مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

چگونه دانشمندان انگلیسی ویروس ویروس کرونا را با عفونت بیشتر ، Health News ، ET HealthWorld پیدا کردند

1 min read

چگونه دانشمندان انگلیس نوع ویروس کرونا ویروس را پیدا کردندتوسط بنیامین مولر

لندن: به نظر می رسد یک باره ویروس کرونا تغییر کرده است.

ماه ها بود که دکتر استیون کمپ ، متخصص بیماری های عفونی ، در حال اسکن یک کتابخانه جهانی از ژنوم ویروس کرونا بود. وی در حال بررسی چگونگی جهش ویروس در ریه های بیمار بود که می خواست عفونت خشمگین را در بیمارستان مجاور کمبریج لرزاند ، و می خواست بداند آیا این تغییرات در افراد دیگر ایجاد می شود یا خیر.

سپس ، در اواخر ماه نوامبر ، کمپ یک مسابقه حیرت انگیز ایجاد کرد: برخی از جهش های مشابه در بیمار ، همراه با تغییرات دیگر ، بارها و بارها در افراد تازه آلوده ، بیشتر در انگلیس ظاهر می شود.

از همه بدتر ، این تغییرات در پروتئین سنبله ای که ویروس برای چسباندن سلولهای انسانی استفاده می کند ، متمرکز شده است ، و این نشان می دهد که ویروسی که قبلاً در سراسر جهان ویرانی ایجاد کرده بود ، به شکلی در حال تکامل است که می تواند آن را حتی بیشتر مسری کند.

وی در تاریخ 2 دسامبر به دکتر راویندرا گوپتا ، ویروس شناس کمبریج نوشت: “جهش های زیادی وجود دارد که با هم در یک تکرار اتفاق می افتند.” وی با ذکر نگران کننده ترین تغییرات ، افزود: “همه این توالی ها جهش های سنبله ای زیر را دارند.”

این دو محقق هنوز از آن اطلاع نداشتند ، اما آنها یک نوع ویروس کرونا ویروس جدید بسیار مسری پیدا کرده اند که از آن زمان در سراسر انگلیس مسدود شده است ، درک دانشمندان از ویروس را متزلزل کرده و تهدید می کند که بهبود جهانی از بیماری همه گیر را عقب می اندازد.

ورد از طریق کنسرسیومی از دانشمندان بیماری انگلیس ، مشعل داران قدیمی در ژنومیک که به ردیابی اپیدمی های ابولا و زیکا کمک کرده بودند ، انجام شد. آنها در مکالمات اسلک و ویدئویی جمع شدند ، و هنگام پیگیری سرنخ ها ، یادداشت ها را با یکدیگر مقایسه کردند – در میان آنها ، نکته ای از دانشمندان در آفریقای جنوبی در مورد نوع جدید دیگر در آنجا. هنوز دیگران از آن زمان در برزیل ظهور کرده اند.

برای تقریباً یک سال ، دانشمندان فقط تغییرات فزاینده ای را در ویروس کرونا مشاهده کرده بودند و انتظار داشتند که همان موارد بیشتر باشد. انواع جدید آنها را وادار به تغییر تفکر خود کرد ، و این نشان دهنده مرحله جدیدی در همه گیری است که در آن ویروس می تواند به اندازه کافی تکامل یابد تا اثر واکسن ها را تضعیف کند.

قانون گذاران انگلیس خبر را در 14 دسامبر اعلام کردند و هشدار دادند که این نسخه با سرعت بیشتری نسبت به نسخه های قبلی در حال گسترش است.

اما راه دستیابی به آن در ماه مارس با استقبال اندكی روبرو شد ، زمانی كه انگلیس تصمیم گرفت دسته بندی نمونه های ویروس كرونا را به صورت دسته جمعی آغاز كند. این کشور نیمی از موجودی ژنوم ویروس کرونا در جهان را تولید می کند و دید بی نظیری از چگونگی تغییر ویروس و چگونگی وارد کردن ویروس به انگلیس در سال گذشته ارائه می دهد و اکنون نوع آن را انتقال می دهند.

برای انگلیس ، این کشف خیلی دیر اتفاق افتاد تا مانع از مجازات موج جدید COVID-19 شود که بیمارستان های خود را در آستانه عدم پذیرش مراقبت های نجات دهنده نجات داده است. این نوع در حال گسترش سریع بود ، که محدودیت های ملایم دولت در طول پاییز و اوایل زمستان به آن دامن زد.

اما انگلیس زنگ خطر را برای جهانیان به صدا درآورد و به کشورها اجازه داد مرزهای خود را ببندند و با عصبانیت به جستجوی نسخه ای بپردازند که در غیر این صورت ممکن بود ماهها متوجه آن نشوند. دانشمندان انگلیسی به سرعت مطالعاتی را منتشر كردند كه بدبینان را از قدرت آن متقاعد كرد.

نیل فرگوسن ، پژوهشگر بهداشت عمومی و مشاور دولت گفت: “انگلستان در مورد این همه گیری اشتباهات بسیاری را به وجود آورده است – عمدتاً یاد نگرفتن درباره اهمیت واکنش زودهنگام.” “اما انگلیس دارای یک سیستم نظارت کاملا بی نظیر برای COVID است. ما می توانیم تغییرات بسیار کوچک ویروس را کنترل کنیم. “

آزمایشگاه های اطراف انگلیس ، پس از آزمایش سواب برای یافتن ویروس ، مواد باقی مانده را در وانت های یخچال دار به انستیتوی Wellcome Sanger ، آزمایشگاه ژنومیک ، می فرستند و در فریزرهای غاری نگهداری می شود.

در آنجا ، ربات ها نمونه های مثبت را جدا کرده و در چاه های صفحات ریز و شبیه قلع مافین می ریزند. جفری بارت ، مدیر پروژه تعیین توالی ، با تولید 30000 کد ژنتیکی با طول حرف که در یک کتابخانه اینترنتی بارگذاری می شود ، گفت: ماشین ها سپس نقشه ژنوم خود را می کشند. وظیفه درک جهش ها به عهده زیست شناسانی مانند اندرو رمبوت ، پروفسور در ادینبورگ است که محل قرارگیری آنها را روی درخت تکامل تعیین می کند.

این تلاش باعث ایجاد بیش از 165000 سکانس در انگلیس شده است. ایالات متحده با پنج برابر تعداد افراد ، حدود 74000 ژنوم را توالی داده است. آلمان حدود 3400 توالی را ترتیب داده است ، یعنی کمتر از نیمی از آنچه انگلیس فقط در روز پنجشنبه در پایگاه داده جهانی بارگذاری کرده است.

جودیت بروئر ، یک ویروس شناس از دانشگاه کالج لندن گفت: “این کاملاً انقلابی در نحوه مقابله با ویروس ایجاد کرده است.”

این مبارزات در 4 مارس شکل گرفت ، قبل از اینکه 100 عفونت ویروس کرونا در انگلیس پیدا شود ، هنگامی که یک میکروبیولوژیست کمبریج ، شارون پیکاک ، ایمیل های زیادی را برای ژنومیک های انگلیس ارسال کرد و از هرکدام پرسید: “لطفاً با من تماس بگیرید؟”

ظرف دو هفته ، کنسرسیوم تازه تأسیس آنها 20 میلیون پوند انگلیس ، یعنی حدود 27 میلیون دلار ، از بودجه دولت تأمین کرده بود.

توماس کانر ، دانشمندی در ولز که یک سکوی ساخت برای ترکیب و تجزیه و تحلیل ژنوم ها.

در میان نمونه های تابستان سال گذشته ، نمونه هایی از مرد 70 ساله با لنفوم بود که در ماه مه برای درمان COVID-19 در بیمارستان کمبریج بستری شد. گوپتا ، یک پزشک نیمه وقت ، درمان بیماری را شروع کرد ، داروهای ضد سرطان پاسخ ایمنی بدن او را کاهش داده بود. در یک اتاق انزوا ، بیمار به سختی نفس می کشد. حتی پس از چندین بار درمان ، از جمله پلاسما با آنتی بادی های بیماران بهبود یافته ، ویروس ناپدید نشد.

در عوض ، جهش پیدا کرد. تلاش های تعیین توالی انگلیس دریچه ای برای ایجاد این تغییرات بود: طی 101 روز بستری در بیمارستان ، ذرات ویروسی که از طریق ریه های مرد در حال مکش هستند 23 بار توالی یابی شدند ، گنجینه ای از سرنخ ها.

بیمار در ماه آگوست درگذشت ، ظاهراً بدون ابتلا به شخص دیگری. اما جهش ها در ویروس وی سرانجام نظریه ای برجسته در مورد چگونگی پیدایش نوع انگلیسی را در اختیار دانشمندان قرار داد: با گریز از سیستم دفاعی ایمنی شخصی مانند بیمار کمبریج که دارای سیستم ایمنی ضعیف و عفونت طولانی مدت بود.

كمپ گفت: “ما برای ارزیابی جمعیتهای مختلف ویروسی در یك میزبان ، این بیمار را با استاندارد طلا می نامیم.”

یک جهش که بیمار داشت ، با برچسب 69-70del ، باعث تغییر شکل پروتئین سنبله می شود. N501Y دیگر ، می تواند به پروتئین کمک کند تا محکمتر به سلولهای انسان متصل شود.

کمپ این تغییرات را هر چند روز یک بار در پایگاه داده جهانی جستجو می کرد و دلیل کمی برای نگرانی یافت. سپس ، در اواخر ماه نوامبر ، ناگهان ، او متوجه بسیاری از ژنوم ها ، بیشتر از انگلیس ، شد که دارای آن جهش ها و تعداد زیادی دیگری بودند که می توانند نحوه ورود ویروس به سلول های انسانی را تغییر دهند. او گوپتا را به رایانه خود احضار کرد تا نگاهی بیندازد.

سرانجام ، دانشمندان انگلیسی 23 جهش را تشخیص دادند که این ژنوم ها را از اولین نسخه شناخته شده در ووهان ، چین متمایز می کند – به اندازه ای که یک نوع جدید محسوب شود ، از آنجا که B117 برچسب گذاری شده است. روی یک درخت تکاملی که کمپ درست کرد ، مانند یک شاخه تنها و دوک جدا از هم جدا شد.

گوپتا گفت: “من انتظار چنین چیزی را نداشتم.” “در اواخر ماه نوامبر ، همه چیز در مورد امید واکسن بود ، و هیچ گونه نسخه جدیدی وجود ندارد.”

وی گفت ، تعداد جهش های موجود در پروتئین سنبله خصوصاً او را لرزاند و آن را “لحظه ای واو” خواند.

در همان زمان ، متخصصان بهداشت عمومی انگلستان در مورد شیوع غیر قابل توجیه موارد ویروس کرونا متحیر بودند. قفل شدن ویروس را در سراسر انگلیس معتدل کرده بود ، اما در کنت ، یک شهرستان از مسافران لندن و باغ های میوه در جنوب شرقی ، این ویروس را تعدیل نکرد. موارد در مدارس در حال ظهور بود. از هر 328 نفر یک نفر به این بیماری مبتلا شده است.

فقط در 8 دسامبر ، در جلسه عادی خود با متخصصان ژنومی ، مسئولان بهداشت عمومی به این نتیجه رسیدند که علت احتمالاً نوع جدیدی است. دانشمندان با نگاهی به گذشته از طریق پایگاه داده های خود ، دریافتند که این پایگاه ابتدا در ماه سپتامبر جمع آوری شده و با بازگشت مردم به ادارات و حمایت از رستوران ها و میخانه ها به اصرار دولت گسترش یافته است.

محققان سرانجام متقاعد شدند كه نوع آن در واقع قابل انتقال تر است – تقريباً 30٪ تا 50٪ بيشتر – اما تنها پس از اينكه آنها يك سري از سرنخ هاي كم قاطع تر را مونتاژ كردند.

“هیچ شواهد کاملاً واضحی وجود ندارد. علم فقط این نوع ضمانت را برای مدت زمان طولانی تر ایجاد می کند. “گفت: الیور پیبوس ، زیست شناس تکاملی آکسفورد “این بیشتر مواردی بود که شواهد مختلف و مستقل در کنار هم جمع می شدند.”

پس از آنکه دانشمندان نتیجه گیری خود را در 11 دسامبر به یک نهاد مشورتی دولتی ارائه دادند ، فرگوسن ، محقق بهداشت عمومی ، نگران شد که “تقریباً به طور قطع ما را ملزم به محاصره دیگری می کند.” وی با ارسال پیام کوتاه به مشاور ارشد علمی نخست وزیر بوریس جانسون ، درباره این نوع هشدار داد.

تا 22 دسامبر ، دانشمندان دولت گفتند كه اقدامات سختگیرانه ، از جمله تعطیلی مدارس ، برای سرکوب نوع مورد نیاز است. اما جانسون به مردم در مناطقی از انگلیس اجازه داد كه در روز كریسمس دور هم جمع شوند و تا 4 ژانویه قفل در سراسر انگلیس اعمال نكرد.

در حال حاضر تخمین زده می شود که بیش از 80٪ موارد مثبت در لندن و حداقل یک چهارم عفونت ها در جاهای دیگر انگلستان باشد و در بیش از 50 کشور مشاهده شده است. مقامات بهداشتی آمریکا روز جمعه هشدار دادند که نوع انگلیسی می تواند منبع اصلی آلودگی در ایالات متحده تا ماه مارس باشد.

در روزهای اخیر ، گوپتا و کمپ استفاده از سرم خون افراد واکسینه شده را شروع کرده اند تا مشخص کنند آیا این نوع ویروس ممکن است قدرت واکسن ها را تضعیف کند یا خیر.

گوپتا گفت: “مدتها به دنیا گفته می شد كه جهش ها از ویروس كرونا مهم نیستند.” “اما ما متوجه شدیم که جهش ها واقع شده اند و بر روی تناسب اندام ویروس تأثیر دارند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *