مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

“1.8 میلیارد نفر به خدمات بهداشتی و درمانی بدون خدمات اولیه آب وابسته هستند” ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

ژنو: سازمان بهداشت جهانی (WHO) و یونیسف در یک گزارش مشترک گفتند: حدود 1.8 میلیارد نفر در معرض خطر بیشتر بیماری Covid-19 و سایر بیماری ها هستند زیرا آنها در مراکز درمانی بدون خدمات اساسی آب استفاده می کنند یا کار می کنند.

این گزارش با عنوان ، “گزارش پیشرفت جهانی WASH در مراکز بهداشتی درمانی: اصول اولیه” ، در حالی منتشر می شود که همه گیری در حال انجام در معرض آسیب پذیری های اصلی در سیستم های بهداشتی است ، از جمله پیشگیری و کنترل ناکافی عفونت ، گزارش خبرگزاری شینهوا.

به گفته آن ، آب ، بهداشت و بهداشت (WASH) برای ایمنی کارکنان بهداشت و بیماران حیاتی است ، اما هنوز ارائه این خدمات در اولویت نیست.

در سراسر جهان ، از هر چهار مرکز بهداشتی درمانی یکی از خدمات آبرسانی برخوردار نیست ، از هر سه مورد یک نفر به بهداشت دست در مواردی که مراقبت ارائه می شود دسترسی ندارد ، از هر 10 نفر یک سرویس بهداشتی ندارد و از هر سه نفر یک نفر زباله ها را با خیال راحت تفکیک نمی کند.

از 47 کشور کم توسعه یافته دنیا (LDC) وضعیت از همه بدتر است: از هر دو مرکز بهداشتی یکی از آنها آب آشامیدنی اساسی ندارد ، از هر چهار مرکز بهداشتی یکی از امکانات بهداشت دست در مراکز مراقبت ندارد و از هر پنج نفر سه مورد فاقد خدمات بهداشتی اساسی هستند.

برآوردهای اولیه گزارش حاکی از آن است که هزینه تقریبی سرانه 1 دلار برای ایجاد 47 LDC برای تأسیس خدمات اولیه آب در مراکز درمانی امکان پذیر است.

این گزارش چهار توصیه اصلی را شامل می شود که شامل اجرای نقشه های ملی هزینه دار با بودجه و نظارت مناسب و بررسی منظم پیشرفت در بهبود خدمات ، روش ها و محیط امکان پذیر WASH است.

تا سال 2020 ، بیش از 130 شریک منابع خود را تعهد کرده اند که 34 نفر از آنها تعهدات مالی اختصاصی را به مبلغ 125 میلیون دلار متعهد شده اند.

داده های گزارش امسال شامل آماری برای 165 کشور ، از نظرسنجی های ارائه شده 760،000 تسهیلات است.

در مقایسه با گزارش پایه سال گذشته ، تخمین برای 125 کشور با داده های حاصل از نظرسنجی ها که 560،000 امکانات را نشان می دهد ، در دسترس بود.

این اولین بار است که این داده ها گردآوری و تحلیل می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *