مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

10 آزمایشگاه به عنوان مرکز منطقه ای برای تعیین توالی ژنوم ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

10 آزمایشگاه قطب منطقه ای برای تعیین توالی ژنوم استNEW DELHI: این مرکز 10 آزمایشگاه پیشرفته منطقه ای را شناسایی کرده است تا به عنوان آزمایشگاه های هاب منطقه ای برای تعیین توالی ژنوم به عنوان بخشی از استراتژی نظارت برای نظارت بر تغییرات ژنومی ویروس Sars-Cov-2 شناخته شود.

وزارت بهداشت یک برنامه عملیاتی دقیق ترسیم کرده است که در صورت مشاهده نوع ویروس کرونا ویروس جدید ، که آلوده تر است ، در نمونه های بازگشت کنندگان از انگلستان ، کنسرسیوم نظارت بر ژنومی (INSACOG) از آن پیروی می کند.

طبق برنامه اقدام کنسرسیوم ، در صورت شناسایی نوع انگلستان یا هر نوع جهش دیگر در هر نمونه ، ویروس به هر یک از دو مخزن ویروس Covid اعلام شده در RCB- Faridabad یا NIV ، Pune جهت جداسازی ویروس و فرهنگ سازی بیشتر

“این می تواند طبق دستورالعمل های ابلاغ شده برای توسعه سنجش ، که به اعتبار سنجی و همچنین آزمایش واکسن های در دست تولید کمک می کند ، به اشتراک گذاشته شود. نظارت مولکولی با نظارت اپیدمیولوژیک ارتباط نزدیک خواهد داشت و نمونه های بالینی نیز برای همبستگی بالینی مربوطه ، “INSACOG گفت.

10 آزمایشگاه منطقه ای تعیین توالی ژنوم در سراسر کشور به نزدیکترین ایالت ها پاسخ می دهند که 5٪ نمونه های مثبت را برای تعیین توالی ژنوم به این آزمایشگاه ها می فرستند. داده های توالی یابی ژن ویروسی تولید شده توسط آزمایشگاه های تعیین توالی ژنوم منطقه ای برای جمع آوری و ادغام به مرکز ملی کنترل بیماری (NCDC) ، دهلی ارسال می شود.

علاوه بر این ، جزئیات مربوط به پرونده و جزئیات سفر از هر نمونه با نوع جدید انگلستان تشخیص داده می شود ، یا هر مورد دیگری که از نظر بهداشت عمومی دارای اهمیت است ، به Nodal واحد NCDC (مدیر) اعلام می شود. هیچ جزئیاتی قبل از تأیید مقتضی توسط مقام صالح آشکار نمی شود.

تمام داده های تعیین توالی ژنومی در یک پایگاه داده ملی در دو سایت ، موسسه ملی ژنومی پزشکی ، کالیانی (بنگال غربی) و موسسه ژنومیک و زیست شناسی تلفیقی ، دهلی نو نگهداری خواهد شد.

این پروژه همچنین به غیر از تعیین وضعیت فعلی نوع جدید ویروس Sars-Cov-2 ، ایجاد نظارت مراقبتی برای تشخیص زود هنگام انواع ژنومیک با پیامدهای بهداشتی عمومی و تعیین انواع ژنومیک در رویدادها یا روندهای غیرمعمول مانند رویدادهای پخش کننده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *