مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

1500 منطقه قرمز در طی 11 روز با فرو رفتن موارد Covid-19 از بین رفت ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

دهلی: 1500 منطقه قرمز در 11 روز با فرو رفتن موارد Covid-19 از بین رفتدهلی نو: طی 11 روز گذشته ، به دلیل کاهش شدید موارد Covid-19 ، تعداد مناطق مهار در پایتخت تقریباً 1500 مورد کاهش یافته است. این بدان معنی است که مناطق کمتری تحت محدودیت های مربوط به Covid هستند و می توان کلیه فعالیت های اقتصادی را از سر گرفت زیرا هیچ مانعی در رفت و آمد مردم وجود ندارد.

در 13 دسامبر ، 1629 منطقه خطرناک وجود داشت که تا 24 دسامبر به 1366 منطقه کاهش یافت. بیشترین کاهش در منطقه جنوب غربی مشاهده شد که 493 منطقه مهار از بین رفته بودند. در منطقه غرب ، 61 منطقه مهار از بین رفته بود و تعداد آنها از 494 به 433 در این مدت کاهش یافت.

دهلی: 1500 منطقه قرمز در 11 روز از بین می رود ، زیرا موارد Covid-19 فرو می رود
مقیاس زدایی مناطق مهار 14 روز پس از عدم گزارش موارد مثبت Covid آغاز می شود ، اما نظارت بر منطقه به مدت 28 روز ادامه دارد.

در سراسر 11 منطقه ، تاکنون بیش از 15000 منطقه مهار از زمان شیوع همه گیر ایجاد شده است. اولین منطقه مهار در منطقه شاهدا و پس از آن دهلی شرقی ایجاد شد. پس از اجرای موفقیت آمیز طرح مهار و کاهش ، تاکنون بیش از 10 هزار منطقه قرمز از بین رفته است ، در حالی که 5 هزار منطقه همچنان فعال هستند.

بیشترین افزایش در تعداد مناطق مهار در اوج سه موج Covid مشاهده شد. در ماه نوامبر ، هنگامی که تعداد موارد Covid-19 در یک روز 8500 مورد را لمس کرد ، 200-300 منطقه جدید مهار در یک روز ایجاد شد. در مجموع ، 14700 منطقه پس از 21 ژوئن ایجاد شد که این شهر شاهد اوج اولین موج Covid بود که دولت در استراتژی مهار خود تجدید نظر کرد.

پس از رفع قفل ، دولت تمرکز خود را بر ایجاد مناطق مهار تغییر داد تا اطمینان حاصل کند که عفونت از مناطق مهر و موم شده گسترش نیافته است. در ابتدا ایجاد مناطق مهار کننده باعث ایجاد وحشت در بین ساکنان و کسانی که در مناطق اطراف زندگی می کنند می شود. با این حال ، مردم خیلی زود با محدودیت ها آشنا شدند.

در ابتدا مناطق مهار محدود بسیار زیاد بودند و در بعضی از آنها بیش از 40،000 نفر در یک منطقه زندگی می کردند. مقامات با چالش های متعددی در مدیریت مناطق و هواپیماهای بدون سرنشین روبرو شده و نیروهای شبه نظامی مرکزی باید مستقر شوند. با این حال ، طی چند ماه گذشته ، مناطق مهار خرد ایجاد شده است. در بعضی موارد ، فقط یک خانه یا چند خانه یا آپارتمان مشترک یک راهرو مشترک مهر و موم شده بودند. این امر باعث ناراحتی کمتر مردم شد.

در مناطق مهار ، کلیه اقلام ضروری مانند مواد غذایی ، سبزیجات و داروها از طریق تحویل در منزل توسط آژانس ها و فروشندگان تحت نظارت دولت تهیه می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *