مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

گزارش دولت ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

هند برای واکسیناسیون به حداکثر 11 متر تجهیزات زنجیره سرد نیاز دارد: گزارش دولتBENGALURU: هند نیاز به تقویت تجهیزات مختلف زنجیره ای خود دارد که برای کنترل واکسن ها از 5/2 تا 11 میلیون مورد نیاز است ، آخرین پیش بینی های کوتاه مدت و میان مدت توسط وزارت بهداشت و رفاه خانواده تحت برنامه ایمن سازی جهانی نشان داده است.

“… این الزام بر اساس جمعیت هدف و تقاضای ارائه شده توسط ایالات / UTs در 19-2018 تهیه شده است. نیاز به این تجهیزات ممکن است با توجه به نیاز فضای خاص زنجیره سرد فروشگاه در دسترس بودن واکسن ، از بین رفتن تجهیزات ، گسترش تدریجی نقاط جدید زنجیره سرد و جایگزینی تجهیزات ترمیم اقتصادی و تجهیزات پیری متفاوت باشد. ” 21 ، 2020 خوانده شده است.

هند برای واکسیناسیون به حداکثر 11 میلیون تجهیزات زنجیره سرد نیاز دارد: گزارش دولت
مقامات مأموریت ملی بهداشت از بیش از یک ایالت TOI که با آنها صحبت کردند گفتند که این وزارتخانه بر اساس پیش بینی های ایالتی پیش بینی های دوره ای می کند. یکی از آنها گفت: “زیرساخت UIP همان چیزی است که برای ایمن سازی Covid نیز استفاده خواهد شد ، اما پیش بینی ها مربوط به برنامه کلی است.” یک مقام دیگر گفت ، بسته به عمر واکسن ، تلقیح Covid-19 ممکن است به چندین درایو کششی بیش از یک سال نیاز داشته باشد.

طبق پیش بینی های جدید ، بیشترین تقاضا برای بسته های یخ و حامل های واکسن وجود دارد ، در حالی که ایالات همچنین نیازهای یخچال های یخی (ILR) ، فریزرهای عمیق ، کولرهای ورودی (WIC) و فریزرهای ورودی (WIF) را تخمین زده اند. از جمله موارد دیگر (نگاه کنید به نمودار).

به گفته دبیر بهداشت اتحادیه راجش بوشن ، هند در حال حاضر 85،634 تجهیزات زنجیره سرد در 28،947 نقطه زنجیره سرد دارد.

طبق وزارتخانه ، شبکه انتقال واکسن در هند از طریق چهار انبار فروشگاه های پزشکی دولتی (GMSD) ، 53 فروشگاه واکسن دولتی (SVS) ، 110 فروشگاه واکسن منطقه ای (RVS) ، 666 فروشگاه واکسن منطقه ای (DVS) و 25555 زیر مجموعه فعالیت می کند. مغازه ها.

تی جیکوب جان ، ویروس شناس کهنه کار ، که از نزدیک با برنامه ایمن سازی هند کار کرده است ، گفت که با یک برنامه ریزی صحیح ، هند باید بتواند تلقیح Covid-19 را که یکی از بزرگترین فعالیت های واکسیناسیون بزرگسالان در جهان است ، مدیریت کند.

“اگر بیشتر واکسن ها به غیر از Pfizer واکسن دیگری باشند ، زنجیره سرماخوردگی موجود می تواند زایمان را با برنامه ریزی دقیق مدیریت کند. هند همچنین می تواند در صورت لزوم ، با راه اندازی موقت فریزرها از شرکت های تجاری ، از زیرساخت های خصوصی استفاده کند. می توان آن را مدیریت کرد ، اما ما نمی توانیم نگرش معمول داشته باشیم که جزئیات را برای بعدا کنار بگذارد و در پایان تقلا کند. “

28k تجهیزات اضافه شده در 4 سال

در حالی که این پیش بینی ها برای آنچه هند نیاز دارد ، دولت به طور مداوم در دسترس بودن تجهیزات زنجیره سرد در ایالات و UTs را افزایش داده است. این مرکز در چهار سال گذشته (17-2016 تا 2019-20-20) بیش از 21،00 کرور کمک مالی به ایالات متحده ارائه کرده است.

اسناد جداگانه از وزارتخانه نشان می دهد که در چهار سال گذشته بیش از 28000 تجهیزات زنجیره سرد به ایالت های مختلف عرضه شده است – 85٪ از این تجهیزات در 18-2017 تهیه شده است.

گذشته از این ، این مرکز همچنین 388 یخچال و خنک کننده خورشیدی را برای مقابله با اختلالات برق و حفظ کیفیت واکسن ها به ایالات مختلف ارائه داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *