مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

کارآزمایی بالینی تصادفی در مورد اثر دارو Siddha به پایان رسید ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

Covid-19: کارآزمایی بالینی تصادفی در مورد اثربخشی داروی Siddha تکمیل شدچنای: تامیل نادو ، که چندین آزمایش بالینی را در مورد اثرات فرمولاسیون Siddha در مدیریت Covid-19 آغاز کرده است ، یک مطالعه تصادفی را در بیمارستان دولت استنلی در اینجا با همکاری پزشکان Siddha انجام داده است. محققان درگیر در این پروژه گفتند که نتیجه به زودی با موافقت وزارت عیوش اعلام خواهد شد.

9 آزمایش بالینی دیگر شامل داروی Siddha یا به صورت مستقل یا مکمل داروی آلوپاتیک که در سرتاسر تامیل نادو انجام شد ، در مراحل مختلف تکمیل است.

جدا از مطالعه کاهش بار ویروسی SARS-CoV-2 و کاهش شروع علائم در Covid-19 بدون علامت با فرمول Siddha Kabasura Kudineer (KSK) در مقایسه با ویتامین C و روی (CZ) به عنوان مکمل در آلوپاتی ، آزمایش تصادفی تغییرات در مارکرهای ایمونولوژیک داروی Siddha در برابر کنترل را بررسی کرد.

همچنین ، این آزمایش ایمنی داروی Siddha را ارزیابی کرده و مشخصات بالینی Covid-19 بدون علامت را بر اساس اصول پزشکی Siddha مستند کرده است.

“دکتر كیكا كناكاوالی ، مدیر كل شورای مركز تحقیقات در Siddha (CCRS) ، گفت.

در مجموع 233 آزمایش بالینی Covid-19 ، شامل سیستم های مختلف پزشکی ، از 1 مارس 2020 تا 22 ژوئن 2020 هنگامی که موارد عفونت به اوج خود رسید ، از هند با ثبت آزمایشات بالینی هند (CTRI) ثبت شد.

از این تعداد ، 146 مورد آزمایش مداخله ای ، 84 آزمایش مشاهده ای و سه مورد نظارت پس از بازاریابی بود. تعداد آزمایشات کنترل تصادفی از تعداد غیر تصادفی بیشتر است. دکتر P Sathiyarajeswaran ، مدیر موسسه تحقیقات مرکزی Siddha ، گفت: تقریباً 20 درصد آزمایشات مربوط به بیماران بود و موسسات تحقیقاتی بیش از نیمی از آزمایشات را حمایت مالی کردند.

در بیشتر این آزمایشات ، عامل مداخله ای یا ترکیبات دارویی متعدد یا ترکیبات دارویی مرکب در مقایسه با تجویز دارو است.

دکتر Sathiyarajeswaran در تعامل با PTI گفت: “اینها آزمایشات بالینی طبیعی نیستند. این موارد در زمان های همه گیری شامل مشارکت بیماران انجام شده است. بنابراین ، نتیجه آزمایشات باید قبل از انتشار توسط همکاران بررسی شود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *