مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

کارشناسان سازمان بهداشت جهانی برای جستجوی ریشه ویروس کرونا به سرزمین های حیله و تزویر وارد می شوند ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت برای جستجوی منشأ ویروس کرونا به قلمرو حقه ای وارد می شوندپکن: یک سال پس از آغاز شیوع بیماری ، کارشناسان سازمان بهداشت جهانی در سفری که متهم به سرپوش گذاشتن ، توطئه و ترس از سفیدپوشی است ، برای یک دیدار کاملا سیاسی برای کشف ریشه ویروس کرونا به چین سفر می کنند.

در زیر انعکاس جهانی ، پکن دسترسی کارشناسان مستقل به چین برای تحقیق در مورد ریشه های همه گیری را به تعویق انداخت ، و حاضر به موافقت با تحقیق نیست.

اما WHO اکنون می گوید كه چین اجازه بازدید از طرف متخصصان خود را داده است ، انتظار می رود تیمی 10 نفره به زودی برای یك دیدار پنج یا شش هفته ای – شامل دو هفته گذراندن در قرنطینه – به آنجا بیایند.

مقامات چینی این هفته از تأیید تاریخ و جزئیات دقیق این دیدار خودداری کردند ، این نشان از حساسیت پایدار ماموریت آنها دارد.

Covid-19 برای اولین بار در اواخر سال 2019 در شهر ووهان مرکزی کشف شد ، قبل از آنکه از مرزهای چین عبور کند تا ویران شود ، بیش از 1.8 میلیون نفر جان خود را از دست داد و باعث از بین رفتن اقتصاد شد.

اما منشأ آن به سختی مورد مناقشه قرار گرفت و در مه مجازاتها و حدسهای جامعه جهانی گم شد – و همچنین مبهم بودن مقامات چینی مصمم به كنترل روایت ویروس خود.

تیم WHO قول داده است که بر روی این علم ، به ویژه چگونگی پرش ویروس کرونا از حیوانات – که گمان می رود خفاش است – به انسان متمرکز شود.

فابیان لندرتز از م Instituteسسه رابرت كخ ، نهاد مركزی كنترل بیماری آلمان كه در میان تیمی است كه برای دیدار خواهد بود ، در اواخر دسامبر به خبرگزاری فرانسه گفت: “این موضوع یافتن كشور مقصر یا مقام مقصر نیست.”

“این در مورد درک این است که چه اتفاقی افتاده است تا در آینده از آن جلوگیری شود ، تا خطر را کاهش دهد.”

اما در مورد آنچه مأموریت WHO می تواند انتظار داشته باشد و فشار دولتی که آنها با آن روبرو خواهند شد تردید ایجاد شده است ، و این نگرانی را ایجاد می کند که این مأموریت به عنوان مهر و موم داستان رسمی چین عمل می کند ، نه اینکه آن را به چالش بکشد.

ژئوپلیتیک برنده سلامت است
این دیدار برای اولین بار نیست که Covid-19 تیم های WHO را به چین می آورد. ماموریتی در سال گذشته به جای واکنش منشا ویروس ، به دنبال پاسخ مقامات بود ، و در تابستان ماموریتی دیگر زمینه را برای تحقیقات آینده فراهم کرد.

اما این بار WHO در باتلاقی از منافع رقابتی قرار خواهد گرفت ، که بین ملت های متهم متهم غربی و رهبری چینی مصمم است نشان دهد که سیستم سیاسی پنهانی و سلسله مراتبی خود برای مهار ، گسترش و گسترش این شیوع عمل نکرده است.

مشخص نیست که کارشناسان هنگام ورود به ووهان برای بازپس گیری روزها و هفته های ابتدایی همه گیری می توانند با چه کسانی ملاقات کنند.

در داخل چین ، افشاگران ساکت شده و روزنامه نگاران شهروندی به زندان افتاده اند ، از جمله زن 37 ساله ای که هفته گذشته به دلیل گزارش های ویدئویی از شهر در حین قفل طولانی مدت زندانی شده بود.

در خارج ، مسئولیت ویروس مسلح شده است.

از همان ابتدا ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا از این ویروس به عنوان مزاحم سیاسی علیه رقیب قدرت بزرگ چین استفاده كرد.

وی پکن را به تلاش برای پنهان کردن شیوع “ویروس چین” متهم کرد و شایعات غیرمستند آن را از آزمایشگاه ووهان تکرار کرد.

ترامپ سپس ایالات متحده را از سازمان جهانی بهداشت بیرون کشید و این کشور را متهم کرد که در برابر چین ، ملتی که با آن نیز درگیر یک جنگ تجاری تلخ بود ، نرم رفتار می کند.

منتقدان می گویند که کولاک اتهامات سعی در جلب توجه مردم از واکنش واشنگتن به بحرانی است که تاکنون بیش از 350،000 آمریکایی را به کام مرگ کشانده است.

یکی از آنها گفت ، بدون آنها ، “بسیاری از این شرایطی که در ژانویه 2020 داشتیم ، مانند گذشته عمل نمی کردند.”

ایلونا کیکبوش ، از مرکز بهداشت جهانی در انستیتوی تحصیلات تکمیلی مطالعات بین المللی و توسعه در ژنو ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “این ژئوپلیتیک است که … جهان را در این وضعیت قرار می دهد.”

از آن زمان چین به طرز ماهرانه ای نسخه جدید خود را از رویدادها تغییر فرم داده و “موفقیت خارق العاده” خود را در مهار همه گیری در مرزهای خود و راه اندازی مجدد اقتصاد خود ستوده است.

پکن اکنون می گوید که با نجات ملت های فقیرتر ، واکسن های ارزان قول می دهد و شک می کند که ویروس حتی در چین منشا گرفته است.

وزیر امور خارجه وانگ یی اخیراً این ادعای اثبات نشده را تکرار کرد که “احتمالاً بیماری همه گیر از چند نقطه در سراسر جهان آغاز شده است.”

اگر سیاست و یک بحران بهداشتی بی سابقه همچنان درهم و برهم شود ، کارشناسان از ترس خسارات عمیق تر در مبارزه با بیماری همه گیر که مرز نمی شناسد ، می ترسند.

کیکبوش گفت: “این احساس بی نظمی در جهان وجود دارد.” “اگر اعتماد از سلامت جهانی خارج شود ، همکاری آن چنان دشوار خواهد شد.”

با این روحیه ، WHO گفته است كه انتظار می رود كارشناسان بین المللی آن “در عوض تلاشهای مكرر ، تلاشهای مستمر یا موجود” را در سفر آینده خود به چین افزایش دهند ، به این معنی كه تحقیقاتی را كه قبلاً توسط دانشمندان محلی انجام شده است ، بررسی نخواهد كرد.

پروفسور گریگوری گری در بخش بیماری های عفونی دانشگاه دوک ، در مورد احتمال ردیابی منشأ حیوانی ویروس توسط متخصصان خارج از کشور ، گفت: “من خوشبین نیستم. این مسیر اکنون سرد است.”

وی تأکید کرد: اما این سفر ممکن است کاملاً بی فایده نباشد ، ممکن است بتواند زمینه “نظارت پایدار” را برای زمان شیوع ویروس آینده فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *