مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

AIIMS با موفقیت از درمان سرطان توسعه یافته توسط BARC ، Health News ، ET HealthWorld استفاده می کند

1 min read

AIIMS با موفقیت از درمان سرطان توسعه یافته توسط BARC استفاده می کنددهلی نو: مرکز درمانی اتمی Bhabha (BARC) برای اولین بار با موفقیت برای درمان بیماران مبتلا به تومور چشم در AIIMS-دهلی و نتایج استفاده از پلاک روتنیوم 106 برای درمان بیمار مبتلا به همانژیوم کوروئید با موفقیت استفاده شده است. گزارش شده است (تومور خوش خیم در رگهای خونی) رضایت بخش است ، گزارش سورندرا سینگ.

جیتندرا سینگ ، وزیر انرژی اتمی جوان ، که همکاری بین بخش انرژی اتمی و مرکز علوم چشم پزشکی دکتر راجندرا پراساد ، AIIMS را تسهیل کرد ، BARC را برای ایجاد “یک درمان ساده و مقرون به صرفه” برای بیماران سرطانی چشم تحسین کرد. در بیانیه DAE گفته شده است که این پلاک با استانداردهای جهانی مطابقت دارد.

در بیانیه DAE آمده است که جابجایی پلاک ساخته شده توسط BARC برای جراحان بسیار راحت است و گفته می شود که مطابق با استانداردهای بین المللی است. پلاک درمانی روتنیوم شامل قرار دادن یک منبع رادیواکتیو مانند روتنیم -106 (رادیو ایزوتوپ) در تماس با سطح کره چشم برای سرطان درمانی است. Ru-106 از پسماند رادیواکتیو بازیابی می شود و طراحی ساده و باریکی دارد. یک پلاک می تواند حدود 50 بیمار را درمان کند و عمر مفید آن یک سال است.
علاوه بر AIIMS ، دو بیمارستان دیگر ، مرکز بینایی مستقر در حیدرآباد و بیمارستان چشم سانکارا در بنگالورو. پلاک Ruthenium-106 که بومی توسط BARC ساخته شده است ، باعث تقویت تماس “آواز محلی” نخست وزیر نارندرا مودی می شود.

همه چیز در اکتبر سال گذشته هنگامی آغاز شد که رئیس DAE KN Vyas بحث مفصلی با Jitendra Singh در مورد امکان توسعه این رژیم از تکه های چشم انجام داد. به دنبال این ، وزیر جیتندرا سینگ ، که خودش پزشک است ، همکاری بین DAE و AIIMS را تسهیل کرد.

به گفته دکتر آتول كومار ، استاد و رئیس مركز علوم چشم پزشكی راجندرا پراساد ، AIIMS ، تاكنون از پلاك های BARC در هفت مورد سرطان چشم استفاده شده است. از این تعداد ، دو مورد در موارد رتینوبلاستوما ، دو مورد برای ملانوم مشیمیه ، دو مورد برای نئوپلازی سنگفرشی سطح چشم و دیگری برای همانژیوم مشیمیه استفاده شد.
جیتندرا سینگ گفت که در پنج سال گذشته ، DAE تلاش کرده است تا فعالیت ها و برنامه های خود را به نفع انسان عادی متنوع کند. وی گفت: توسعه براکی تراپی پلاک بومی برای بیماران سرطانی چشم نیز یکی از این اقدامات در زمینه مدیریت پزشکی است.

جیتندرا سینگ ، که همچنین وزارت توسعه منطقه شمال شرقی را اداره می کند ، همچنین خبر داد که بیمارستان سرطان Borooah در گواهاتی با همکاری بیمارستان سرطان یادبود تاتا، بمبئی ، که زیر نظر DAE فعالیت می کند.

DAE در زمینه های دیگر نیز همکاری می کند. به عنوان مثال ، BARC در حال توسعه یك ژاكت ضد گلوله پیشرفته برای پرسنل امنیتی و در بخش كشاورزی است ، این شركت با استفاده از روش تابش تابش خود برای تمدید ماندگاری سبزیجات و سایر محصولات غذایی فاسدشدنی ، با شركت های مواد غذایی در میان می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *