مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

پانل پروب پاسخ همه گیر منتقد چین ، سازمان جهانی بهداشت ، تأخیرهای سازمان بهداشت جهانی ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

پانل پروب پاسخ همه گیر منتقد چین ، سازمان جهانی بهداشتژنو: یک هیئت مستقل روز دوشنبه گفت که مقامات چینی می توانستند اقدامات بهداشت عمومی را با شدت بیشتری در ماه ژانویه برای مهار شیوع اولیه Covid-19 اعمال کنند و از WHO انتقاد کردند که چرا تا 30 ژانویه وضعیت اضطراری بین المللی را اعلام نکرده است. کارشناسان بررسی عملکرد جهانی از همه گیری ، به رهبری هلن کلارک نخست وزیر سابق نیوزیلند و الن جانسون سیرلیف ، رئیس جمهور سابق لیبریا ، خواستار اصلاحات در آژانس سازمان ملل شد.

گزارش موقت آنها ساعاتی پس از انتشار مایك رایان ، متخصص ارشد سازمان بهداشت جهانی منتشر شد كه گفته می شود مرگ “ویروس جهانی” به زودی به 100000 مورد در هفته خواهد رسید. این گزارش با اشاره به شیوع اولیه بیماری در ووهان گفت: “آنچه برای این هیئت روشن است این است كه اقدامات بهداشت عمومی می توانست با قدرت بیشتری توسط مقامات بهداشت محلی و ملی چین در ژانویه اعمال شود.” با اضافه شدن شواهدی از انتقال انسان به انسان ، “در بسیاری از کشورها ، این سیگنال نادیده گرفته شد” ، این گزارش افزود.

به طور خاص ، این س questionال مطرح شد که چرا کمیته اضطراری WHO تا هفته سوم ژانویه جلسه نداشته و تا دومین نشست خود در 30 ژانویه وضعیت اضطراری بین المللی را اعلام نکرده است. “در این گزارش بود که WHO این اصطلاح را تا 11 مارس انجام نداد” . در این گزارش آمده است: “سیستم هشدار همه گیری برای اهداف مناسب نیست”. “WHO برای انجام کار زیر قدرت قرار گرفته است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *