مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

کارشناسان درباره دوره محافظت از هر واکسن ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld مطمئن نیستند

1 min read

کارشناسان در مورد دوره محافظت از هر واکسن اطمینان ندارندپونا: بیشتر افراد پیشرو واکسن Covid داده های امیدوار کننده اثربخشی را ارائه داده اند. اما هنوز مشخص نیست که محافظت از آنها تا کی ادامه دارد.

متخصصان بهداشت در مورد مدت زمان بحث می کنند – برخی می گویند این شش ماه است. دیگران می گویند که این می تواند تا نه ماه طول بکشد.

اما تقریباً همه قبول دارند که گفتن آن خیلی زود است. دکتر K Srinath Reddy ، رئیس بنیاد بهداشت عمومی هند ، گفت از آنجا که آزمایش ها هنوز ادامه دارد و با توجه به اینکه مدت زمان طولانی است که ویروس وجود ندارد ، اطمینان از مدت زمان مصونیت ناشی از واکسن دشوار است.

وی گفت ، “با عفونت طبیعی ، سطح آنتی بادی طی سه ماه کمرنگ می شود. گزارش شده است که پاسخ ایمنی سلولی با واسطه سلولهای T تا شش ماه طول می کشد. اما اگر این فرم ایمنی بیشتر طول بکشد ، هنوز باید بررسی کنیم. “

وی افزود: در عفونت طبیعی ، محرک آنتی ژنی از فردی به فرد دیگر متفاوت است و براساس بار ویروسی است.

یک واکسن به دلیل سطح استاندارد محرک آنتی ژنی ، تقویت ایمنی و قویتری ایجاد می کند. این دلیلی است که باعث می شود واکسن در مقایسه با سیستم ایمنی بدن خود ، محافظت طولانی تری داشته باشد. دکتر ردی گفت: “اما (برای Covid) ما اطلاعات در دسترس نداریم که نشان دهد چه مدت است.”

دکتر گاگاندیپ کانگ ، متخصص واکسن ، گفت که پاسخ واضحی تا تجویز واکسن ها لازم است. وی گفت: “لازم به یادآوری است که واکسن ها برای القای بهترین پاسخ ایمنی ممکن طراحی شده اند. ما داده هایی داریم که نشان می دهد پاسخ های ایمنی بدن با توجه به شدت بیماری متفاوت است. ما نمی دانیم که آیا این به معنای تفاوت در محافظت است ، بنابراین ، باید منتظر بمانیم تا افراد بیشتری که قبلاً آلوده شده اند در معرض عفونت های بعدی قرار بگیرند. “

دکتر Lalitkant ، رئیس سابق اپیدمیولوژی و بیماری های واگیر در ICMR ، گفت هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد مدت زمان محافظت وجود ندارد. وی گفت: در حالی که سازندگان پنج پیشرو واکسن اخبار دلگرم کننده ای منتشر کرده اند ، داده های آنها باید مورد بررسی قرار گیرد. “این صنعت داده ها را به اشتراک می گذارد. این خبر مثبتی است ، اما جزئیات باید دوباره تجزیه و تحلیل شود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *