مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

وزارت بهداشت در مورد سویه جهش یافته Covid در انگلیس ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld دیدار خواهد کرد

1 min read

وزارت بهداشت در مورد سویه جهش یافته Covid در انگلیس دیدار خواهد کرددهلی نو: وزارت بهداشت اتحادیه روز دوشنبه جلسه ای اضطراری از مشاوران ارشد خود را برای بحث در مورد ظهور یک نوع جهش یافته از رمان ویروس کرونا در انگلیس فراخواند.

سویه خاص ویروس Covid-19 منجر به افزایش گسترده موارد در جنوب شرقی انگلیس و لندن شده و چندین کشور را به پروازهای زمینی از این کشور سوق داده است.

ریاست گروه نظارت مشترک بر عهده مدیر کل خدمات بهداشتی خواهد بود. کارشناسان موسسه علوم پزشکی All India (AIIMS) ، شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) ، نماینده سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سایرین بخشی از جلسه اضطراری خواهند بود.

در 19 دسامبر ، بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که ویروس ویروس تازه شناسایی شده ممکن است تا 70 درصد قابل انتقال باشد. وزیر بهداشت وی مت هانكوك گفت كه این گزینه “كنترل نشده” است.

بلافاصله عربستان سعودی و چندین کشور اروپایی از جمله ایتالیا ، بلژیک ، فرانسه و هلند پروازهای رفت و برگشت از انگلستان را پس از مطرح شدن گزارشی از سویه جهش یافته ممنوع کردند.

WHO اواخر روز شنبه در توئیتی نوشت که “در ارتباط نزدیک با مقامات انگلستان در مورد ویروس جدید Covid-19 است و قول داده است که با کسب اطلاعات بیشتر دولت ها و مردم را به روز کند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *