مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

400 تخت Covid جدید اضافه شده است ، اما بخشهای غیر Covid GMCH که تختخوابهای کوتاهی دارند ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

Nagpur: 400 تخت Covid جدید اضافه شده است ، اما بخش های غیر Covid GMCH کمبود تخت دارندناگپور: در معکوس روند ، دانشکده پزشکی دولتی و بخش پزشکی بیمارستان (GMCH) با کمبود شدید تخت برای بیماران غیر کوویید روبرو هستند. این در حالی است که مرکز مراقبت های عالی اخیراً 400 تخت جدید اضافه کرده است ، که نزدیک به 1400 تختخواب قبلی وجود داشته است.

این بخش بیماران آسیب دیدگی سر ، عمدتا ناشی از تصادفات جاده ای و بیماری های شایع مانند تب بالا ، استفراغ ، فشار خون و همچنین مراقبت های بعد از عمل را برطرف می کند.

در آگوست-سپتامبر سال گذشته ، GMCH کوتاه تر از تخت های Covid بود ، اگرچه 600 تخت را تعهد کرده بود. این تنها بیمارستان نبود اما قله کوید باعث شده بود که تمام بیمارستان های اختصاصی کوید در آن مرحله در شهر به طور کامل کار کنند.

از زمان ابتلا به عفونت کووید در مارس سال گذشته ، بخش پزشکی فقط 5 بخش (سه مرد و دو زن) دارد ، در حالی که در مجموع 9 بخش (شش مرد و سه زن) در اوایل سال بود. در حالی که حجم کار به زمان های قبل از Covid افزایش یافته است ، چهار بخش از این بخش برای بیماران Covid مسدود مانده است.

400 تخت جدید به دنبال دستورات دادگاه عالی ارائه شد. این 400 تخت مخصوص Covid بود اما بیمارستان اختصاصی GMCH Covid دارای تعداد زیادی تخت خالی است زیرا از سپتامبر بیماران نیاز به پذیرش کاهش یافته اند.

روز دوشنبه ، TOI از بخش شماره 48 ، 47 ، 23 ، 36 و 27 بازدید کرد تا تقریباً تمام تخت های پر را پیدا کند. در چند بخش ، چند تخت خالی دیده می شد. کارمندان کشیک به TOI گفتند که بخشها در روزهای متناوب پذیرش جدیدی می گیرند و صحنه آشفته می شود.

بخش شماره 48 حدود 7 تخت خالی داشت اما کارکنان گفتند که دو برابر تعداد بیماران نیاز به پذیرش در روز سه شنبه دارند که این یکی از سه روز پذیرش بیماران است. “به نوعی بیماران اسکان داده می شوند اما به راحتی تخت نمی گیرند. اگر شماره بخش تغییر کند ، پزشک نیز باید تغییر کند. پزشکان زیر یک واحد کار می کنند و بر این اساس بیماران آنها در یک روز خاص از هفته در یک بخش خاص پذیرفته می شوند. “

مقامات همچنین شکایت داشتند که اداره بیمارستان افراد کم سن و سال دیگری را به کار گرفته است ، به ویژه هنگامی که سالخوردگان نیاز به انجام وظیفه در بخش دارند ، که در هر زمان بیشترین تعداد بیماران را دارد.

TOI همچنین روز دوشنبه ساکنان نوجوان را در این بخشها مشاهده کرد.

“متخصصان ، حداقل در درجه استاد ، باید مراقب این بیماران در مراقبت های بعد از عمل باشند. بیماران غیر کووید اکنون بیشتر هستند و ما تختخواب کافی برای آنها نداریم. بخشهای مختص Covid باید برای اسکان این بیماران باز شود. “

سرپرست پزشکی دکتر آویناش گوانده گفت که بخشهای رزرو شده بنا به نیاز باز می شوند. “400 تخت تا نیاز به برخی از کارها برای استفاده وجود دارد. کار توالت در آنجا باقی مانده است. “

هیئت تحقیق برای مرگ 3 نفر که گفته می شود به دلیل قطع اکسیژن است

رئیس GMCH ، دکتر ساجال میترا یک کمیته چهار عضو برای تحقیق در مورد مرگ سه بیمار تشکیل داده است ، گفته می شود به دلیل ناگهانی قطع اکسیژن در ICU-I مرکز مراقبت از تروما در روز یکشنبه است.

به رهبری استاد و رئیس بخش ریه دکتر سوشانت مشرام ، هیئت تحقیق متشکل از استاد و رئیس گروه پزشکی دکتر پرشانت پاتیل ، استاد و رئیس بخش بیهوشی دکتر بارساگاد و سرپرست پزشکی دکتر آویناش گوانده است. از هیئت خواسته شده است تا سه شنبه گزارش خود را ارائه دهد.

مقامات GMCH ادعا کردند که متوفیان در هنگام انتقال به بیمارستان از بیماری Covid منفی بودند اما به شدت بیمار بودند. وی گفت: “یكی در بخش مصدومین دچار حمله قلبی شد ، یكی دیالیز شد و دیگری به دلیل مشكلات قلبی ذات الریه داشت. سطح اشباع اکسیژن آنها زیر 56 ، 55 و 66 فرو رفته بود. تاکنون هیچ نقصی در اکسیژن رسانی ظاهر نشده است. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *