مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

پرو 23.1 میلیون دوز آینده واکسن کرونا را از Pfizer ، COVAX ، Health News ، ET HealthWorld تأمین می کند

1 min read

پرو 23.1 میلیون دوز واکسن ویروس کرونا را در آینده از Pfizer ، COVAX تأمین می کندتوسط ماریا سروانتس

سانتیاگو: پرو به اندازه کافی واکسن ویروس کرونا را تضمین کرده است تا در صورت موجود بودن واکسن ، تقریباً یک چهارم از جمعیت خود را حداقل یک دوز بدهد ، این یک پیشرفت امیدوارکننده برای کشوری است که یکی از بالاترین میزان مرگ و میر Covid-19 در جهان را دارد.

توافقات اعلام شده در روز جمعه با Pfizer Inc و برنامه جهانی توزیع واکسن COVAX 23.1 میلیون دوز برای جمعیت 31.9 میلیون نفر فراهم می کند. برخی از رژیم های واکسن به دو دوز نیاز دارند.

وزارت بهداشت پرو اعلام کرد که توافقنامه لازم را برای خرید 9/9 میلیون دوز واکسن خود با آزمایش Pfizer امضا کرده است که در مرحله آزمایش است. 13.2 میلیون دوز دیگر از طریق COVAX خریداری می شود که توسط اتحاد واکسن های GAVI و سازمان بهداشت جهانی هدایت می شود و هدف آن ترویج دسترسی عادلانه است.

COVAX موافقت نامه های خرید واکسن را از داروساز فرانسوی Sanofi ، GlaxoSmithKline ، AstraZeneca و Novavax انگلیس امضا کرده است.

این وزارتخانه در بیانیه ای افزود که در حال مذاکره با سایر آزمایشگاه های واکسن است. اینها شامل Sinopharm Group Co Ltd چین و Sinovac Biotech Inc ، Moderna Inc ، Novovax ، Johnson & Johnson ، AstraZeneca و COVAX ، واحدی از United Biomedical Inc و Gamaleya ، موسسه توسعه دهنده کاندید اصلی واکسن ویروس کرونا در روسیه Sputnik V است.

این وزارتخانه افزود ، تاکنون ، دولت پرو توافق نامه های محرمانه ای با 13 شرکت دارویی و توافق نامه های غیر الزام آور با 10 شرکت از این شرکت امضا کرده است.

وزیر بهداشت پیلار مازتتی این هفته گفت که انتظار دارد واکسن ها در سه ماهه اول سال 2021 قبل از انتخابات عمومی در 11 آوریل به پرو برسد و واکسن ها به احتمال زیاد در مراکز رای گیری تجویز می شوند.

وزارت بهداشت گفت که Sinopharm چین و Johnson & Johnson ایالات متحده آزمایش واکسن های خود را در این کشور انجام می دهند و به طور بالقوه به پرو امکان می دهند دوزهای خود را با تخفیف خریداری کنند.

پرو اعلام کرده است که به ازای هر 100000 نفر از جمعیت خود 111.55 مورد مرگ و میر داشته است و طبق آمار رویترز در سرانه مرگ و میر در جهان در رتبه سوم قرار دارد.

(گزارش توسط ماریا سروانتس ، نوشتن توسط آیسلین لینگ ؛ ویرایش توسط سینتیا اوسترمن)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *