مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

ویروس جدید می تواند فوق العاده پخش کننده باشد ، اما تاکنون در هند موردی مشاهده نشده است ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

دولت: نوع جدید ویروس می تواند فوق العاده پخش کننده باشد ، اما تاکنون در هند موردی مشاهده نشده استدهلی نو: نوع جدید ویروس کرونا کشف شده در انگلیس می تواند “پراکندگی فوق العاده ای” با قابلیت انتقال بالاتر باشد ، اگرچه جهش در هند شناسایی نشده است و به نظر نمی رسد که بر شدت بیماری تأثیر بگذارد یا تاثیری در مرگ و میر داشته باشد. ، VK Paul ، عضو سلامت ، Niti Aayog ، روز سه شنبه گفت.

دولت پیام خود را متعادل كرد و گفت: تمایل سویه جدید SARS-COV2 به آلوده كردن افراد بیشتر باعث نگرانی شده است و در حال گفتگو با متخصصان در انگلیس است كه جهش در تعداد قابل توجهی شناسایی شده است.

“ما این جهش را کشف نکرده ایم. ارزیابی عمیق خود ما این است که نیازی به وحشت نداریم. ما باید هوشیارتر باشیم ، اما این به این دلیل است که ما هنوز در حال مبارزه با همه گیری هستیم. ”

79899095

دولت همچنین گفت كه نامزدهای واكسن تحت ارزیابی تحت تأثیر ویروس جدید ویروس قرار نمی گیرند و پروتكل درمانی Covid-19 ثابت باقی می ماند.

نوع جدید ویروس SARS- CoV 2 [Variant Under Investigation (VUI)-20212/01] آخر هفته توسط دولت انگلیس به WHO گزارش شد. این نوع توسط مرکز کنترل بیماری اروپا قابل انتقال بوده و جمعیت جوان را تحت تأثیر قرار می دهد.

در حالی که نوع جدید توسط مجموعه ای از 17 تغییر یا جهش تعریف شده است ، اما آنچه نگران کننده است جهش N501Y در پروتئین سنبله است که ویروس برای اتصال به گیرنده ACE2 انسان استفاده می کند. “چنین جهش هایی در ویروس ها رایج است اما تغییرات در این قسمت از پروتئین سنبله ممکن است منجر به عفونی شدن ویروس (توانایی ورود به سلول انسان) و انتشار راحت تری در بین افراد شود. بنابراین ، ما باید احتیاط و احتیاط بیشتری داشته باشیم. “

وزارت بهداشت همچنین پروتکل های مفصلی را برای مسافرانی که در چهار هفته گذشته از 25 نوامبر تا 23 دسامبر از انگلیس وارد یا از طریق آن ترانزیت کرده اند ، صادر کرده است. آزمایش RT-PCR هنگام ورود برای اینگونه مسافران اجباری شده است. در حالی که دولت سویه جدید ویروس را تاکنون در هند کشف نکرده است ، پل گفت از آزمایشگاه ها خواسته شده است که توالی یابی ژنوم همه نمونه های مثبت جمع آوری شده از افراد با سابقه سفرهای بین المللی در چند هفته گذشته را انجام دهند. به ایالت ها نیز هشدار داده شده و از آنها خواسته شده است که چنین افرادی را از نزدیک بررسی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *