مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

کجریوال ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

همه آژانس های دولتی مرکز و ایالت برای همکاری با کوید: کجریوال همکاری می کنندبرای جبران کمبود پرسنل پزشکی در دهلی ، مرکز تصمیم گرفت پزشکان CAPF و پرسنل پارا پزشکی را ارائه دهد که به زودی به دهلی منتقل می شوند. تیم های چند بخشی اختصاصی برای بررسی وضعیت زیرساخت های پزشکی Covid-19 از نظر وضعیت پذیرش و اطمینان از نمایش صحیح تخت ها ، از تمام بیمارستان های خصوصی در دهلی بازدید می کنند.

چند بیمارستان MCD تعیین شده نیز به عنوان تسهیلات اختصاصی برای درمان Covid-19 تبدیل می شوند ، به ویژه برای کسانی که علائم خفیف تری دارند.

در حالی که شلوغی افرادی که به دهلی سفر و از دهلی می شوند کنترل کوید را به یک چالش تبدیل می کند ، جلسه ضرورت بهبود ردیابی تماس را بررسی کرد و یک بررسی جدید از مناطق مهار در شهر را پیشنهاد داد.

با توجه به سستی نگران کننده در رفتارهای عمومی ، به احتمال زیاد بزودی یک کارزار تازه برای اصرار به رفتارهای مناسب Covid آغاز خواهد شد. پس از جلسه ، کجریوال گفت ، “ما اطمینان داریم که همه آژانس های دولتی دولت مرکزی و دولت ایالتی با هم برای مقابله با وضعیت Covid-19 در دهلی همکاری خواهند کرد.”

دهلی طی 10 روز گذشته شاهد روزی 7000 تا 8000 مورد جدید Covid-19 در روز و حدود 90 مورد مرگ روزانه در طی یک هفته گذشته بوده است که 104 نفر روز پنجشنبه جان خود را به Covid-19 تسلیم کردند که بالاترین میزان تلفات یک روزه تاکنون است. . کجریوال گفت که 750 تخت ICU به ظرفیت شهر اضافه می شود.

“همچنین در جلسه تصمیم گرفته شد که تعداد آزمایشات در دهلی از 60،000 در روز به 1 لك یا 1.25 لك افزایش یابد. امکانات دولت دهلی در حال حاضر با بالاترین ظرفیت خود کار می کنند ، بنابراین ، ICMR اطمینان داده است که آنها به ما در افزایش تعداد آزمایشات کمک خواهند کرد. “

شاه مجموعه ای از توییت ها را برای برجسته کردن تصمیمات اصلی وارد شده در جلسه ، با تشریح استراتژی جدید ، منتشر کرد. استقرار بیشتر وزارت بهداشت یا وام های آزمایش سیار ICMR در مناطقی که خطر بالایی برای آلودگی دارند وجود خواهد داشت ، در حالی که از تخت های ICU در مرکز DRDO Covid-19 در دائولا کوآن استفاده می شود و تعداد بیشتری تخت با امکانات اکسیژن در 10،000 تختخوابی Chhatarpur Covid فراهم می شود مرکز

جلسه روز یکشنبه با حضور وزیر بهداشت Harsh Vardhan ، دهلی LG Anil Baijal ، عضو Niti Aayog VK Paul ، مدیر AIIMS دکتر Randeep Guleria ، مدیر کل ICMR دکتر Balram Bhargava و مقامات عالی DRDO و خدمات پزشکی نیروهای مسلح و افسران ارشد وزارت خانه و بهداشت و دولت دهلی.

ارائه شده توسط پاول خاطرنشان کرد که در حالی که میزان مرگ و میر مورد (CFR) با وجود افزایش اخیر موارد هنوز در کنترل بود ، زیرساخت های بهداشتی و پزشکی ، مانند تختخواب اختصاصی Covid-19 ، تخت های دارای تهویه و ICU ، علائم فشار را نشان می دادند

بر این اساس ، برای افزایش نظارت ، اعمال دقیق اقدامات مهار ، افزایش آزمایش و ساخت سریع زیرساخت های پزشکی ضروری ، ضروری بود.

در این جلسه شاه نشان داده شد كه با استفاده بهینه از آزمایشگاههای دهلی و استفاده از آزمایشگاههای آزمایش سیار در مناطقی كه بخشهای ضعیف و آسیب پذیر زندگی می كنند ، آزمایشگاههای آزمایشی را به طور موقت از ایالتهایی كه استفاده نشده اند و با استفاده از تجهیزات اضافی ، ظرفیت آزمایش برای آزمایش RT-PCR را دو برابر كنند. ظرفیت در همسایگان غازی آباد ، نویدا و گورگاون. این امر برای پایین آوردن میزان مثبت در دهلی ضروری در نظر گرفته شد.

شاه افزودن 250-300 تخت ICU به بیمارستان DRDO Covid در Dhaula Kuan ، كه هم اكنون 250 تخت ICU دارد ، از این تعداد فقط 150 تخت استفاده می شود.

همچنین تختخوابهای بیشتری با اکسیژن در مرکز 10،000 دلاری Chhatarpur Covid ایجاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *