مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

پل انگلستان ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

ذخیره کافی واکسن Covid-19 برای تلقیح گروههای دارای اولویت در مرحله اول: VK Paulدهلی نو: عضو Niti Aayog ، VK Paul روز دوشنبه گفت ، هند ذخیره کافی واکسن Covid-19 برای تلقیح گروه های دارای اولویت ، از جمله کارکنان مراقبت های بهداشتی و کارکنان خط مقدم است.

پل ، که همچنین رئیس گروه متخصص ملی تجویز واکسن Covid-19 (NEGVAC) است ، همچنین گفت که دولت به زودی برنامه های خود را برای خرید و توزیع واکسن Covid-19 اعلام خواهد کرد.

وی در مصاحبه ای گفت: “مرحله اول ما (واكسیناسیون) شامل گروههای اولویت دار با خطر بالای مرگ و میر و كارگران مراقبت های بهداشتی و خط مقدم ما است. ما معتقدیم كه برای آنها ذخیره کافی (واكسن Covid-19) داریم.”

تنظیم کننده مواد مخدر هند DCGI روز یکشنبه واکسن Oxford Covid-19 Covishield ، تولید شده توسط موسسه سرم را تأیید کرد و بومی Covaxin of Bharat Biotech را برای استفاده محدود در موارد اضطراری در کشور توسعه داد و زمینه را برای یک محرک تلقیح عظیم فراهم کرد.

پل خاطرنشان كرد كه “سه تا چهار ماه دیگر واكسنهای دیگری وجود خواهد داشت و میزان ذخیره آنها حتی بیشتر خواهد شد.” پل افزود: و در برنامه واكسیناسیون می توان شتاب بیشتری ایجاد كرد.

وی در پاسخ به این سال که دولت چه زمانی برنامه های خود را برای خرید و توزیع واکسن Covid-19 اعلام می کند ، گفت: “این امر به دنبال خواهد داشت. اکنون موارد اساسی انجام شده است ، همه این مراحل برداشته خواهد شد.”

پاول در پاسخ به این سال که بزرگترین چالش واکسیناسیون جمعی Covid-19 چه خواهد بود ، خاطرنشان کرد که بزرگترین چالش شامل بسیج عظیمی است که برای چنین تلاشی لازم است.

وی گفت: “خوب ، مهمترین چالش واكسیناسیون گسترده در چنین مقیاسی ، بسیج ذینفعان در روز تعیین شده و انجام جلساتی در پروتكلهای سیستمی و روان ، اطمینان از اقدامات احتیاطی مناسب Covid-19 است ، من فکر می كنم بزرگترین چالش است.” .

به گفته پاول ، هدف از واکسیناسیون یک جاه طلبی متلاطم است و می تواند سلسله مراتبی تلقی شود.

وی گفت: “در نهایت ، ما می خواهیم واکسیناسیون متوقف شود ، متوقف شود و همه گیری خاموش شود ، این هدف نهایی است.” وی افزود که برای دستیابی به این هدف ، ایمنی گله در حدود 70 درصد باید از طریق واکسیناسیون یا توسط اضافه کردن افرادی که تحت عفونت طبیعی قرار گرفته اند.

پل خاطرنشان کرد که برای ادامه زندگی عادی ، افراد واکسینه شده باید به اندازه کافی وجود داشته باشند ، به طوری که صنعت ، مدارس ، حمل و نقل ، سیستم قضایی و فعالیت های پارلمان کشور ادامه یابد.

وی تأكید كرد: “حتی اگر این ویروس وجود داشته باشد ، ممكن است بیماری همه گیر تمام نشده باشد اما زندگی اقتصادی و اجتماعی كافی ادامه دارد.”

عضو Niti Aayog در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هند تجربه واکسیناسیون بزرگسالان را ندارد ، خاطرنشان کرد که کشورها با چالش های جدیدی روبرو هستند و سپس آنها بر اساس توانایی ذاتی خود پاسخ می دهند.

وی گفت: “ما تجربه فوق العاده ای از اجرای برنامه های ایمن سازی داریم. ما تجربه اداره امور مانند انتخابات ملی را داریم كه طی مدت كوتاهی در سراسر كشور اتفاق می افتد.”

وی افزود: “بنابراین این تجربیات و SOP سودمند خواهد بود و مبتنی بر زیرکی هند است ، نوآوری هند و تجارب هند این امکان را برای ما فراهم می کند که بتوانیم یک برنامه واکسیناسیون موفق بسازیم ، حتی اگر بی سابقه باشد.”

پائول با اشاره به “دستورالعمل های عملیاتی واکسن Covid-19” وزارت بهداشت که اخیراً صادر شده است ، گفت: “خدا نکند ، در صورت ابتلا به بیماری مشترک ، در مرحله اول برنامه واکسیناسیون واکسن می گیرید. در غیر این صورت ، پس از آن دریافت خواهید کرد این گروههای دارای اولویت بالا تحت پوشش قرار گرفته اند. ”

تنظیم کننده داروی DCGI هند روز یکشنبه واکسن Oxford Covid-19 Covishield ، تولید شده توسط م byسسه سرم را تأیید کرد و بومی Covaxin of Bharat Biotech را برای استفاده اضطراری محدود در این کشور تولید کرد.

تأیید کنترل کننده دارو در هند (DCGI) بر اساس توصیه های ارائه شده توسط کمیته تخصصی موضوع Covid-19 (SEC) از سازمان کنترل استاندارد داروهای مرکزی (CDSCO) داده شده است.

دکتر VG سومانی DCGI گفت: “پس از بررسی کافی ، CDSCO تصمیم گرفته است که توصیه های کمیته متخصص را بپذیرد و بر این اساس ، واکسن های M / s سرم و M / s Bharat Biotech برای استفاده محدود در شرایط اضطراری تأیید می شوند.”

این زمینه را برای عرضه حداقل دو واکسن در هند طی روزهای آینده هموار می کند.

م Instituteسسه سرم هند ، بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان ، برای تولید Covishield با AstraZeneca ارتباط برقرار کرده است.

کوواکسین بومی توسط Bharat Biotech و با همکاری شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) ساخته شده است.

سومانی گفته بود ، این مقام همچنین به كادیلا بهداشت اجازه داده است كه آزمایش بالینی فاز III را برای نامزد واكسن خود در هند انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *