مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

پس از دریافت واکسن Pfizer-BioNTech ، Health News ، ET HealthWorld ، در ایالات متحده 4،400 رویداد جانبی گزارش شده است

1 min read

پس از دریافت واکسن Pfizer-BioNTech در ایالات متحده 4400 رویداد جانبی گزارش شده استواشنگتن: بر اساس گزارشی از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، پس از دریافت واکسن Pfizer-BioNTech Covid-19 در ایالات متحده ، با 21 مورد آنافیلاکسی ، تقریباً 4،400 عارضه جانبی گزارش شد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا ، سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز استفاده اضطراری از واکسن Pfizer-BioNTech Covid-19 را در 11 دسامبر سال 2020 صادر کرد که به صورت دو دوز جدا شده در 21 روز انجام می شود.

براساس گزارش CDC ، از 23 دسامبر سال 2020 ، در ایالات متحده در مجموع 1،893،360 دوز اول واکسن Pfizer-BioNTech Covid-19 تجویز شده است.

گزارشات مربوط به 4،393 مورد سو ad به سیستم گزارش دهی رویدادهای ناگوار واکسن در کشور ارسال شده است.

در این میان ، 175 گزارش مورد برای بررسی بیشتر به عنوان موارد احتمالی واکنش آلرژیک شدید ، از جمله آنافیلاکسی مشخص شد.

طبق موارد CDC ، بیست و یک مورد آنافیلاکسی بوده است ، از جمله 17 مورد در افرادی که سابقه مستند آلرژی یا واکنش های آلرژیک دارند ، هفت نفر از آنها سابقه آنافیلاکسی داشتند.

CDC گفت ، آنافیلاکسی یک واکنش آلرژیک تهدید کننده زندگی است که پس از واکسیناسیون به ندرت اتفاق می افتد ، بطور معمول در چند دقیقه تا چند ساعت شروع می شود.

مکانهایی که واکسنهای Covid-19 استفاده می کنند باید از راهنمای CDC برای استفاده از ناحیه مچ دست استفاده کنند ، از جمله گیرنده های غربالگری برای موارد منع مصرف و موارد احتیاطی ، داشتن تجهیزات لازم برای کنترل آنافیلاکسی ، اجرای دوره های مشاهده شده پس از واکسیناسیون و بلافاصله درمان موارد مشکوک به آنافیلاکسی CDC گفت: با تزریق عضلانی اپی نفرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *