مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

چگونه تله انکولوژی می تواند به مدیریت مراقبت از سرطان در طی یک بیماری همه گیر کمک کند؟ ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

تصویر نماینده
تصویر نماینده

توسط دکتر ساندیپ کومار
استاد جراحی و مدیر موسس AIIMS بوپال
&
دکتر shaghank nigam
جراح انکولوژیست و مشاور جراحی ، جراحی انکولوژی و انکوپلاستیک پستان ، مرکز پزشکی تاتا ، کلکته و دانشگاه آکسفورد

در حوزه علمی ، تنها ثابت تغییر است و انکولوژی بالینی تفاوتی ندارد. این تغییرات لازم است زیرا ما باید در زمینه درمان و مراقبت از بیماران خود پیشرفت فعال داشته باشیم. یک مثال عالی در زمینه انکولوژی جراحی برای سرطان پستان ، امکان حفاظت از پستان به جای برداشتن کامل ، بدون به خطر انداختن بقای بیمار است. حفاظت از پستان منجر به تصویر بهتر بدن و نتایج روانی اجتماعی برای زنان می شود ، اما برای تکمیل درمان نیاز به پرتودرمانی است. امروزه ، پرتودرمانی های موجود بسیار پیشرفته تر هستند و می توانند بستر تومور را به گونه ای هدف قرار دهند که آسیب به بافت مجاور را محدود کند. پیشرفتهای دیگری نیز وجود داشته است ، مانند ظهور درمان شخصی برای بیماران سرطانی با در دسترس بودن داروهای مختلف و ایمونوتراپیها.

یک تغییر عمیق اخیر که همه در این کره خاکی با آن روبرو هستند ، همه گیری مداوم است. این تأثیر همچنین در سرطان شناسی بسیار مشهود است زیرا بیماران سرطانی به عنوان یک گروه در معرض خطر بالاتر عفونت به دلیل سیستم ایمنی بالقوه سرکوب شده در نتیجه درمان مداوم هستند. نتیجه نتیجه ای است که در آن شاهد هستیم بیمارانی که معالجه خود را به تأخیر می اندازند و در برخی مواقع قادر به تعهد به برنامه های درمانی مداوم نیستند. مطالعات متعددی در مناطق مختلف جهان منتشر شده است که در مورد افزایش مرگ و میر در بیماران سرطانی به دلیل تأخیر یا عدم مراقبت مطلوب صحبت می کند.

اکنون مسئولیت ما به عنوان مسسات تخصصی مراقبت از سرطان به عهده ما است تا راه حل هایی ارائه دهیم که به بیماران سرطانی کمک کند بهترین درمان ممکن را بدون خطر عفونت Covid -19 داشته باشند. در اینجا استراتژیهای زیادی وجود دارد که بیمارستانها و متخصصان معالجه سرطان می توانند از آنها استفاده کنند ، یکی از مهمترین آنها Tele Oncology است. در اصطلاح غیر روحانی Tele Oncology ارائه خدمات سرطان شناسی بالینی با استفاده از کانال های دیجیتال برای تبادل صدا و تصویر از راه دور است. پزشکی از راه دور برای ما چیز جدیدی نیست زیرا خدمات توسط برخی از بیمارستان های بزرگ کشور ارائه می شود و در مواردی که یک فوق العاده متخصص قادر به مشاوره خود با یک بیمار در گوشه ای از کشور ما باشد ، بسیار موثر است. با شروع این بیماری همه گیر ، این سرویس به یکی از ارکان اصلی در برنامه ریزی درمانی ما تبدیل شده است. با استفاده از این سرویس ، ما می توانیم بلافاصله میزان تماس بیمار را کاهش دهیم زیرا آنها برای دیدن ما از خانه های خود خارج نمی شوند. یک مزیت مستقیم نیز برای ما متخصصان انکولوژی است زیرا ما همچنین تعداد کمتری از بیماران و مراقبان را ملاقات می کنیم و بنابراین ما را برای درمان همه بیماران ایمن و در دسترس نگه می داریم. ما همچنین می توانیم پذیرش گسترده ای از Tele Oncology را ببینیم زیرا بسیاری از سازمان ها مانند ESMO و برنامه های خدمات بهداشتی مانند NHS در انگلستان و در بسیاری از کشورها با استفاده از مشاوره تلفنی با دستورالعمل های مشخصی برای برنامه ریزی ، اجرا و پیگیری ارائه می شوند. به عنوان مثال ، ESMO به وضوح پیشنهاد می کند که در مورد بیماران کم اول و متوسط ​​با استفاده از خدمات تله انکولوژی مشورت شود در حالی که بیماران با اولویت کم ، متوسط ​​و بالا مشخص هستند. در عمل من ، پیگیری پس از درمان در حال حاضر بیشتر با تماس های ویدئویی و whatsapp انجام می شود. بیمارانی که می توانند بیشترین سود را ببرند کسانی هستند که به عنوان بخشی از درمان مداوم از داروهای خوراکی استفاده می کنند ، به عنوان مثال قرص های هورمون درمانی یا شیمی درمانی خوراکی. برخی دیگر از بیماران که می توانند از این مزایا بهره مند شوند ، کسانی هستند که ممکن است به مشاوره تنظیم دوز یا توصیه های مراقبت حمایتی نیاز داشته باشند. یک پزشک بالینی در یک زمان از پیش تعیین شده با یک تماس ویدیویی تماس گرفته و بیمار را با درک علائم ، سابقه خانوادگی ، درمان قبلی دریافت کرده و در مورد گزینه های مختلف درمانی که در دسترس آنها است ، بحث می کند. در طول برنامه ریزی درمانی آینده ، امکان در نظر گرفتن روش های درمانی نیز وجود دارد که باعث کاهش بیشتر مواجهه با آن بیمار می شود. به عنوان مثال ، می توان به یک بیمار مبتلا به سرطان پستان در مرحله اولیه آزمایش پیش آگهی مانند CanAssist Breast را در نظر گرفت که به آنها کمک می کند از شیمی درمانی جلوگیری کرده و ویزیت های بیمارستان را برای هر نوع تجویز شیمی درمانی کاهش دهند. این مشاوره ها همچنین می توانند به پزشک کمک کنند تا درک کند که بیمار علائم مربوط به Covid-19 را دارد و در صورت لزوم یک آزمایش تأییدی را توصیه می کند که با کمک بیشتر احتمال عفونت را کاهش می دهد.

هیچ سیستم کامل و مشابهی در مورد خدمات آنکولوژی tele وجود ندارد. بزرگترین چالشی که احساس می کنم عدم معاینه بدنی بیمار است. سلب مسئولیت در مورد این هدف باید به طور خودکار در ابتدای جلسه پزشکی از راه دور قابل شنیدن باشد. بینش های خاصی وجود دارد که باید در معاینه بدنی انجام شود ، که در صورت مشاوره تلفنی امکان پذیر نیست. چارچوب قانونی پزشکی برای تسهیل انواع بحث ها با موافقت مناسب ، زمینه ای است که باید از جنبه های فن آوری و سیاست ، به روزرسانی های بیشتری انجام شود. به همین ترتیب ، مشاوره تلفنی به عنوان یک فرآیند ممکن است نیاز به آموزش در دو طرف زایمان داشته باشد. بیمارانی که از سابقه غیر فنی برخوردارند ممکن است برای راهنمایی آنها از طریق مراحل کامل ، مانند اینکه چگونه می توانند سوابق بهداشتی خود را با پزشک متخصص در طرف دیگر به اشتراک بگذارند ، به کمک پرسنل بیمارستان و پزشک مراجعه کنند.

تدریس ویژه ای در زمینه ارائه خدمات بهداشتی از راه دور پیش بینی شده است. کتابهای درسی باید با دستورالعمل های ارائه خدمات مراقبت از راه دور از سلامت اصلاح و بازنویسی شوند. یک سیستم سه مرحله ای از نوع مرکز تماس که در آن اولین پرستاران و تکنسین های انکولوژی برای نمایش علائم معمول پس از درمان ، به دنبال آن درجه دوم خانواده یا پزشک عمومی و در نهایت توسط یک متخصص در مقاله ای که قبلاً منتشر کردم در آن توضیح داده شد مشخص شد که این سیستم می تواند جمعیت خارج از بیمار را که منجر به صرفه جویی در هزینه می شود ، کاهش دهد.

یک چیز واضح است که Tele Oncology اینجاست و به یک بخش مهم در هر فرآیند زایمان درمانی تبدیل شده است ، بیشتر از همه گیری Covid-19. مزایای آن برای همه طرف های درگیر ، از جمله بیماران ، پزشکان و بیمارستان ها مشخص و مشهود است. فرصتهایی برای بهبود این سرویس با استفاده از فناوریهای بهتر و آموزش بیشتر برای کاربران وجود دارد که با ادامه استفاده از آن اتفاق خواهد افتاد.

سلب مسئولیت: نظرات ابراز شده فقط از نویسنده است و ETHealthworld.com لزوماً عضو آن نیست. ETHealthworld.com هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارت وارده به طور مستقیم یا غیرمستقیم به هر شخص / سازمانی ندارد.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *