مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

کشورهای فقیرتر با متوقف کردن تأمین انرژی غرب ، واکسن ویروس کرونا مواجه می شوند ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

ملت های فقیرتر با توقف تأمین انرژی غرب ، واکسن ویروس کرونا را منتظر می مانندپاریس: این هفته واکسن جدید Covid-19 به عنوان یک تغییر دهنده همه گیری مورد استقبال قرار گرفت و به کشورهایی که دوزهای قبلی را سفارش داده اند ، فرار بالقوه از چرخه قفل و موج های جدید بیماری و مرگ را ارائه داد.

اما در حالی که کشورهای ثروتمند برنامه های واکسیناسیون خود را تا پایان سال 2021 برنامه ریزی می کنند ، کارشناسان هشدار می دهند که کشورهای فقیرتر و در حال توسعه با موانعی روبرو هستند که می تواند میلیاردها میلیارد دلار از اولین محافظت از ویروس کرونا را انکار کند.

توسعه دهندگان واکسن Pfizer و BioNTech قصد دارند اولین دوزهای دریافتی را ظرف چند هفته دریافت کنند ، اگر مجوز استفاده اضطراری را از آژانس های دارویی دریافت کنند. آنها انتظار دارند 1.3 میلیارد دوز آماده در سال آینده داشته باشند.

نتایج آزمایشات بالینی فاز 3 نشان داد که واکسن mRNA آنها 90 درصد در پیشگیری از علائم Covid-19 مثر است و در بین هزاران داوطلب عوارض جانبی نامطلوبی ایجاد نمی کند.

با هزینه 40 دلار برای هر بار درمان ، که شامل دو عکس جداگانه است ، کشورهای ثروتمندتر عجله کرده اند تا ده ها میلیون دوز سفارش دهند. اما کمتر مشخص است که ملت های فقیرتر چه انتظاری می توانند داشته باشند.

ترودی لانگ ، مدیر شبکه بهداشت جهانی در دانشگاه پزشکی آکسفورد در بخش پزشکی نوفیلد ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “اگر فقط واکسن Pfizer داشته باشیم و همه به دو دوز نیاز داشته باشند ، این یک معضل اخلاقی دشوار است.”

با پیش بینی تقاضای بزرگ برای هر واکسن مصوب ، سازمان بهداشت جهانی برای اطمینان از توزیع عادلانه ، مرکز COVAX را در آوریل تشکیل داد.

COVAX دولتها ، دانشمندان ، جامعه مدنی و بخش خصوصی را گرد هم آورده است – اگرچه Pfizer در حال حاضر بخشی از تاسیسات نیست.

سخنگوی شرکت به خبرگزاری فرانسه گفت “ابراز علاقه برای عرضه احتمالی” COVAX کرده است.

راشل سیلورمن ، همکار سیاست در مرکز توسعه جهانی ، گفت که بعید است بسیاری از اولین گروه واکسن در کشورهای فقیرتر به سرانجام برسد.

وی بر اساس توافق نامه خریدهای قبلی که با Pfizer امضا شد ، محاسبه کرد که 1.1 میلیارد دوز کاملاً توسط کشورهای ثروتمند جمع شده است.

وی به خبرگزاری فرانسه گفت: “چیز زیادی برای دیگران باقی نمانده است.”

برخی از کشورهایی که پیش سفارش داده اند ، مانند ژاپن و انگلیس ، بخشی از COVAX هستند ، بنابراین برخی از دوزها احتمالاً با توافق نامه خرید خود به کشورهای کمتر توسعه یافته می رسند.

برعکس ، ایالات متحده که 600 میلیون دوز سفارش دارد ، عضوی COVAX نیست ، اگرچه این ممکن است در دولت جو بایدن تغییر کند.

سهم عادلانه
بنیامین شرایبر ، هماهنگ کننده واکسن Covid-19 در صندوق کودکان سازمان ملل متحد یونیسف ، گفت که دسترسی همه ملت ها به واکسن جدید بسیار حیاتی است.

وی گفت: “ما واقعاً باید از وضعیت كشورهای ثروتمند كه همه واكسن ها را جمع می كنند جلوگیری كنیم و سپس دوزهای كافی برای فقیرترین ملتها وجود ندارد.”

اخلاق را کنار بگذاریم ، داده های اپیدمیولوژیک بر نیاز به توزیع عادلانه واکسن تأکید می کنند.

در این ماه محققان دانشگاه شمال شرقی آمریكا تحقیقاتی را در رابطه با بررسی ارتباط بین رسیدن واكسن و مرگ و میر Covid-19 منتشر كردند.

آنها دو سناریو را مدل سازی کردند. اولین مورد ، سناریوی “تخصیص غیر همکار” ، فرضیه ای را مطرح می کند که اگر 50 کشور ثروتمند 2 میلیارد دوز اول واکسن را در انحصار خود در آورند ، چه اتفاقی می افتد.

مورد دوم این واکسن را بر اساس جمعیت یک کشور توزیع کرد تا توانایی پرداخت هزینه آن.

محققان دریافتند که سناریوی انباشت کشور ثروتمند مرگ و میر Covid-19 را 33 درصد در جهان کاهش می دهد. رویکرد سهم منصفانه از 61 درصد جلوگیری کرد.

در مورد این مطالعه ، اتحاد واکسن گاوی ، که مشترکاً COVAX را هدایت می کند ، گفت: “سود ناچیز برای کشورهای با درآمد بالا در انحصار واکسن ها بسیار کمتر از ضررهای ویرانگر کشورهای کم درآمد در صورت عدم همکاری کشورها است”.

“چالش عظیم”
حتی اگر بودجه مالی برای کشورهای فقیرتر محقق شود ، تدارکات دریافت واکسن جدید برای همه همچنان گیج کننده است.

واکسن فایزر بر اساس mRNA ساخته شده است که سیستم ایمنی بدن را فریب داده و خود پروتئین های ویروسی تولید می کند که سپس خنثی می شوند.

به نظر می رسد که در بخشیدن به محافظت در برابر Covid-19 م ،ثر است ، اما بسیار شکننده است: باید در -80 درجه سانتیگراد (-121 درجه فارنهایت) ذخیره شود وگرنه از هم می پاشد.

لانگ گفت: “بیشتر فریزرها در اکثر بیمارستانهای دنیا 20 درجه سانتیگراد هستند.” “این چهار برابر سردتر است.”

سیلورمن گفت که حفظ “زنجیره فوق العاده سرد” واکسن از کارخانه تا بازوهای بیماران “یک چالش عظیم لجستیکی حتی در غرب” است.

وی گفت ، اگرچه فایزر و برخی دولت ها ماه هاست که پروتکل های تحویل را در انتظار نتایج آزمایش آماده می کنند ، “هیچ یک از این موارد در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​صورت نگرفته است”.

Pfizer “حمل کننده حرارتی” مخصوص خود را طراحی کرده است ، ظرفی به اندازه کیف که می تواند supercool واکسن را تا 10 روز نگه دارد.

برای دیگران ، ممکن است راه حل هایی برای حل این مشکل وجود داشته باشد. به عنوان مثال ظروف نگهداری مواد غذایی قبل از حمل در مسافت های طولانی به طور منظم خنک می شوند تا به دمای مورد نیاز واکسن نزدیک شوند.

واکسن ابولا ، که مانند آنچه در آزمایش Covid-19 ساخته شده است و پس از یک رشته شیوع مرگبار ، با سرعت تار تولید و تحویل داده می شود ، دارای مشخصات دما مشابه Pfizer است.

شرایبر به خبرگزاری فرانسه گفت: “ما در تولید واکسن ابولا در برخی کشورها تجربه داریم.”

وی گفت: ذخیره و تجویز واکسن Covid-19 در سراسر جنوب جهانی “دشوارتر اما غیرممکن” نیست ، اما این امر به سرمایه گذاری و آموزش قابل توجهی نیاز دارد.

جلب اعتماد “نظم بلند”
در حال حاضر بیش از دوازده کاندیدای دیگر واکسن Covid-19 در حال تولید هستند که 11 نفر از آنها در مرحله 3 آزمایش هستند یا در حال تکمیل هستند.

اکثر کارشناسان اتفاق نظر دارند که بهترین راه برای خروج از بیماری همه گیر داشتن چندین واکسن ایمن و م thatثر است که به طرق مختلف کار می کنند و از سطوح مختلفی از محافظت برخوردارند.

Pfizer هنوز نتایج کامل خود را منتشر نکرده است ، بنابراین مشخص نیست که آیا واکسن آن انتقال Covid-19 را متوقف می کند – به این معنی که برای تجویز جمعی مناسب است – یا فقط از بیماری شدید جلوگیری می کند ، در این صورت اولویت برای افراد مسن است و جمعیت های در معرض خطر.

اما حتی اگر چندین واکسن در ماه های آینده آنلاین شود ، هیچ تضمینی وجود ندارد که همه کسانی که باید یک واکسن بزنند با آن موافقت کنند.

WHO در سال 2019 اعلام کرد “تردید واکسن” یکی از 10 تهدید بهداشتی جهانی است و ماه گذشته مجله پزشکی Lancet هشدار داد که رشد حرکات ضد واکسن می تواند مانع از انتشار تلقیح Covid-19 شود.

اگرچه برنامه واکسیناسیون ابولا ویروس را ریشه کن کرده است ، اما چندین مطالعه نشان داد که با بی اعتمادی و اطلاعات غلطی که هم به صورت آنلاین و هم در جوامع منتشر می شود ، پیشرفت کند شده است.

لانگ همچنین گفت: در آفریقا نیز می توان از واکنش فلج اطفال درسهایی آموخت.

وی گفت: “آفریقا اکنون از فلج اطفال پاک شده است ، که بسیار شگفت انگیز است.” “اما چیزهایی که برای انجام این کار باید از پس آنها برمی آمدیم.

“مادران اغلب می گفتند:” اگر من با پسرم به بیمارستان بروم نمی توانم دارو یا معالجه دریافت كنم ، اما شما با این واكسن خارجی به خانه من می روید. این چه خبر است؟ “

“این یک دستور بلند برای جلب اعتماد است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *