مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

وزیر بهداشت دولت ، دکتر کی سوداکار ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

کارناتاکا برای واکسن Covid-19 به خوبی آماده شده است: وزیر بهداشت دولت دکتر کی سوداکاربنگالورو: دکتر کی سوداکار ، وزیر بهداشت کارناتاکا روز سه شنبه گفت ، دولت کارناتاکا اقدامات لازم برای تحویل ، توزیع و تجویز واکسن Covid-19 را هر زمان که به مرکز توصیه شود ، آغاز کرده است. وی گفت که گروه ویژه دولت در مورد Covid-19 اخیراً ملاقات و بررسی آماده سازی های انجام شده برای ذخیره سازی و تحویل واکسن را انجام داده است.

دکتر سوداخار در بیانیه ای گفت: “دولت طبق معیارهای برنامه ایمن سازی جهانی 29451 سایت جلسه (سایت های واکسیناسیون) و 10،008 واکسیناسیون شناسایی کرده است.”

داده های کارکنان مراقبت های بهداشتی قبلاً برای کلیه مراکز دولتی جمع آوری شده است.

حداقل 80 درصد از مراکز بهداشتی خصوصی نیز داده های خود را به اشتراک گذاشته اند.

وزیر افزود ، جمع آوری داده ها برای 20 درصد باقی مانده امکانات خصوصی احتمالاً طی یک هفته به پایان می رسد.

وزیر در مورد مراکز ذخیره سازی در این ایالت ، وزیر گفت که کارناتاکا حدود 2،855 نقطه زنجیره سرد برای ذخیره سازی و توزیع واکسن ها دارد.

سوداکار خاطرنشان کرد: “با هدف داشتن شبکه زنجیره تأمین بهتر و توزیع به موقع واکسن ها ، سه فروشگاه واکسن منطقه ای جدید Bengaluru Urban ، Shivamogga و Ballari پیشنهاد شده است.”

وی اظهار نظر کرد که این فروشگاه های واکسن منطقه ای که به تازگی پیشنهاد شده اند ، به کولرهای خنک کننده و فریزرهای اضافی نیز نیاز دارند.

وی خاطرنشان کرد: ارزیابی فروشگاه های واکسن به پایان رسیده است.

این ایالت دارای 10 دستگاه خنک کننده ورودی و 4 فریزر ورودی است.

بعلاوه ، وزارت بهداشت و رفاه خانواده ، دولت هند در حال تهیه سه دستگاه خنک کننده و دو فریزر است که کارهای عمرانی لازم برای آنها آغاز شده است.

سوداکار گفت: “برای ارزیابی دقیق ظرفیت ذخیره سازی سرما مورد نیاز برنامه واکسن Covid-19 ، تعداد دوزهای هر ویال ، حجم ویال ، باید ارزیابی شود.”

سوداکار در تاسیسات ذخیره سازی خشک گفت که ایالت نیاز به ارزیابی فضای ذخیره سازی خشک برای برنامه واکسن دارد.

وی توضیح داد که دولت هند قبلاً بر اساس ضوابط برنامه ایمن سازی جهانی ، یخچالهای فریزر عمیق و یخچالهای یخی را در نظر گرفته است.

وزیر در مورد استفاده از امکانات اداره دامداری گفت که به منظور داشتن ظرفیت کافی ، امکانات سردخانه اداره دامداری نیز در حال تدوین است.

علاوه بر این ، امکانات اضافی سردخانه موجود در بیمارستان های خصوصی به ویژه بیمارستان زنجیره ای نیز در حال ارزیابی است ، وی افزود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *