مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

ویروس کرونا ممکن است در زمستان روی سطوح بیشتری زنده بماند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

عکس / جان مینچیلو
عکس / جان مینچیلو

HOUSTON: دانشمندان از ذرات ویروسی مانند برای پیش بینی چگونگی تأثیر عوامل محیطی بر بقای ویروس کرونا ویروس جدید در سطوح استفاده کرده اند و دریافتند که ویروس COVID-19 با کاهش دما در زمستان ممکن است مدت طولانی دیگر عفونی باقی بماند.

بر اساس این مطالعه ، منتشر شده در مجله Biochemical and Biophysical Research Communications ، ذراتی شبیه ویروس یا VLP ، “صادقانه ساختار خارجی ویروس SARS-CoV-2 را تقلید می کند.”

محققان دانشگاه یوتا در ایالات متحده گفتند که VLP پوسته های خالی ساخته شده از همان لیپیدها و سه نوع پروتئین موجود در یک ویروس فعال SARS-CoV-2 است ، اما فاقد ماده ژنتیکی RNA است که باعث عفونت می شود.

آنها نوشتند: “با این وجود VLP ها هیچ ژنومی ندارند و بنابراین هیچ تهدید عفونی وجود ندارد که امکان انجام مطالعات سریع با کاهش نیازهای ایمنی را فراهم کند.”

در تحقیقات فعلی ، دانشمندان ذرات شبیه ویروس را در هر دو شرایط خشک و مرطوب روی سطوح شیشه ای آزمایش کردند.

محققان توضیح دادند که ویروس SARS-CoV-2 معمولاً هنگامی انتشار می یابد که فرد آلوده قطرات آئروسل کوچک مملو از مخاط را از طریق عطسه ، سرفه یا بازدم شدید از ریه ها خارج کند.

آنها گفتند که این قطرات نسبت سطح به حجم بالایی دارند و به سرعت خشک می شوند – بنابراین ذرات ویروس مرطوب و خشک با یک سطح تماس می گیرند یا مستقیماً به یک میزبان جدید منتقل می شوند.

محققان با استفاده از تکنیک های پیشرفته میکروسکوپ ، مشاهده کردند که ساختار VLP ها تحت این شرایط تغییر چگونه تغییر می کند.

آنها نمونه های VLP را تحت دو شرایط در معرض دمای مختلف قرار دادند – با ذرات داخل یک محلول بافر مایع و با خشک شدن ذرات.

در هر دو حالت مایع و لخت ، دانشمندان دریافتند که بالا بردن دما تا حدود 93 درجه فارنهایت به مدت 30 دقیقه باعث تخریب ساختار خارجی می شود.

به گفته محققان ، این تأثیر بر روی ذرات خشک بیشتر از ذرات محافظت شده در برابر مایعات بود.

در مقابل ، آنها گفتند كه ذرات در شرایط دمای اتاق یا خارج از آن در هوای سردتر ممكن است مدت طولانی دیگر عفونی باقی بمانند.

در حالی که احتمالاً رطوبت بر میزان ذرات ویروس موجود در آئروسل سرفه و عطسه در هوا تأثیر می گذارد قبل از خشک شدن ، محققان تأثیر بسیار کمی از رطوبت بر بقای VLP ها را در سطوح مشاهده کردند.

مایکل ورشینین ، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه University ، توضیح داد: “وقتی صحبت از مبارزه با شیوع این ویروس می شود ، شما مجبورید به طور جداگانه با هر ذره مبارزه کنید. بنابراین شما باید درک کنید که چه عواملی باعث کاهش ذرات می شود.” یوتا

ورشینین اضافه کرد: “آنچه تعجب آور است این است که برای از بین بردن سطوح گرم لمس ، اما گرم نیست ، گرمای کمی مورد نیاز بود. بسته بندی این ویروس به دما بسیار حساس است.”

دانشمندان برای عفونی ماندن گفتند که غشا S SARS-CoV-2 به یک شبکه پروتئین خاص نیاز دارد که به ترتیب خاصی مرتب شده باشد.

هنگامی که این ساختار از بین می رود ، آنها گفتند که این عفونت کمتر می شود ، و این نشان می دهد که با شروع کاهش دما در زمستان ، ذرات روی سطح می توانند مدت زمان بیشتری عفونی باقی بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *