مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

چین می گوید متخصصان ویروس کرونا WHO برای بازدید از روز پنجشنبه ، News News ، ET HealthWorld

1 min read

چین می گوید متخصصان ویروس کرونا WHO برای بازدید از روز پنجشنبهپکن: مقامات گفتند ، بیش از یک سال پس از آغاز بیماری همه گیر و در میان اتهاماتی که پکن تحقیقات را به تأخیر انداخت ، ده دانشمند سازمان بهداشت جهانی از روز پنجشنبه برای تحقیق در مورد ریشه Covid-19 از چین بازدید می کنند.

کمیسیون ملی بهداشت در بیانیه ای گفت: تیم WHO “همکاری مشترک تحقیقاتی درباره منشأ Covid 19 را با دانشمندان چینی انجام خواهد داد.”

مأموریت مدتها در انتظار – که از سال گذشته مورد بحث و بررسی قرار گرفته است – از اهمیت سیاسی زیادی برخوردار است در زمانی که همه گیری Covid-19 کشورهای بزرگ جهان را ویران کرده ، باعث مرگ تقریباً دو میلیون نفر شده و اقتصاد جهانی را به بن بست کشانده است .

تأخیر در آخرین لحظه برای انجام مأموریت در اوایل ماه جاری ، چین را مورد انتقاد نادر رئیس رئیس سازمان جهانی بهداشت قرار داد.

انتظار می رود تیم متخصص WHO پس از ورود به چین به مدت دو هفته قرنطینه شود و انتظار می رود در طول سفر خود از ووهان – شهری که اواخر سال گذشته یک خوشه ویروس کشنده در آن ظهور کرده است – بازدید کنند.

آمریكا و استرالیا خواستار تحقیقات بین المللی در مورد ریشه های این بیماری همه گیر شده اند ، و چین را تحت فشارهای قابل توجهی در میان خواستهای فزاینده برای پاسخگویی قرار داده است.

پکن با انتقادات بین المللی به دلیل عدم شفافیت در حین شیوع اولیه روبرو شده است ، در حالی که در داخل کشور دولت از عملکرد خود برای شیوع تمجید کرده و هرگونه انتقاد را خفه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *