولیدکنندگان دارو مانند AstraZeneca متعهد شده اند که از واکسن خود در طول مدت شیوع بیماری سود نخواهند برد ، در حالی که Moderna گفته است که حق ثبت اختراعات خود را در طی شیوع همه گیر اعمال نمی کند. حتی منتقدان مکرر داروسازان نیز برخی از این تلاش ها را ستوده اند.

نمونه هایی برای کشورها وجود دارد که یک طرفه حق ثبت اختراع را به حالت تعلیق در می آورند اما از سال 1945 به ندرت مورد استفاده قرار گرفته است. اجرای قانون سخت خواهد بود – بیشتر برنامه های ثبت اختراع هنوز صادر نشده اند و مجبور کردن شرکت ها برای کشف اسرار تجاری مانند فرآیندهای تولید که می تواند داشته باشد دشوار است. استفاده گسترده از واکسن ها

AstraZeneca متعهد شده است كه از واكسن خود برای طول دوره همه گیري سود نبرد ، در حالی كه Moderna گفته است كه حق ثبت اختراع خود را در طی همه گیرى اعمال نخواهد كرد.

در بیانیه سازمان ، نمایندگان موافقت کردند که بحث را باز نگه دارند و گزارشی را در 16 دسامبر به جلسه شورای عمومی سازمان جهانی تجارت ارائه خواهند داد که “عدم توافق فعلی” در مورد این موضوع را برجسته می کند.

جیمز پولی ، معاون سابق مدیر کل سازمان جهانی مالکیت معنوی ، حساب می کند که حتی اگر این پیشنهاد “بعید به نظر برسد” ، اما ممکن است تأثیرگذار باشد.

وی گفت: “این قوچ در است.” “اگر آنها مرتباً در این مورد هشدار دهند ، ممکن است لولا شکسته شود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *