مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

یک کارگر مراقبت های بهداشتی یک کرور خط مقدم شناسایی واکسن در مرحله اول ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

Covid-19: کارمندان مراقبت های بهداشتی یک کرور خط مقدم شناسایی شدند که در مرحله اول واکسن دریافت می کننددهلی نو: حدود یک کارگر بهداشتی خط مقدم اولین دوز واکسن Covid-19 را هر زمان که در دسترس باشد دریافت می کند ، با حدود 92 درصد از بیمارستان های دولتی و 55 درصد از بیمارستان های خصوصی در تمام ایالت ها و UTs داده های شناسایی کارگران ، منابع رسمی گفت

پنج کاندید واکسن در هند در مراحل پیشرفته توسعه قرار دارند که از این تعداد چهار نفر در فاز II / III و یک نفر در فازهای I / II قرار دارند.

از ایالت ها خواسته شده است روند شناسایی كاركنان مراقبت های بهداشتی از جمله پزشكان ، دانشجویان MBBS ، پرستاران و كارگران ASHA و غیره را تسریع كنند تا این تمرین تا یك هفته دیگر به پایان برسد.

این سازمان از ایالات متحده خواسته است تا برنامه ریزی و نقشه برداری از جلسات واکسیناسیون را انجام دهند ، جایی که کارکنان مراقبت های بهداشتی در مرحله اول واکسینه می شوند و نقشه برداری از منابع انسانی در بخش هایی که می توانند در جلسات واکسیناسیون برای تأیید ذینفعان ، مدیریت جمعیت و هماهنگی کلی مستقر شوند.

منابع گفتند که نخست وزیر نارندرا مودی روز سه شنبه با وزیران ارشد و دیگر نمایندگان ایالت ها و سرزمین های اتحادیه از طریق ویدئو کنفرانس برای گفتگو در مورد استراتژی توزیع واکسن دیدار خواهد کرد.

“حدود 92 درصد از کل بیمارستانهای دولتی و 55 درصد از کل بیمارستانهای خصوصی از سراسر ایالتها و UTs داده ها را ارائه داده اند. بقیه جزئیات تا یک هفته دیگر ارائه خواهد شد. ما از ایالت ها خواسته ایم روند کار را تسریع کنند” یک منبع رسمی گفت.

واکسن ضد ویروس کرونا ، در صورت موجود بودن ، با استفاده از فرآیندها ، فناوری و شبکه برنامه ایمن سازی جهانی فعلی (UIP) تحت یک برنامه تلقیح ویژه Covid -19 توزیع می شود. به موازات UIP اجرا می شود.

منابع گفته اند ، این مرکز با کمک دولت های ایالتی و UT روند شناسایی حدود 30 کرور اولویت دار را که در مرحله اولیه دوز واکسن به آنها داده می شود ، آغاز کرده است.

دولت چهار دسته را مشخص کرده است که شامل حدود 1 کرور متخصص مراقبت های بهداشتی از جمله پزشکان ، دانشجویان MBBS ، پرستاران و کارگران ASHA و غیره ، حدود دو کارگر خط مقدم شامل کارگران شرکت های شهرداری ، پرسنل پلیس و نیروهای مسلح ، حدود 26 کرور افراد بالای 50 سال است. و دسته خاصی از افراد زیر 50 سال مبتلا به بیماری های مشترک و نیاز به مراقبت های ویژه.

پلت فرم دیجیتال موجود وزارت بهداشت eVIN که برای UIP استفاده می شود ، برای توزیع و تحویل واکسن Covid -18 در حال افزایش است ، از طریق آن پیام های کوتاه برای دریافت عکس ها و دریافت ارتباط با آنها به دیجیتال و متصل شدن دیجیتال به گیرندگان ارسال می شود. منابع قبلا گفته بودند ، آنها را نیز ردیابی کنید.

برای جلوگیری از تکثیر و ردیابی ذینفعان ، هر فردی در لیست ایمن سازی با کارت های Aadhar خود مرتبط می شود. این منابع گفتند ، در صورت نداشتن کارت Aadhar در فرد ، می توان از هویت عکس دولتی استفاده کرد.

پنج واکسن تحت فازهای مختلف آزمایش بالینی در هند قرار دارند که موسسه سرم هند آزمایش فاز 3 واکسن Oxford-Astrazeneca Covid -19 را انجام می دهد در حالی که واکسن Bharat Biotech و ICMR بومی ساخته شده است و آزمایش بالینی مرحله III را آغاز کرده است.

واکسن بومی ساخته شده توسط Zydus Cadila آزمایش بالینی مرحله 2 را در کشور به پایان رسانده است.

آزمایشگاه های دکتر ردی بزودی آزمایش های بالینی فاز 2 و 3 واکسن Covid -19 روسی Sputnik V را در هند آغاز می کنند. Biological E. Ltd آزمایشات انسانی مرحله اول و 2 آزمایش کاندیدای واکسن Covid -19 خود را آغاز کرده است.

وزیر بهداشت اتحادیه ، هارد وردان گفته بود كه واكسن Covid -19 احتمالاً تا سه ماهه اول سال 2021 در دسترس خواهد بود.

وی گفته بود كه تخمین زده می شود كه این مركز 40 تا 50 كراور دوز واكسن Covid-19 را تحت پوشش قرار دهد و حدود 25 كراور را تا ژوئیه سال آینده میلادی مورد استفاده قرار دهد.

وی گفت: “اولویت بندی گروه ها برای واکسن Covid-19 باید بر اساس دو ملاحظه اساسی انجام شود: خطر شغلی و خطر قرار گرفتن در معرض عفونت ، و خطر ابتلا به بیماری شدید و افزایش مرگ و میر.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *