مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

چگونه تلفن ها می توانند شما را از قرار گرفتن در معرض Covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld آگاه کنند

1 min read

چگونه تلفن ها می توانند شما را از قرار گرفتن در معرض Covid-19 آگاه کنندبیش از 8.1 میلیون نفر در ایالات متحده آیفون و دستگاه های اندرویدی خود را به ابزار ردیابی تماس همه گیر تبدیل کرده اند ، اما وقتی همسایگان ، همکلاسی ها و همکاران آنها در یک سیستم نیستند ، استفاده چندانی نداشته است.

اپل و گوگل فناوری “اعلان قرار گرفتن در معرض” را برای ایجاد هشدار به کاربران تلفن در صورت گذراندن وقت در نزدیکی کسی که از نظر ویروس کرونا مثبت است ، ایجاد کردند تا بدانند که باید آزمایش شوند.

این محصول با محدودیت های شدید حریم خصوصی برای حفظ ناشناس بودن کاربران ساخته شده است ، اما شرکت های فناوری تصمیم گیری در مورد استفاده از آن را به مقام بهداشت عمومی هر ایالت واگذار کرده اند. تاکنون ، 16 ایالت ایالات متحده ، به علاوه گوام و واشنگتن دی سی و بیش از 30 کشور سیستم اعلان قرار گرفتن در معرض را در دسترس ساکنان خود قرار داده اند.

چگونه کار می کند؟

این فناوری به سیگنال های رادیویی برد کوتاه بلوتوث متکی است تا تشخیص دهد دو گوشی در چه فاصله ای از هم قرار دارند تا فردی بتواند ویروس را منتقل کند. بیشتر ایالات این تماس نزدیک را حداقل در عرض 6 فوت برای حداقل 15 دقیقه در روز اندازه گیری می کنند.

آن برخوردهای بی سیم – نوعی که ممکن است بین غریبه ها در قطار یا یک فروشگاه شلوغ اتفاق بیفتد – به طور تصادفی در کلیدها تولید می شوند و به طور موقت به شکلی وارد می شوند که هویت یا موقعیت جغرافیایی فرد را نشان ندهد.

هنگامی که یک نفر آزمایش ویروس را مثبت می کند و کارمندان بهداشت دولتی تشخیص را تأیید می کنند ، دیگران که اخیراً مدتی را در نزدیکی فرد آلوده گذرانده اند هشدار خودکار می گیرند. این همچنین با مشاوره آژانس بهداشتی دولتی شما در مورد چگونگی آزمایش و جلوگیری از شیوع بیماری همراه است.

کجا و چگونه می توانید از آن استفاده کنید؟

در کلرادو ، کانکتیکات ، مریلند و واشنگتن و همچنین واشنگتن دی سی ، کاربران آیفون مجبور نیستند برنامه ای را بارگیری کنند ، اما باید تنظیمات تلفن خود را تنظیم کنند تا با ردیابی موافقت کنند. کاربران اندروید در آن مکان ها باید برنامه ای را که Google به طور خودکار برای آژانس بهداشت عمومی منطقه ایجاد کرده است بارگیری کنند.

در 13 مکان دیگر ، آژانس های بهداشت عمومی برنامه های اعلان قرار گرفتن در معرض نوردهی سفارشی را دارند که در فروشگاه های برنامه های Apple و Google Play یافت می شوند. این مکان ها آلاباما ، دلاور ، گوام ، میشیگان ، مینه سوتا ، نوادا ، نیوجرسی ، نیویورک ، کارولینای شمالی ، داکوتای شمالی ، پنسیلوانیا ، ویرجینیا و وایومینگ است.

چهار ایالت دیگر برنامه آزمایشی محدودی دارند: آریزونا ، کالیفرنیا ، هاوایی و اورگان.

اگر مرزهای خود را طی کنید چه چیزی هستید؟

اگر بین مکان هایی که فناوری فعال شده سفر می کنید ، در بیشتر موارد مهم نیست که از برنامه ایالت خانه خود استفاده می کنید. اگر شما در مکان دیگری قرار گرفته اید ، هنوز ردیابی می کند.

این بدان معناست که ، به عنوان مثال ، ساکنان نیوجرسی که برنامه ایالت خود را بارگیری می کنند ، اگر روز خود را در منهتن سپری کنند ، همچنان قصد دارند از کاربران برنامه های نیویورک سیگنال دریافت کنند.

این به این دلیل است که گروهی از آژانس های بهداشت عمومی هماهنگ سرور ملی مشترک کلیدهای بلوتوث را راه اندازی کرده اند. ترتیب مشابهی در آن سوی مرزهای ملی اتحادیه اروپا اتفاق می افتد.

آیا برچسب ها وجود دارد؟

بله ، برخی به همان اندازه که فن آوری به رفتار انسان وابسته است. کاربران از روند تأیید یک مورد شکایت کرده اند ، که ممکن است در هر کشور متفاوت باشد ، اما معمولاً به مکالمه بین فرد آلوده و تیم های ردیابی ارتباط انسانی که اغلب تحت فشار هستند متکی است.

به عنوان یک محافظت در برابر هشدارهای شوخی ، تا زمانی که آژانس بهداشت عمومی تأیید نکند که کاربر برنامه Covid-19 دارد ، هیچ اعلانی ایجاد نمی شود. در برخی از ایالت ها ، شخصی که آزمایش مثبت دارد و می خواهد این موضوع را به دیگران بگوید ، ابتدا باید یک کد از یک کارمند بهداشت دریافت کند. بعضی از کاربران هرگز آن کد را دریافت نمی کنند یا آن را دریافت نمی کنند اما هرگز آن را وارد برنامه نمی کنند. در میان یک همه گیری خشمگین ، همیشه اولین چیزی است که ذهن همه را درگیر خود نمی کند.

مشارکت چقدر آن را موثر می کند؟

مقامات گوام گفتند که به آنها توصیه می شود 60٪ از جمعیت بزرگسال قلمرو جزیره را برای استفاده از این برنامه استفاده کنند ، اما به ندرت اتفاق می افتد که شناخته شده ترین برنامه های مصرف کننده نیز چنین دسترسی داشته باشند.

سیاسی کردن پاسخ Covid-19 در ایالات متحده را اضافه کنید ، کلاله بیماری ، ترس از حریم خصوصی و سردرگمی در هر ایالت با رویکرد متفاوت و تعجب آور نیست که اشتیاق کمتری داشته باشد.

هدف 60٪ از مطالعه دانشگاه آکسفورد در اوایل سال جاری حاصل شد ، اما محققان آکسفورد بعداً تأکید کردند که حتی نرخ مشارکت بسیار پایین تر می تواند زندگی را نجات دهد.

آنها در ماه سپتامبر برآورد کردند که ، در ایالت واشنگتن ، “یک نیروی کار ردیابی تماس دستی با کارکنان همراه با جذب 15٪ از یک سیستم اطلاع رسانی در معرض قرار گرفتن می تواند 15٪ و مرگ و میر 11٪ را کاهش دهد.” سیستم واشنگتن در تاریخ 29 نوامبر فعال شد و در طی یک روز حدود 9٪ تصویب داشت.

بیشترین مشارکت در ایالت هایی است که کاربران آیفون مجبور نیستند برنامه ای را بارگیری کنند و با یک درخواست بازشو از آنها دعوت به رضایت برای پیگیری می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *