مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

چه عواملی در مورد داده های مختلف اثربخشی برای واکسن ویروس کرونا وجود دارد؟ ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

توضیح: چه عواملی در مورد داده های مختلف اثربخشی برای واکسن ویروس کرونا وجود دارد؟داده های جدید اثربخشی از برزیل در مورد واکسن Covid-19 Sinovac ، که در حال حاضر چهار میزان موفقیت مختلف برای آن وجود دارد ، س thanالات بیشتری نسبت به پاسخ ایجاد کرده است ، زیرا بسیاری از کشورهای در حال توسعه امید خود را به CoronaVac برای پایان دادن به بیماری همه گیر متصل می کنند.

در اینجا عوامل بالقوه موثر در متغیر بودن نرخ اثر بخشی و تفسیرهای متخصص CoronaVac آورده شده است.

Coronavac چقدر موثر است؟
محققان در ترکیه گفتند که این ماده 91.25٪ موثر است. آزمایشات ترکیه بیش از 7000 داوطلب را شامل می شد ، اما نتیجه اثر بخشی بر اساس داده های 1،322 نفر بود.

اندونزی گفت که این واکسن براساس آزمایشاتی که در حدود 1600 نفر انجام شده است ، 65٪ موثر است.

محققان در برزیل گفتند که این ماده 50.4٪ در جلوگیری از عفونتهای علامتی موثر است ، که به سختی برای تأیید مقررات کافی است و کمتر از 78٪ اعلام شده یک هفته قبل است.

برزیل تاکنون با حدود 13000 شرکت کننده بزرگترین آزمایشات را انجام داده است.

چه عواملی به نرخ های مختلف کارایی کمک می کند؟
به گفته متخصصان ، اندازه آزمایش ، معیارهای بیمار ، مدت زمان مشاهده پس از واکسیناسیون ، گروه های هدف ، شیوع ویروس در هر سایت از جمله عواملی است که می تواند بر اثربخشی تأثیر بگذارد.

یک فرد آشنا با این موضوع گفت ، عفونت های گسترده در برزیل بیش از سایر سایت های آزمایشگاهی و طراحی مطالعه آن برای تمرکز بر کارگران پزشکی می تواند منجر به عفونت خفیف تری در آزمایشات شود ، بنابراین داده های اثر بخشی کاهش می یابد.

محققان برزیلی گفتند که یافته جدید کمتری برای افراد شامل علائم بسیار خفیف است که به کمک بالینی احتیاج ندارند ، در حالی که مقدمات مطالعه مبتنی بر بیماران با علائمی بود که نیاز به کمک داشتند.

تأثیر گروه های هدف
برزیل آزمایشات خود را فقط با کارمندان مراقبت های بهداشتی انجام داد ، در حالی که ترکیه و شیلی هم کارگران پزشکی و هم عموم مردم و فقط اندونزی را به خدمت گرفتند.

این فرد گفت ، کارگران پزشکی می توانند نسبت به علائم خفیف هوشیارتر باشند و این موارد را پیشگیرانه تر از عموم مردم گزارش دهند ، که احتمال دارد سینوواک یکی از دلایل کاهش 50 درصدی قرائت باشد.

فرد اضافه کرد ، نتایج مثبت جعلی ارائه شده توسط آزمایشات Covid-19 با حساسیت بالا نیز باعث بدتر شدن قرائت شده است.

چگونه متخصصان آن را تفسیر می کنند؟
کارشناسان می گویند تفسیر نتایج کارایی دشوار است زیرا مجموعه داده های کامل از دسترس خارج شده اند.

لارنس یانگ ، ویروس شناس و استاد دانشگاه وارویک انگلیس ، گفت: “این مسئله مسئله انتشار داده ها توسط بیانیه مطبوعاتی و نه انتشار در یک مجله معتبر را برجسته می کند.”

پل هانتر ، استاد پزشکی در دانشگاه East Anglia ، اشاره کرد که فاصله دوز دو هفته بسیار کوتاه بوده و ممکن است در اثربخشی کمتر از تأثیرگذار نقش داشته باشد.

آیا می توان نتایج آزمایش را ترکیب کرد؟
Sinovac گفت که طرح های آزمایشی آن در بین کشورها یکسان نیست ، اما نتایج برای اثبات ایمن و موثر بودن واکسن کافی است.

جروم کیم ، رئیس گروه تحقیقاتی واکسن ، م Instituteسسه بین المللی واکسن گفت که ترکیب داده های چندین مطالعه با طرح های آزمایشی متنوع امکان پذیر است اما می تواند شامل دستکاری آماری اضافی باشد.

“این می تواند تفسیر پاک نتایج را به خطر بیندازد و ممکن است شانس پذیرش این داده ها توسط نهادهای نظارتی را تحت تأثیر قرار دهد.”

آیا کشورهای گیرنده نگران هستند؟
اندونزی و ترکیه این واکسن را برای شروع تلقیح دسته جمعی تصویب کرده اند ، رئیس جمهور اندونزی روز چهارشنبه برای تشویق واکسیناسیون از این واکسن استفاده کرد.

رئیس جمهور فیلیپین از تصمیم این کشور برای خرید واکسن های ساخته شده در چین دفاع کرد و گفت این واکسن ها به اندازه عکس های تهیه شده توسط آمریکایی ها و اروپایی ها هستند.

در برزیل ، تصمیم در مورد استفاده از CoronaVac روز شنبه گرفته خواهد شد.

سینوواک تنها نیست
واکسنی که توسط دانشگاه آکسفورد و AstraZeneca Plc ساخته شده دارای دو موفقیت متفاوت است.

هنگامی که دو دوز کامل برای شرکت کنندگان بزرگسال از همه گروه های سنی استفاده شد ، 62٪ اثر بخشی را نشان داد ، اما در یک گروه فرعی با تعداد کمتری از شرکت کنندگان نه بیشتر از 55 که به آنها یک دوز نیم و به دنبال آن یک دوز کامل داده شد ، به 90٪ افزایش یافت. تقویت کننده دوز

واکسن آن به طور متوسط ​​از 70٪ موارد Covid-19 در آزمایشات مرحله آخر در انگلیس و برزیل جلوگیری می کند.

واکسنی که توسط یکی از شرکت های وابسته به شرکت Sinopharm مورد حمایت دولت چین ساخته شده است ، 34/79 درصد کارایی را نشان می دهد که کمتر از 86 درصد اعلام شده توسط امارات متحده عربی بر اساس داده های اولیه آزمایشات در آنجا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *