مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

چین آماده سازی گسترده واکسن Covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld است

1 min read

چین تولید واکسن Covid-19 در مقیاس گسترده را انجام می دهدTAIPEI: دولت های استانی در سرتاسر چین در حال سفارش دادن واکسن های ویروسی کرونا در داخل کشور هستند ، هرچند مقامات بهداشت هنوز نگفته اند که چطور کار می کنند یا چگونه ممکن است به 1.4 میلیارد نفر برسد.

وزیر امور خارجه چین روز پنجشنبه در جریان نشست سازمان ملل گفت ، توسعه دهندگان در حال تسریع در آزمایش نهایی هستند ، در حالی که انگلیس تأیید استفاده اضطراری از نامزد واکسن Pfizer Inc را ارائه می دهد و ارائه دهندگان برای راه اندازی توزیع تلاش می کنند.

صنعت نوپای دارویی چین حداقل پنج واکسن از چهار تولید کننده دارد که در بیش از ده کشور از جمله روسیه ، مصر و مکزیک آزمایش می شوند. متخصصان بهداشت می گویند حتی در صورت موفقیت ، روند صدور گواهینامه برای ایالات متحده ، اروپا ، ژاپن و سایر کشورهای پیشرفته ممکن است بسیار پیچیده باشد تا بتوان از آنها در آنجا استفاده کرد. با این حال ، چین اعلام کرد اطمینان حاصل خواهد کرد که محصولات برای کشورهای در حال توسعه مقرون به صرفه است.

یکی از توسعه دهندگان ، گروه دارویی ملی چین ، معروف به Sinopharm ، در ماه نوامبر گفت که برای استفاده از واکسن خود در چین درخواست تأیید نهایی بازار را داده است. موارد دیگر برای استفاده اضطراری در کارمندان بهداشت و سایر افرادی که در معرض خطر بالای عفونت هستند ، تأیید شده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی شینهوا ، سون چونلان ، معاون نخست وزیر ، که نظارت بر بسیاری از واکنش های کشور را بر عهده داشته است ، روز چهارشنبه در بازدید از توسعه دهندگان گفت: “ما باید برای تولید در مقیاس گسترده آماده باشیم.”

سان از یکی از شرکتهای تابعه پکن Sinopharm بازدید کرد. تولید کننده دیگر ، سینوواک ، و یک آزمایشگاه تحقیقاتی تحت اداره ملی محصولات پزشکی ، یک آژانس نظارتی که محصولات پزشکی را برای استفاده عمومی تأیید می کند.

دولت هنوز نگفته است كه چه تعداد از افراد قصد واكسيناسيون را دارند. سان گفت که برنامه ها واکسیناسیون پرسنل مرزی و سایر جمعیت های پرخطر را در ماه جاری درخواست می کند.

این شرکت ها از تکنیک های سنتی بیشتری نسبت به توسعه دهندگان غربی استفاده می کنند.

آنها می گویند برخلاف واکسن Pfizer ، که باید در دمای منفی 70 درجه سانتیگراد (منفی 94 فارنهایت) منجمد نگه داشته شود ، می توان آنها را در دمای 2 تا 8 درجه سانتیگراد (36 تا 46 درجه فارنهایت) ذخیره کرد. تولید کنندگان چینی هنوز نگفته اند که چگونه ممکن است توزیع شوند.

بیش از 1 میلیون نفر در چین واکسن های آزمایشی را تحت تأیید استفاده اضطراری دریافت کرده اند. کارشناسان بهداشت س questionال می کنند چرا اکنون که شیوع آن تا حد زیادی در مرزهای آن تحت کنترل است ، چین در چنین مقیاسی گسترده از آنها استفاده می کند.

مقامات بهداشت پیش از این گفته بودند که چین می تواند تا پایان سال جاری 610 میلیون دوز تولید کند و سال آینده تا یک میلیارد دوز را افزایش دهد.

دولت استان جیانگ سو ، جایی که شهر بزرگ نانجینگ در آن واقع شده است ، روز چهارشنبه اعلامیه خرید واکسن از Sinovac و Sinopharm را برای واکسیناسیون استفاده اضطراری صادر کرد.

مقامات استان سیچوان در غرب که حدود 85 میلیون نفر جمعیت دارند روز دوشنبه اعلام کردند که هم اکنون واکسن می خرند. یک روزنامه رسمی در استان آنهویی ، جنوب شرقی پکن ، گفت که یک کمیته مسکونی محلی با صدور اطلاعیه ای از ساکنان واکسن می خواهد یا خیر.

در اطلاعیه های سیچوان و آنهویی گفته شده است که هزینه واکسن در دو عکس ، در کل 400 یوان (60 دلار) است.

واکسن های Sinovac و Sinopharm برای استفاده اضطراری در ماه جولای تأیید شده اند.

در ماه اکتبر ، استان ژجیانگ در جنوب شانگهای واکسیناسیون عمومی را تحت مجوز استفاده اضطراری ارائه داد. در این گزارش آمده است افرادی که در معرض خطر قرار دارند از اولویت برخوردار می شوند.

در ماه نوامبر ، دبیر حزب کمونیست Sinopharm گفت تقریباً 1 میلیون نفر واکسن آن را دریافت کرده اند.

در ماه سپتامبر ، مدیر عامل Sinovac گفت که حدود 3000 کارمند آن واکسن خود را استفاده کرده اند. وی گفت این شرکت ده ها هزار دوز در اختیار دولت شهر پکن قرار داده است.

توسعه دهندگان هنوز اعلام نکرده اند که واکسن های آنها چقدر م effectiveثر بوده و عوارض جانبی احتمالی آن را دارند.

Sinopharm در 10 کشور از جمله امارات متحده عربی ، مصر ، اردن ، پرو و ​​آرژانتین با نزدیک به 60،000 داوطلب آزمایش های بالینی در دست انجام دارد. این شرکت دو تأسیسات در چین ساخته است که قادر به تولید 200 میلیون دوز در سال است.

Sinovac آزمایش هایی در برزیل ، ترکیه و اندونزی دارد. جدیدترین اطلاعات منتشر شده از آن ، مطالعه ای در مجله علمی Lancet ، نشان داد که نامزد آن نسبت به کسانی که از COVID-19 بهبود یافته اند ، میزان پادتن های کمتری را در افراد تولید می کند. این شرکت پیش بینی کرده است که می تواند تا فوریه یا مارس سال آینده چند صد میلیون دوز واکسن تولید کند.

تولید کننده دیگر ، CanSino ، در حال آزمایش در روسیه ، پاکستان و مکزیک و مشارکت در کشورهای آمریکای لاتین است. واکسن آن ، که به طور اضطراری با ارتش چین استفاده شده است ، از یک آدنو ویروس بی ضرر برای انتقال ژن ها به سلولهای انسان برای ایجاد پاسخ ایمنی استفاده می کند.

شرکت چهارم ، Anhui Zhifei Longcom Biologic Pharmacy Co. ، آزمایشات مرحله نهایی را در سراسر چین انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *