مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

یک مطالعه مختصر در مورد تفاوت ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

آلوپاتی و آیورودا: یک مطالعه مختصر در مورد تفاوتپزشکان آیورودا به دنبال برابری با پزشکان آلوپاتیک در انجام برخی از جراحی ها هستند ، اما به نظر می رسد تفاوت زیادی در میزان آموزش دریافت شده در سیستم ها وجود دارد. از حداقل تعداد تخت در بیمارستانهای آموزشی گرفته تا اشغال تخت و حضور سرپایی در کالج های پزشکی برای مجاز به انجام دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد برای کالج های آیورودا بسیار کمتر از کالج های آلوپاتیک است.

به سختی یک چهارم کالج های 414 آیورودا دارای 100 صندلی هستند. تقریباً دو سوم (64٪) صندلی های UG aurveda در دانشکده هایی با 60 صندلی یا کمتر قرار دارند که باید فقط یک بیمارستان آموزشی 60 تختخوابی با 40٪ اشغال ، یا حدود 24 تخت اشغال شده داشته باشند. از 60 تخت ، تخت هایی که باید برای شالاکیا تانترا و شالیا تانترا (جراحی) کنار گذاشته شوند ، فقط 25 تخت هستند.

در مقایسه ، تقریباً تمام کالج های MBBS حداقل 100 صندلی MBBS دارند و برای این منظور آنها نیاز به یک بیمارستان آموزشی 500 تختخوابی با 75 درصد اشغال (375 تخت) و 120 تخت برای جراحی عمومی در کنار خود دارند. بنابراین دانشجویانی که برای تحصیلات تکمیلی در رشته های تخصصی جراحی در آیورودا ملحق می شوند بیماران کمتری را می دیدند و فرصت بسیار کمتری برای آموزش جراحی داشتند.

تحصیلات تکمیلی در رشته های جراحی شالیا تانترا و شالکیا تانترا در همان کالج ها با شرط افزایش حاشیه ای تخت ، بیماران ، اعضای هیئت علمی و کارمندان پشتیبانی تدریس می شود. اگر یک کالج بیش از ده صندلی PG در موضوعات بالینی داشته باشد ، تخت های اضافی با نسبت تخت دانشجویی 1: 4 باید فراهم شود ، برخلاف سطح UG که نسبت 1: 1 است. همچنین ، دانشکده باید 50٪ اشغال تخت قبلی را نشان دهد. اما دانشکده هایی که کمتر از ده صندلی PG دارند می توانند با همان امکاناتی که برای تدریس در مقطع کارشناسی مقرر شده است ، کار کنند. بنابراین مواد بالینی در کالج های آیورودا کمتر از کالج های آلوپاتیک است.

هزینه لازم برای راه اندازی کالج آیورودا بسیار کمتر از کالج آلوپاتی است که امکانات و آموزش برای آن بسیار بالاتر است.

گزارش کامل در سایت www.toi.in

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *