مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

چگونه مراقبت های بهداشتی دیجیتال در سال 2020 یک مزیت بوده است ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

چگونه مراقبت های بهداشتی دیجیتال در سال 2020 یک مزیت بوده استتوسط شیاتو رها، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی- بهداشت و درمان من

یکی از بزرگترین نتایج مراقبت های بهداشتی از Covid-19 ظهور پزشکی از راه دور به عنوان یک ماده موثر در ارائه خدمات بهداشتی است. در حالی که هم بیماران و هم پزشکان در آغاز با آن دست و پنجه نرم می کردند ، اکنون هر دو آن را به عنوان یکی از کانالهای اصلی ارائه مراقبت ، به ویژه در هند هند یاد گرفته و آن را پذیرفته اند. بیمارستان ها و پزشکان به دلایل زیادی در گذشته در استفاده از پزشکی از راه دور تردید داشته اند – مهمترین دلیل آن عدم وضوح در مقررات مربوط به پزشکی از راه دور بود. این امر با تغییر دستورالعمل های پزشکی از راه دور توسط دولت در مارس 2020 ، به پزشکان اجازه می دهد تا از همه کانال های ممکن استفاده کنند. نگرانی دوم آدم خواری درآمد بود. Covid-19 نیز این افسانه را شکست – با بسته شدن تمام OPD ها به دلیل قفل شدن ، اکثر آنها قادر به حفظ هزینه های مشاوره معادل OPD در این سیستم عامل ها بودند.

پیش بینی می شود بازار تحول پزشکی از راه دور هند تا سال 2025 به 5.5 میلیارد دلار برسد که این امر با افزایش مشاوره های تلفنی ، آسیب شناسی تلفنی ، رادیولوژی و داروسازی الکترونیکی ایجاد می شود. به دلیل همه گیری و به دنبال آن قفل شدن ، این امر منجر به رشد قابل توجهی در تعداد سیستم عامل های پزشکی از راه دور در هند شده است. شرکت های نوپایی مانند MyHealthcare ، Meddo ، DocOn ، Phable به لیست بازیکنان موجود مانند Practo ، mFine ، DocsApp ، CallHealth و Lybrate اضافه شده اند.

آینده پزشکی از راه دور بستگی زیادی به ایجاد یک اکوسیستم مراقبت از بیمار در اطراف بیمار خواهد داشت ، که نه تنها بیمار و پزشک را بهم متصل می کند بلکه علاوه بر این قادر خواهد بود از فناوری برای کمک به تحویل داروها ، تشخیص ها ، گرفتن گزارشات و همه موارد استفاده کند این توسط پزشکان در سیستم عامل Electronic Electronic Record (EMR) ردیابی می شود. MyHealthcare استارت آپ نوظهور با بیمارستان های شریک خود در ایجاد چنین اکوسیستم های مراقبتی همکاری کرده است.

دستیابی به مراقبت های اولیه با کیفیت یک مشکل همیشگی بخش بهداشت و درمان هند بوده است. گزارشی از مرکز پویایی بیماری ها ، اقتصاد و سیاست (CDDEP) در ایالات متحده بیان داشت که هند حدود 600000 پزشک و بیش از 2 میلیون پرستار کمبود دارد. گزارش ها نشان می دهد که هند با بیش از 150،000 رادیولوژیست کمبود بیشتری دارد. استفاده موثر و کارآمد از راه دور از طریق پزشکی از راه دور می تواند تا حدی از این مشکلات کمک کند تا پزشکان بتوانند بیمارانی را که نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند ، کنترل و فیلتر کنند. برای کسانی که نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارند ، پزشکان می توانند علائم را از طریق پزشکی از راه دور در بیماران بررسی کنند ، در مورد دارو ، آزمایش های لازم به آنها مشاوره دهند و در صورت تشدید علائم ، پیگیری آنها را بررسی کنند. سیستم عامل های مختلف راه حل های فناوری را توسعه داده اند که به آنها امکان می دهد بیماران در خانه تحت نظر قرار گیرند ، در حالی که تمام اطلاعات آنها توسط پزشکان قابل پیگیری است. در صورت نیاز به مداخله پزشکی ، تیم مراقبت می تواند بیمارستان ها را برای مداخله پیراپزشکی آگاه کند.

شرکت های آسیب شناسی مانند آزمایشگاه های دکتر Lal Path ، آزمایشگاه های Thyrocare ، Pathkind آزمایشگاه های تلفیقی را با سیستم عامل های پزشکی از راه دور برای کمک به پردازش مجموعه های نمونه خانگی ، بازگرداندن گزارش های خود به سیستم عامل های بیمار و ارائه همان موارد در زمان واقعی به EMR ها برای بررسی پزشکان ایجاد کرده اند. و مراقبت از بیمار را به روز کنید. پیروی از روندهای جهانی ، پزشکی از راه دور می تواند به عنوان یک کانال موثر برای پیگیری مراقبت های بعد از بستری و جلوگیری از نیاز بیمار به بیمارستان برای رفتن به بیمارستان باشد.

چالش آگاهی همچنان عاملی برای موفقیت پزشکی از راه دور است. در حالی که بیمارستان های خصوصی پیشرفت بیشتری کرده اند ، بیشتر از یک ضرورت به جای ایجاد آن به عنوان کانال اصلی مراقبت ، امید بیشتر از دولت است. باید فشار چشمگیری در مصرف پزشکی از راه دور برای جمعیت بیشتر ایجاد شود. با تغییر رفتار بیماران و پزشکان ، افزایش نفوذ پهنای باند اینترنت همراه ، مصرف مراقبت های بهداشتی دیجیتال و اکوسیستم استارت آپ در حال تکثیر کشور ، انتظار می رود که بازار مشاوره تلفنی به تنهایی از 100 میلیون دلار امروز به 700 میلیون دلار رشد (رشد 48 درصدی) برسد. 5 سال آینده ظهور 5G ، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین این سرعت را بیشتر می کند.

سلب مسئولیت: نظرات ابراز شده فقط از نویسنده است و ETHealthworld.com لزوماً عضو آن نیست. ETHealthworld.com هیچگونه مسئولیتی در قبال خسارات وارده به شخص یا سازمان به طور مستقیم یا غیر مستقیم ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *