مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

500 میلیون دلار برای دسترسی به واکسن در تالار گفتگوی پاریس ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld تعهد شده است

1 min read

500 میلیون دلار برای دسترسی به واکسن در انجمن پاریس تعهد شده استپاریس: سازمان دهندگان یک فروم فرانسه گفتند که چندین کشور و بنیاد قرار است روز پنجشنبه بیش از 500 میلیون دلار برای یک استخر جهانی با هدف اطمینان از دسترسی عادلانه به آزمایشات ویروس کرونا ، درمان و واکسن ها متعهد شوند.

سومین دوره از مجمع صلح پاریس ، که به دنبال پرداختن به موضوعات حاکمیت با پروژه های مشخص است ، پنجشنبه و جمعه در پایتخت فرانسه برگزار می شود و به یافتن راه هایی برای سهولت و خروج از بیماری همه گیر Covid-19 اختصاص دارد.

این اتفاق می افتد در حالی که تعداد پرونده ها به سرعت در سراسر اروپا و فراتر از آن در حال افزایش است.

این تنها چند روز پس از آن صورت می گیرد که غول دارویی آمریکایی Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech نتایج بسیار امیدوار کننده ای را برای نامزد واکسن خود گزارش دادند و امیدها را در سطح جهانی افزایش داد.

انتظار می رود در طی این همایش ، چندین کشور بودجه ای را برای اصطلاحاً ACT-Accelerator اعلام کنند ، مکانیزمی به رهبری سازمان بهداشت جهانی که هدف آن اطمینان از دسترسی به آزمایشات ، درمان ها و واکسن ها برای همه است.

بر اساس بیانیه برگزارکنندگان ، فرانسه تعهد 100 میلیون یورویی ، اسپانیا 50 میلیون و کمیسیون اروپا 100 میلیون ویژه واکسن های بخش ACT-A را اعلام خواهد کرد.

دولت انگلیس نیز قرار است سهمی معادل یک پوند اضافی را برای هر چهار دلار اعلام شده اعلام کند.

برگزارکنندگان افزودند که بنیاد بیل و ملیندا گیتس نیز به دلیل “اعلام یک تعهد مهم در طول بحث” بود.

مدیرکل WHO تدروس آدنوم گبریزوس ، رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون ، نخست وزیر اسپانیا پدرو سانچز و اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا ، در یک بحث آنلاین شرکت می کنند که به صورت آنلاین پخش می شود.

در ماه سپتامبر ، سازمان ملل تخمین زد که ACT-Accelerator فقط 3 میلیارد دلار از 38 میلیارد دلار مورد نیاز برای دستیابی به هدف تولید و تحویل دو میلیارد دوز واکسن ، 245 میلیون درمان و 500 میلیون آزمایش تشخیصی طی سال آینده دریافت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *