مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

وزیر بهداشت ، هارد ودان در مورد ظهور ویروس کرونا ویروس در انگلیس ، “نیازی به وحشت نیست” ، می گوید:

1 min read

وزیر بهداشت ، هارد ودان در مورد ظهور ویروس کرونا ویروس جهش یافته در انگلیس گفت: وزیر بهداشت اتحادیه ، هارد وردان روز دوشنبه با استناد به ظهور نوع جهش یافته ویروس کرونا در انگلستان ، تصریح کرد که نیازی به وحشت نیست زیرا دولت در این زمینه هشدار دارد.

در 19 دسامبر ، بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که ویروس ویروس تازه شناسایی شده ممکن است تا 70 درصد قابل انتقال باشد. به گفته وزیر بهداشت مت هانكوك ، گزینه جدید “از كنترل” نبود.

وردان در جریان کنفرانس مطبوعاتی جشنواره بین المللی علوم هند 2020 گفت: “دولت هوشیار است. نیازی به وحشت نیست. خود را درگیر اوضاع خیالی ، گفتگوها و وحشت نکنید.”

پیش از این ، وزارت بهداشت جلسه ای اضطراری از مشاوران ارشد خود را برای بحث در مورد ظهور سویه جهش یافته ویروس کرونا در انگلستان فراخواند ، که منجر به افزایش شدید موارد شده و چندین کشور را بر آن داشت تا پروازهای ورودی از کشور را متوقف کنند.

ریاست گروه نظارت مشترک بر عهده مدیر کل خدمات بهداشتی است. کارشناسان موسسه علوم پزشکی هند (AIIMS) ، شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) ، سازمان بهداشت جهانی

نماینده (WHO) و دیگران نیز بخشی از جلسه اضطراری هستند.

عربستان سعودی و چندین کشور اروپایی از جمله ایتالیا ، بلژیک ، فرانسه و هلند پس از مطرح شدن گزارشات مربوط به سویه جهش یافته ، پرواز به این کشور و آن سو را از انگلستان ممنوع کرده اند.

WHO اواخر روز شنبه توییت کرده بود که “در ارتباط نزدیک با مقامات انگلیس در مورد ویروس Covid-19 جدید است و قول داده است که با کسب اطلاعات بیشتر دولت ها و مردم را به روز کند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *