مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

10 نوزاد نارس در آتش سوزی بیمارستان ماها جان خود را از دست دادند ، 7 نفر نجات یافتند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

رانجیت دشموخ |

10 نوزاد نارس در آتش سوزی بیمارستان ماها جان خود را از دست دادند ، 7 نوزاد نجات یافتندباهندارا: پس از آتش سوزی در بخش مراقبت از نوزاد تازه متولد شده (SNCU) بیمارستان عمومی منطقه در اینجا ، حدود 60 کیلومتری ناگپور ، از ساعت 1.30 صبح تا 2 بامداد روز شنبه ، ده نوزاد نارس جان خود را از دست دادند – سه تا چهار نفر از آنها سوختند. قربانیان شامل هشت دختر و دو پسر بودند. هفت نوزاد نارس ، همه دختران ، نجات یافتند.

تمام نوزادان هنوز نامگذاری نشده اند زیرا از بدو تولد تحت مراقبت های ویژه بوده اند. مقامات نام مادران از هر 10 قربانی 9 مادر را می دانستند. یک کودک وجود ندارد زیرا کودک در بدو تولد رها شده بود. نوزادان نجات یافته ، از جمله دختران دوقلو ، به سایر واحدهای بیمارستان منتقل شدند.

ماها دستور ممیزی سایر واحدهای مراقبت از کودکان بیمارستان ها را صادر می کند
همه قربانیان در بخش “متولد شده” بیمارستان بودند ، جایی که کسانی که در بیمارستان های دیگر به دنیا آمده اند و نیاز به مراقبت ویژه دارند ، بستری می شوند. یکی از اقوام گفت: پس از آتش سوزی ، یک بیمار کوید بستری در بیمارستان به دانشکده پزشکی دولتی و بیمارستان در ناگپور منتقل شد و در آنجا اعلام شد که وی فوت شده است.

دکتر پرامود خاندات جراح مدنی در منطقه باهندارا گفت شما اکثر آنها به دلیل قطع شدن اکسیژن به دلیل آتش سوزی درگذشتند در حالی که سه تا چهار نفر به مرگ سوخته بودند. علت آتش سوزی مشخص نیست اما گمان می رود علت آن اتصال کوتاه باشد.

دولت ماهاراشترا دستور تحقیق و تفحص در سطح بالا را توسط كمیته ای 6 نفره درباره این حادثه صادر كرده است. کمیته باید ظرف سه روز گزارشی را به دولت ارائه دهد.

سی ام اوداوو Thackeray گفت: “پس از یک تحقیق دقیق ، علیه مقصر اقدامات جدی انجام خواهد شد.” وی همچنین از پرداخت 5 میلیارد روپیه به اقوام متوفی خبر داد. کمیسیون ملی حمایت از حقوق کودک (NCPCR) از سندیپ کادام ، جمع کننده منطقه بهندارا خواسته است گزارش واقعی انجام شده را ظرف 48 ساعت پس از دریافت نامه ارسال کند.

مناقصه های آتش سوزی پس از اطلاع 10 دقیقه به محل رسیدند و شعله های آتش را در عرض 30 دقیقه خاموش کردند. طبق گفته Kalgun Gopala Wadhai ، شارژ نگهداری آتش شورای شهرداری Bhandara ، آتش نشانان نتوانستند به راحتی به بخش ویژه دسترسی پیدا کنند و مجبور شدند از نردبان استفاده کنند و پنجره ها را بشکنند تا ورود کنند.

اجساد قربانیان به والدین آسیب دیده تحویل داده شد اما رسانه ها از گفتگو با آنها منع شدند. شما در حالی که مقامات از پاسخ دادن به سوالات خودداری کردند ، در روستاهای خود با چند نفر تماس گرفتند.

معاون CM آجیت پاوار دستور ممیزی فوراً واحدهای مراقبت از کودکان سایر بیمارستان های این ایالت را صادر کرده است. آنیل دشموخ ، وزیر امور خارجه ایالت نیز دستور تحقیقات پلیس در مورد این حادثه را صادر کرد. به گفته افسر ارشد آتش نشانی ناگپور و مقامات PWD ، اگر کسی در بند حضور داشته باشد ، آتش سوزی به حدی گسترش نمی یابد. وزیر انرژی سابق دولت و کارمند BJP ، چاندراشخار باوانکوله ادعا کرد که هیچ اقدامی انجام نشده است حتی پس از شکایت بستگان نوزادان از نوسانات برق در بند طی هفته گذشته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *