مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

چقدر باید نگران باشید؟ ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

واکسن COVID Pfizer و آلرژی: چقدر باید نگران باشید؟تصمیم تنظیم کننده های دارویی انگلیس در توصیه به عدم استفاده از واکسن کرونا ویروس ساخته شده توسط Pfizer و BioNTech در افرادی که سابقه واکنش های آلرژیک شدید دارند ، نگرانی های زیادی را ایجاد کرده است.

ناظران این هشدار را پس از دریافت واکسن در روز اول در دسترس قرار گرفتن واکسن در انگلیس دریافت کردند ، هر دو با چنین سابقه ای واکنش جدی ، آنافیلاکسی داشتند. آنافیلاکسی می تواند تهدید کننده زندگی باشد ، با اختلال در تنفس و افت فشار خون که معمولاً در عرض چند دقیقه یا حتی چند ثانیه پس از قرار گرفتن در معرض یک ماده غذایی یا دارویی یا حتی ماده ای مانند لاتکس که فرد به آن حساسیت دارد ، ایجاد می شود.

نهادهای نظارتی گفتند که هر دو کارگر تحت درمان قرار گرفتند و بهبود یافته اند.

مقامات انگلیس از آن زمان نگرانی های خود را روشن کردند و عبارت را از “واکنش های شدید آلرژیک” تغییر دادند تا مشخص کنند این واکسن نباید به کسی که قبلاً به آنافیلاکتیک واکنش نشان داده است نسبت به غذا ، دارو یا واکسن داده شود. آنها گفتند که این نوع واکنش به واکسن “بسیار نادر است”.

به روزرسانی آنها همچنین گفت که بیمار سوم “ممکن است واکنش آلرژیک” داشته باشد اما آن را توصیف نکرد.

مقامات اداره غذا و داروی ایالات متحده روز پنجشنبه گفتند که به دلیل موارد انگلیس ، آنها به Pfizer احتیاج دارند که نظارت خود را برای آنافیلاکسی افزایش داده و پس از استفاده واکسن ، داده های مربوط به آن را ارائه دهد. پانلی از مشاوران متخصص FDA روز پنجشنبه رأی دادند كه مجاز به واكسن برای استفاده اضطراری است ، اما همچنین نگرانی در مورد لزوم ردیابی آنافیلاكسی را بیان كردند. آژانس معمولاً توصیه های متخصصان را می پذیرد و انتظار می رود مجوز طی چند روز صادر شود. واکسیناسیون ممکن است هفته آینده در ایالات متحده آغاز شود.

گزارش اولیه در مورد انگلیس با توصیه اینکه افرادی که تاکنون “واکنش آلرژیک شدید” نسبت به یک غذا ، دارو یا واکسن داشته اند نباید واکسن دریافت کنند ، هشدار و سردرگمی را برانگیخت. در ابتدا ماهیت واکنش توضیح داده نشد ، بسیاری از افراد مبتلا به آلرژی به غذا یا نیش زنبورهای عسل این سوال را در ذهن خود ایجاد کردند که آیا واکسن جدید برای آنها بی خطر است.

اما در توضیحات بعدی تنظیم کننده ها مشخص شد که توصیه های آنها در مورد افرادی که هرگز دچار آنافیلاکسی شده اند اعمال می شود. این مصرع از افراد مبتلا به “سابقه حساسیت های جدی” خواست که “قبل از لک زدن” با پزشکان خود در مورد آن بحث کنند.

مقامات همچنین گفتند که باید عکس ها را فقط با تنظیم تزریق اپی نفرین ، که به آن آدرنالین نیز گفته می شود ، در مکانهایی که برای احیا بیماران در صورت لزوم ساخته می شود ، بزنید.

چه چیزی تاکنون شناخته شده است؟
یک مقام Pfizer در روز پنجشنبه در جلسه FDA گفت ، این دو کارمند بهداشت در انگلیس در گذشته به دلیل آلرژی غذایی دچار آنافیلاکسی شده بودند. هر دو دستگاه از نوع EpiPen را حمل می کردند تا در صورت بروز چنین واکنشی ، اپی نفرین به خود تزریق کنند.

آنها برای درمان واکنشهای خود به واکسن به اپی نفرین نیاز داشتند و هر دو بهبود یافتند.

مقامات بهداشتی انگلیس گفتند که تحقیقات را ادامه می دهند. مشخص نیست که آیا ماده ای در واکسن باعث واکنش کارگران شده است.

مقامات شرکت در جلسه روز پنجشنبه گفتند ، افرادی که سابقه واکنش آنافیلاکتیکی به هر واکسنی را داشتند از مطالعات Pfizer حذف شدند.

در میان کسانی که در آزمایش های Pfizer شرکت کرده اند ، تعداد بسیار کمی از افراد واکنش های آلرژیک داشته اند. در سندی که روز سه شنبه توسط FDA منتشر شد ، گفته شد كه 0.63٪ از شركت كنندگانی كه واكسن دریافت كرده اند ، واکنش های آلرژیك بالقوه را گزارش كرده اند ، در حالی كه 0.51٪ افرادی كه دارونما دریافت كرده اند.

بر اساس اطلاعات ایمنی منتشر شده توسط FDA در روز سه شنبه ، در آزمایش بالینی مرحله پایانی Pfizer ، یکی از 18801 شرکت کننده واکسن واکنش آنافیلاکتیکی داشت. هیچ کدام از گروه های دارونما این کار را نکردند.

اگر حساسیت دارم آیا باید نگران باشم؟
دکتر آنتونی فاوسی ، متخصص برجسته کشور در زمینه بیماری های عفونی ، روز چهارشنبه گفت که واکنش های آلرژیک نگران کننده است اما به احتمال زیاد نادر است ، نوع تأثیراتی که هنگام خروج واکسن از آزمایش و توزیع گسترده تر نشان داده می شود.

فاوچی ، در یک پخش اینترنتی با مدیریت دکتر سانجی گوپتا از CNN ، با حمایت مالی ، گفت: “اگر من فردی بودم که تمایل به آلرژی زیربنایی داشتم ، ممکن است بخواهم آماده باشم که ممکن است واکنشی دریافت کنم و بنابراین برای درمان آن آماده باشم.” توسط هاروارد و مجله پزشکی نیوانگلند.

فاوسی اذعان داشت که این مشکل ممکن است درگیر بسیاری از افراد شود.

وی گفت: “این یکی از دلایل مهم این است که پوشش آبشار با سیستم عامل های مختلف واکسن پوشانده می شود” ، و اضافه کرد ، “اگر در واقع ما می فهمیم که یک مسئله ثابت از زیر مجموعه خاصی از افراد مانند افرادی که واکنش های آلرژیک دارند وجود دارد ، شما همیشه سیستم عامل های واکسن دیگری خواهید داشت که می توانید از آنها استفاده کنید و امیدوارم که با این سیستم عامل های دیگر این موارد را نخواهید دید. “

آیا افراد مبتلا به آلرژی باید از واکسن فایزر خودداری کنند؟
دکتر پاول اوفیت ، یک متخصص واکسن در بیمارستان کودکان فیلادلفیا ، گفت که توصیه اولیه ، گسترده در انگلیس با اشاره به واکنش های آلرژیک شدید ، به نظر می رسد یک واکنش بیش از حد است که می تواند بسیاری از مردم را از یک واکسن مورد نیاز در وسط یک بیماری همه گیر ترساند. .

میلیون ها نفر در ایالات متحده به غذاهایی مانند تخم مرغ یا بادام زمینی و همچنین داروها یا نیش زنبورهای زنبور حساسیت دارند و واکنش هایی داشته اند که به قدری جدی بوده است که پزشکان را به آنها توصیه می کند که از انژکتورهای اپی نفرین استفاده کنند. وی گفت ، اما این لزوما به معنای خطرناک بودن واکسن نیست. براساس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، حدود 5٪ از کودکان و 4٪ از بزرگسالان در ایالات متحده آلرژی غذایی دارند.

کمتر از 1 در 1 میلیون دریافت کننده دیگر واکسن ها در ایالات متحده سالانه واکنش آنافیلاکتیک دارند.

وی گفت که این واکنش ها قابل درمان هستند و کنترل آنها بسیار آسان تر از یک مورد شدید COVID-19 است.

بسیاری از افراد مبتلا به آلرژی به غذاها ، نیش زنبورها یا داروها چندین واکسن بدون مشکل دریافت کرده اند.

به عنوان عضوی از هیئت مشاوره FDA که روز پنجشنبه تشکیل جلسه داد ، Offit به تصویب واکسن Pfizer رای مثبت داد. اما در طی بحث هیئت مدیره درباره واکنشهای آلرژیک ، وی گفت ، “این مسئله تا زمانی که اطلاعات بهتری نداشته باشیم از بین نخواهد رفت.”

وی گفت: باید تحقیقاتی انجام شود تا مشخص شود آیا ماده ای در واکسن می تواند واکنش های آلرژیک ایجاد کند یا خیر و آیا افراد دیگر به این حساسیت حساسیت خاصی دارند.

دکتر Moncef Slaoui ، رئیس برنامه دولت Warp Speed ​​Speed ​​برای تولید واکسن ها ، روز چهارشنبه گفت که وی فکر می کند متخصصان آمریکایی به افرادی که واکنش آلرژیک شدید داشته اند نیز توصیه می کنند از واکسن پرهیز کنند تا موارد کامل در انگلیس توضیح داده شود.

دکتر ویلیام شافنر ، متخصص بیماری های واگیردار و واکسن در دانشگاه وندربیلت ، گفت: “کاش دکتر اسلاوی از اسکی های خود جلو نمی افتاد.”

وی گفت: توصیه هایی درمورد افرادی که باید یا نباید واکسن بزنند توسط پانل های مشاوره متخصص به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، که جمعه و آخر هفته برگزار می شود ، ارائه می شود.

شفنر گفت بعید به نظر می رسد ماده اصلی واکسن Pfizer ، ماده ژنتیکی موسوم به mRNA ، باعث ایجاد واکنش آلرژیک شود.

هفته آینده ، هیئت مشاوره FDA در مورد توصیه مجاز به واکسن ویروس کرونا برای استفاده از mRNA ساخته شده توسط Moderna رای گیری می کند. واکسن های Moderna و Pfizer مشابه هستند اما یکسان نیستند: برای مثال ، برای پوشش mRNA از انواع مختلف ذرات چربی استفاده می کنند.

شفنر گفت که وی هیچ مدرکی دال بر این که افرادی که آلرژی غذایی دارند بیشتر از دیگران واکنش شدید به واکسن نشان می دهد ، نمی داند.

شفنر گفت: “ما در عمل پزشکی با آلرژی به انواع داروها و واکسن ها برخورد کرده ایم و در این شرایط نیز می توانیم این کار را انجام دهیم.” “همه باید آموزش ببینند تا بتوانند با این مسئله کنار بیایند و به سرعت با آن مقابله کنند. من فکر می کنم ما می توانیم این را مدیریت کنیم. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *