مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

50 پرنده در دهلی می میرند ، مقامات به زاویه آنفلوانزای مرغی نگاه می کنند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

50 پرنده در دهلی می میرند ، مسئولان به زاویه آنفلوانزای مرغی نگاه می کننددهلی نو: در میان ترس از آنفلوانزای مرغی ، حدود 50 پرنده ، عمدتا کلاغ ، طی سه تا چهار روز گذشته در پایتخت ملی تلف شده اند ، مقامات روز جمعه گفتند.

“ما اطلاعاتی در مورد مرگ کلاغها در دوکارا و مایور ویار فاز 3 و چند پرنده وحشی در هاستسال در دهلی غربی دریافت کردیم.

دکتر راکش سینگ از واحد دامپروری بخش توسعه گفت: “با این حال ، هنوز مشخص نشده است که دلیل آن آلودگی به آنفلوانزای مرغی است.”

وی گفت: در طی سه تا چهار روز گذشته حدود 50 پرنده در این مناطق تلف شده اند.

وی گفت که مقامات بخش نمونه ها را از سه منطقه جمع آوری کرده و آنها را به آزمایشگاه تعیین شده در جلاندار ، پنجاب فرستادند.

سینگ گفت: “هر چهار نمونه از فاز 3 Hastsal و Mayur Vihar جمع آوری شده است ، در حالی که یک نمونه از Dwarka گرفته شده است. ما روش عملیاتی استاندارد را دنبال کرده ایم.”

وی گفت ، علاوه بر این ، 100 نمونه دیگر از پرندگان طیور از سراسر شهرستان جمع آوری شده است.

این مرکز روز چهارشنبه گفته بود که آنفلوانزای مرغی یا شیوع آنفلوانزای مرغی در 12 مرکز در کرالا ، راجستان ، مادیا پرادش و هیماچال پرادش گزارش شده است ، در حالی که هاریانا به دلیل مرگ غیرمعمول در مرغداری ها در پانچکولا در حالت آماده باش است.

معاون وزیر مانیش سیسودیا روز پنجشنبه گفته بود كه هنوز موردی از آنفلوانزای مرغی در دهلی وجود ندارد و از مقامات خواسته است تا مراقب پرندگان مرغی كه از ایالت های همسایه می آیند برای جلوگیری از هرگونه آلودگی باشند.

مقامات گفتند که یازده تیم واکنش سریع برای نظارت بر نقاط احتمالی دهلی تشکیل شده اند.

سیسودیا همچنین به مقامات دستور داده بود که مراقب دقیق پرندگان در مکانهای اصلی پرندگان ، به ویژه بازارهای طیور ، آب ، باغ وحش ها و سایر نقاط احتمالی باشند.

این بازارها شامل بازار ماهی و طیور قاضی پور ، دریاچه Shakti Sthal ، دریاچه Sanjay ، دریاچه نعل اسب Bhalswa ، باغ وحش دهلی و آبهای کوچکتر در پارک های DDA و سایر موارد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *