مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

گانگندیپ کانگ ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

در آزمایش بالینی واکسن Covid-19 هیچ مصالحه ای صورت نگرفته است: Gangandeep Kangگاگندیپ کانگ ، دانشمند بالینی ، اظهار داشت که به دنبال کاهش نگرانی مردم از ایمنی و اثربخشی واکسن COVID-19 است که اگرچه واکسن ویروس کرونا در مدت زمان کوتاهی تولید می شود ، اما هیچگونه مصالحه ای در آزمایش بالینی آنها وجود ندارد.

کانگ ، که با ائتلاف برای آمادگی همه گیر ، یک کنسرسیوم جهانی درگیر در تسهیل نامزدهای واکسن برای ویروس کرونا ویروس مرتبط است ، همچنین گفت که باید دسترسی واکسن COVID-19 به طور عادلانه در سطح جهانی و داخلی وجود داشته باشد.

کانگ به دلیل تحقیقات میان رشته ای خود در زمینه انتقال ، توسعه و پیشگیری از عفونت ها و عوارض ناشی از آن در کودکان در هند شناخته شده است ، کانگ همچنین اولین زن هندی است که به عنوان عضو انجمن سلطنتی لندن معرفی شد.

وی در مصاحبه ای به PTI گفت ، اگرچه واكسن های ویروس کرونا در “مدت زمان كوتاهی” تولید می شوند ، اما تمام مراحل بالینی آزمایش در حال انجام است.

کانگ گفت: “آنچه تغییر کرده است رویکرد آزمایش است که در آن تمام مراحل انجام شده بین مراحل آزمایشات بالینی قطع شده است ، این بدان معنی است که تنظیم کننده ها بسیار طولانی تر و سخت تر از گذشته کار می کنند.”

همه در مورد کارهایی که خیلی سریع انجام می شود صحبت می کنند اما “من فکر می کنم بسیار مهم است که بدانیم چه مراحلی را قطع می کنیم و رک و پوست کنده بگویم ، در تمام آزمایشات واکسن هایی که انجام می شود ، هیچ جنبه ای از آزمایش وجود ندارد او از مسیر توسعه حذف شده است “، وی گفت.

“من فکر می کنم بسیار مهم است که درک کنیم هیچگونه مصالحه ای در آزمایش بالینی واکسن COVID-19 صورت نگرفته است. تنها چیزی که از این آزمایشات نداریم ، و ممکن است در غیر این صورت داشته باشیم ، مدت زمان ایمنی است به طور کلی ، ما آزمایشات را برای شش ماه یا یک سال پیگیری می کنیم و به طور کلی ، هیچ چیز اضافی در شش ماه یا یک سال پیدا نمی کنیم. “

کانگ ، که مدیر اجرایی انستیتوی علوم و فناوری سلامت ترجمه (THSTI) بود اما در ماه جولای استعفا داد ، گفت که نکته دیگری که در ساخت واکسن COVID-19 متفاوت است این است که آزمایشات بالینی برای دستیابی به نتایج بسیار بزرگ انجام شده است سریعتر

وی در پاسخ به سوالی در مورد ظرفیت زنجیره سرد برای ذخیره واکسن ها ، گفت که دسترسی عادلانه به واکسن های COVID-19 باید تضمین شود.

کانگ گفت ، این مورد نباید این باشد که کسانی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند ، جایی که ظرفیت زنجیره سرد بهتری دارد ، واکسینه می شوند در حالی که کسانی که در مناطق روستایی یا شهرهای کوچک هستند ، به دلیل کمبود امکانات ذخیره سازی ، این واکسن را نمی گیرند.

“نگرانی من از همه اینها مسئله عدالت است ، آیا در نهایت با سیستمی رو به رو خواهیم شد که در شهرهای بزرگ فریزر داشته باشیم و برخی از طبقات مردم بتوانند واکسن بزنند ، در حالی که در مناطق روستایی یا شهرهای کوچک دسترسی به این واکسن ها وجود ندارد. به عنوان ظرفیت زنجیره سرد وجود ندارد ، “او گفت. “حتی در کارهایی که قصد داریم با کمیسیون Lancet انجام دهیم ، عدالت قسمت بزرگی از بررسی این است که چه خدماتی به چه کسی و در کجا ارائه می شود و اطمینان حاصل کنید که در کجا زندگی می کنید و وضعیت اقتصادی اجتماعی شما چگونه است کانگ گفت که چه نوع خدماتی را دریافت می کنید.

Lancet ، یک ژورنال جهانی بهداشت ، روز جمعه کمیسیون شهروندان Lancet را در مورد تجدیدنظر در سیستم بهداشتی هند راه اندازی کرد که در زمینه ایجاد یک استراتژی برای اجرای پوشش جهانی بهداشت (UHC) در هند کار خواهد کرد. مجله و مakسسه لاکشمی میتال و خانواده جنوب آسیا ، دانشگاه هاروارد ، با هم کمیسیون را تنظیم کردند.

کانگ در مورد کمیسیون Lancet گفت ، هدف آن هدف از پوشش بهداشت جهانی برای بررسی همه نگرانی های بهداشتی ، بررسی مشکلات بهداشت روانی و جسمی و راه حل های آنها ، اطمینان از اینکه هزینه های سلامتی فاجعه بار اتفاق نمی افتد و مطمئن شوید که پوشش در دسترس و مقرون به صرفه. این کمیسیون توسط چهار رهبر برجسته بهداشت و تجارت ، از جمله Kang و CMD Biocon Ltd Kiran Mazumdar Shaw ، هدایت می شود.

“اگر به اهداف توسعه پایدار (SDG) که هدف آن 2030 است ، فکر کنیم ، به هیچ وجه نمی توان با مسیری که در حال حاضر داریم به این اهداف دست یافت. بنابراین آنچه که ما می خواهیم طی چند سال آینده انجام دهیم کانگ گفت ، این است که سعی کنیم نقشه راه را ترسیم کنیم تا مطمئن شویم که در مسیر بهتری برای دستیابی به SDG هستیم. وی گفت در هند ، پرداخت از جیب برای مراقبت های بهداشتی همچنان در جهان بیشتر است و این یکی از دلایل بسیاری است که بسیاری از خانواده ها را به فقر سوق می دهد. کانگ گفت ، این نوع “هزینه بهداشتی فاجعه بار” در واقع باعث پیشرفت بیشتر نابرابری های بهداشتی در سیستم می شود.

“ما شرایطی داریم که آسیب پذیرترین افراد در جامعه ما خدماتی را که می خواهند دریافت نمی کنند و از نظر پاسخگویی مشکلی وجود دارد که در آن با فقرا به عنوان ذینفع برخورد می شود تا مشتری سیستم و به نظر می رسد عدم اعتماد به کیفیت مراقبت های ارائه شده توسط سیستم مراقبت های بهداشتی ، “گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *